Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Live TV problem z Discovery Channel
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2012, 09:36   

zygikuleczka napisał/a:
W serwisie ICA cyfry+ też jest taki sposób logowania i jakoś jeszcze nic z tym nie zrobili a pewnie niejednokrotnie były skargi do giodo i innych takich.
Nie chodzi o sposób logowania tylko o lukę, o której pisze Marek.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-06-2012, 12:39   

JACKo napisał/a:
Do wygenerowanie nr nie trzeba dużo zachodu. Są odpowiednie wzory. Czy chodzi o generowanie brute-force?


Jeśli to tak nazwać to tak, na początku jest data, potem 4 cyfry kolejno jak leci, a ostatnia ze wzoru.
Jest sobie u nich skrypt ajax.php który gdy mu podać jako parametr pesel to zwraca true albo false (od tak po prostu nawet nie trzeba dużej strony pobierać albo czegoś tam parsować)
Sprawdzenie wszystkich peseli dla zadanej daty urodzenia zajmuje w ten sposób mniej niż minutę - i w przypadku daty z lat 60tych albo 70tych daje to przynajmniej kilkanaście wyników pozytywnych, czasem nawet kilkadziesiąt - aż sam byłem zaskoczony ilością (jak można sobie policzyć, że wyciągnięcie w ten sposób np wszystkich peseli ludzi w wieku od 30 do 40 lat zajmie około doby).

Cytat:
W serwisie ICA cyfry+ też jest taki sposób logowania i jakoś jeszcze nic z tym nie zrobili a pewnie niejednokrotnie były skargi do giodo i innych takich.
a o tym nie wiedziałem (chyba nie aż tak jak tu ? zresztą daj linka)
Ciekawe co będzie jak grupa jakiś dzieciaków wklei te ich pesele na jakiegoś pastebina, nie mówiąc już o tym że np dla konkurencji to bardzo użyteczna informacja.

Susane napisał/a:
Najszybciej się z tym uporają jak zgłoszenie pójdzie do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Takie rzeczy to w ostateczności (bo jeszcze potem będą wzywać jako świadka na przesłuchania) - najpierw lepiej zwrócić uwagę samemu zainteresowanemu który taką stronę postawił.
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 24-06-2012, 12:56   

https://www.ica.cyfraplus.pl/
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-06-2012, 13:22   

zygikuleczka napisał/a:
https://www.ica.cyfraplus.pl/
Połączenie jest szyfrowane i żeby zweryfikować PESEL trzeba jeszcze znać hasło składające się z minimum ośmiu znaków, a więc GIODO nie ma podstaw do interwencji. Tymczasem poziom zabezpieczeń na stronie UPC Live woła o pomstę do nieba.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 25-06-2012, 09:13   

Tu też jest szyfrowane, tyle że powinni dodać jeszcze jedno pole jak np. numer klienta. W ogóle nie bardzo panują nad sposobami autentykacji. Niby jest MojeUPC, ale oddzielnie faktury można oglądać (klient id i pesel), a oddzielnie do liveupc się peselem logować.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2012, 10:38   

bulek, nie widzisz że to jakaś parodia - logowanie się na poziomie javaskryptu w przeglądarce.
ctrl+shift+i (działa w chrome i operze, trochę podobne w firefoksie jest pod ctrl+shift+k) i jeśli potrafisz się posługiwać tym narzędziem jesteś zalogowany.

Dodatkowo wystawienie publicznie strony/skryptu która potwierdza czy dany pesel istnieje w bazie pozwala zwyczajnie wyciągnąć wszystkie pesele z ich bazy.

Potem gdy już ktoś wyciągnie sobie jakieś PESEle klientów ze strony livetv - może iść na stronę ebok.upc.pl i dopasować do nich numer klienta (który jest po prostu numerem kolejnym) a tam to już są bardziej wrażliwe dane.
  marekd@jabberpl.org
 
Pior_L 
Klikacz

Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 19
Wysłany: 25-06-2012, 12:47   

IMHO z UPC Live TV jest teraz większy problem niż logowanie. A mianowicie usługa ta jest teraz niedostępna dla tych którzy mają w UPC tylko internet.

W ogóle bez sensu teraz ta usługa jest. Jakość słaba. Ilość programów symboliczna. Jak ktoś już ma telewizje to lepiej za 100 PLN kartę do kompa kupić i ma się ful wypas?

UPC Live TV było fajne dla tych co nie mieli właśnie wykupionej w UPC telewizji.
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 25-06-2012, 14:32   

Hej zgłaszał już to ktoś gdzieś ?
_________________
 
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25-06-2012, 14:40   

Panowie a tak przy okazji przy czy ta zmiana regulaminu nie jest czasem podstawą do rozwiązania umowy w przypadku mojego braku zgody na jej zapisy??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2012, 14:58   

Q, znaczy to logowanie czy brak dźwięku ? Bo logowanie ja zgłaszałem.

backlit, jest, o ile dotyczą akurat Ciebie (znaczy jeśli zabrano usługę którą wcześniej miałeś).

Ale oficjalnie to ja nic o żadnej zmianie regulaminu nie wiem, będę korzystał póki mnie ktoś nie powiadomi, że mam przestać. Przecież nie każdy musi wchodzić na tamtą stronę aby się dowiedzieć o jakiś zmianach.

Pior_L, to ma 2 główne zastosowania, oglądanie gdy się nie ma telewizji i nagrywanie gdy się nie posiada nagrywarki lub karty tv.

Jakość rzeczywiście dość słaba jak na 1Mbit ale to efekt wyboru niewłaściwego algorytmu kompresji i kiepskiego oprogramowania, a jeszcze jakie były problemy ze znalezieniem programu który to będzie odtwarzał (popatrz stare tematy na forum).
Dla porównania np tele5 przy o połowę niższym bitrate i niższej rozdzielczości lepiej wygląda.
  marekd@jabberpl.org
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25-06-2012, 15:12   

@Marek miałem podpisaną umowę na samą usługę dostępu do internetu we wrześniu 2011 roku i UPC live było tam jako bezpłatna usługa dodatkowa. Oczywiście UPC nie raczyło nawet powiadomić teraz o zmianie. Proszę o dokładną informację czy mam prawo wypowiedzieć umowę ze względu na pogorszenie oferty lub/i zmianę regulaminu oraz opinie osób posiadających tylko internet w tej sprawie.

P.S. Kiedy nowy regulamin zawisł na stronie UPC?
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 25-06-2012, 18:33   

backlit, no bez przesady, upc live tv to usługa dodatkowa. Zmiana jej Regulaminu nie stanowi podstawy do rozwiązania Umowy.
_________________
 
 
JACKo 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 275
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25-06-2012, 18:51   

Podobne były pytania jak z analoga znikały kanały, a ludzie mieli cyfre. Analog był dodatkiem. Tak samo LiveTV.
_________________
  JACKo
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2012, 19:04   

zygikuleczka, jeśli była wliczona w cenę usługi internetowej a teraz nie jest to jak najbardziej jest zmiana jej warunków na niekorzyść i powód do jej rozwiązania.
Podobnie było np gdy wyłączyli serwer news.
  marekd@jabberpl.org
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 25-06-2012, 19:19   

Nie była wliczona w cenę internetu. Była dostępna bezpłatnie jako usługa dodatkowa.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: