Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pakiet bezpieczeństwa UPC?
Autor Wiadomość
BeeJay 
light master

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 114
Skąd: Praga ;)
Wysłany: 14-09-2012, 12:57   Pakiet bezpieczeństwa UPC?

Przy zmianie umowy i przejściu Aster --> UPC wciśnięto mi pakiet bezpieczeństwa UPC. W regulaminie podane jest że można z niego zrezygnować po 2 płatnych okresach rozliczeniowych, u mnie ten drugi będzie teraz, wiec jeśli to zbędne chętnie bym z niego zrezygnował. Zwłaszcza że nie wiem ile faktycznie będzie kosztował: miało być 10 jest póki co 5zł. I tu pytanie co on daje, czy faktycznie jest przydatny?
Wg opisu ze strony UPC to aplikacja, która na bieżąco i kompleksowo chroni Twój komputer, a mnie nigdy nikt nie proponował do instalacji na kompie (może dobrze), więc za co płacę? :?:
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-09-2012, 13:16   

Ja z tego pakietu rezygnuję zawsze pierwszego, możliwego dnia.
Program zamula kompa, a nie jest wcale lepszy od darmowych rozwiązań.

Po rezygnacji radzę sprawdzić w profilu na stronie (tam, gdzie pojawia się elektroniczna faktura) czy rzeczywiście już nie ma tego pakietu, bo ja musiałem dzwonić 3 razy, chociaż już za pierwszym podejściem zapewniano mnie, że został on wyłączony.

Jeśli jednak zdecydujesz się zatrzymać ten pakiet to będziesz płacił za niego 5 zł miesięcznie.
 
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-09-2012, 15:15   

Nie obrażając nikogo to szukanie "jeleni". Zlikwiduj to najszybciej jak się da. Osobiście zlecenie wyłączenia tej "atrakcyjnej" usługi dokonałem następnego dnia po podpisaniu umowy.
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-09-2012, 18:47   

W regulaminie załączonym do mojej umowy były 2 różne zapisy (sprzeczne) mówiące o tym kiedy można zrezygnować z owego pakietu. Tak więc doczytaj dobrze. Generalnie zleciłem jego wyłączenie tydzień po podpisaniu umowy. Aplikacja syfiasta i zbędna.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 14-09-2012, 18:51   

frst, rezygnuj to sie niczym nie rozni od darmowego firewalla i avasta ;]

Zygfryt, informacje na stronie czasami są odswiezane nawet z opoznieniem 48h, jak likwidowalem tv to mimo ze fizycznie juz jej nie bylo w profilu wisiala jeszcze 2 dni
_________________
 
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-09-2012, 18:56   

Q napisał/a:
frst rezygnuj to sie niczym nie rozni od darmowego firewalla i avasta ;]

Zrezygnowałem 3 miesiące temu :)
To jest wyciąganie kasy od niedoinformowanych ludzi, ewentualnie ktoś zapomni wyłączyć i 5zł leci na konto UPC.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 14-09-2012, 20:18   

frst napisał/a:
ewentualnie ktoś zapomni wyłączyć i 5zł leci na konto UPC.

No tak do końca to nie jest prawda, bo to nie jest produkt UPC tylko F-Secure i muszą im odpalić dolę.
_________________
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-09-2012, 20:26   

kvs napisał/a:

No tak do końca to nie jest prawda, bo to nie jest produkt UPC tylko F-Secure i muszą im odpalić dolę.

Zapędziłem się, rzeczywiście masz rację, jednak bądź co bądź ktoś dostanie kasę dzięki gapowatości userów.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-09-2012, 22:42   

Q napisał/a:
Zygfryt, informacje na stronie czasami są odswiezane nawet z opoznieniem 48h, jak likwidowalem tv to mimo ze fizycznie juz jej nie bylo w profilu wisiala jeszcze 2 dni


Oczywiście nie chodziło mi o profil Moje UPC, a o tę aplikację w Javie. Tam informacje (przynajmniej u mnie) są odświeżane na bieżąco. Jak zrezygnowałem przez telefon z Pakietu Bezpieczeństwa to po chwili nie było go na liście w tej aplikacji.
 
 
 
BeeJay 
light master

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 114
Skąd: Praga ;)
Wysłany: 15-09-2012, 10:03   

OK. To już wiem że mam to zlikwidować. Nadal nie wiem czy to program do zainstalowania na moim kompie, czy aplikacja uruchomiona gdzieś w obszarze UPC (serwery, modem - nie wiem). Jest to o tyle ważne, że może być podstawą reklamacji (?) za poprzednie miesiące.
 
 
PawSie 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-09-2012, 11:51   

http://www.upc.pl/shop/pr...a-upc-1-pc/1152
Tu masz odpowiedź.
 
 
BeeJay 
light master

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 114
Skąd: Praga ;)
Wysłany: 20-09-2012, 16:51   

frst napisał/a:
W regulaminie załączonym do mojej umowy były 2 różne zapisy (sprzeczne) mówiące o tym kiedy można zrezygnować z owego pakietu. Tak więc doczytaj dobrze.

Niestety rozmowa z BOK o kilka miesięcy spóźniona wg ich interpretacji mogłem zrezygnować podczas 2 darmowych miesięcy wg mnie dopiero później. Muszę doczytać regulamin i pisać reklamację. Nie chodzi o te 5 zł tylko zasady. :) Jakaś wyjątkowo pechowa ta umowa z UPC, bo to już druga wpadka. :evil:
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 20-09-2012, 17:32   

BeeJay napisał/a:
Nie chodzi o te 5 zł tylko zasady.

Jak ja to lubie:)

Zresztą wątpie, żebyś nie mógł odłączyć tego serwisu. Z tą różnicą, że jeśli to nastąpiło w darmowym okresie Abonent nie płaci ani grosza albo po zakończeniu okresu bezpłatnego i wtedy jest naliczana opłata.

Może są jakieś inne promocje. Ja dwukrotnie spotkałem się z taką, która uwzględniała powyższe:)
_________________
 
 
apogeum 
easy master

Dołączył: 21 Wrz 2012
Posty: 49
Wysłany: 21-09-2012, 09:04   

Takie pakiety służą wg mnie jednemu wykręceniu jak największej kasy od użytkownika. Dobry antywir + rozsądne korzystanie z internetu to najlepszy gwarant stabilnej pracy komputera.
_________________
 
 
ZIBi50 
light master

Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 52
Wysłany: 15-01-2013, 13:29   

Temat poruszany dawno/wrzesień/. Ale muszę poinformować, że ten pakiet UPC nie działa na "WINDOWS 8"
Zadzwoniłem do BOK /czekałem jak zwykle 25 min/ i polecono mi napisać e-maila o rezygnację.
Wczoraj wysłałem dzisiaj przyszło potwierdzenie,że od lutego będzie wycofana opłata /4,99 zł brutto/ :twisted:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: