Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Za miesiąc kończy się umowa...
Autor Wiadomość
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2012, 19:54   Za miesiąc kończy się umowa...

Witam.
Za miesiąc kończy mi się umowa (podpisana 24.07.2010) z UPC (Max HD, Pakiet Canal+ HD, Fiber Power 25).
Chciałbym wziąć Super Pakiet (Max HD, HBO HD, Fiber Power 60, Super HD).

Nie za bardzo wiem, kiedy najlepiej do niech uderzać. Już teraz (muszę mieć powód do rozwiązania umowy) czy po 24.07? O ile wiem, jeśli poczekam do końca to automatycznie przedłuży mi się umowa na czas nieokreślony i będę musiał zapłacić za sierpień normalną stawkę.

Czy jeśli rozwiązałbym umowę z powodu usunięcia Polsatu Futbol to będę miał możliwość zamówienia tego Super Pakietu przez internet (Super HD na 6 miesięcy, ale tylko przy zamówieniu przez neta)?


Wiem, że pytania pewnie "durne", ale to była moja pierwsza umowa z UPC i nie do końca wiem jak się z nimi obchodzić. :P

PS. Jakbym dostał od nich ten Power Fiber 60 to jest szansa na dostanie nowego routera zamiast tego gó*****ego Thomsona TWG 850-4U?


Pozdrawiam.
 
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-06-2012, 20:26   

Po pierwsze, jesli masz Max HD to do końca czerwca możesz rozwiązać umowę z powodu np. wyłączenia Polsat Futbol ;) ))

Ale jeśli kończy ci się umowa 24 lipca, śmiało JUŻ TERAZ możesz pisać wypowiedzenie, z powodu dobiegania końca umowy. U nich najlepiej zawsze pisać wypowiedzenie z miesięcznym wypowiedzeniem. Wtedy także najlepiej zaznaczyć, że rozwiązanie ma nastąpić z ostatnim dniem obowiązywania promocji, z której korzystasz.

Bez względu z jakiej przyczyny rozwiązujesz umowę, promocje przedłużeniowe zawsze powinny być takie same. Wtedy też po prostu walcz o promocję, która Ciebie najbardziej interesuje. Nie powinno być problemów po wysłaniu wypowiedzenia.
_________________
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2012, 22:44   

Teraz wszystko dokładnie policzyłem i wyszło mi trochę drożej niż mam teraz.

Z tego powodu mam pewne wątpliwości. Otóż jak jest to liczone? Tzn. płacę teraz 151 zł, ale w tym jest cena za Canal+. Super Pakiet kosztuje 130 zł, a więc na chłopski rozum powinno to być porównywane z moimi dotychczasowymi opłatami bez C+.

Teraz z nowym pakietem i C+ płaciłbym 163 zł. Czy to znaczy, że mogę go zamówić od razu bez żadnych wypowiedzeń? :)

//EDIT
Ok, doczytałem przed chwilą, że jest tak jak mówię. Teraz bez C+ płacę 125 zł z groszami. :P

Powstało kolejne pytanie. Napisane jest, że usługi dodatkowe (C+) zostaną zachowane po przejściu na nową promocję. Nie jestem pewien ile będę płacił za C+ po lipcu 2012. W ogóle na jaki okres zamawiane są takie pakiety dodatkowe, bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
 
 
 
terefere 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-06-2012, 23:31   

Jest promocja dla tych pakietów, na 2 usługi chyba -15% czyli 130 - 15% = 110 zł + promocja na SHD za 5 zł i do tego HBO przez pół roku za free, a potem te 20 czy tam ile się za to buli :P

Ja bym już rozwiązywał (ze względu na podwyżkę abonamentu), zawsze ten miesiąc w kieszeni.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-06-2012, 00:01   

Nigdzie nie widzę informacji o jakichś upustach 15%. :|

Jest napisane 130 zł, a ja płacę teraz 125 z groszami, więc mogę wziąć ten pakiet. :P
 
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-06-2012, 01:31   

terefere napisał/a:
Jest promocja dla tych pakietów, na 2 usługi chyba -15% czyli 130 - 15% = 110 zł

Zle liczysz....kwota 130 zł jest juz kwotą po odliczeniu upustu!!!
cytat z regulaminu:
"Miesięczna opłata abonamentowa z tytułu świadczenia usługi internetowej Fiber Power 60 Mb/s z upustem w wysokości 15,40 zł
(słownie: piętnaście złotych 40/100) brutto,
Miesięczna opłata abonamentowa z tytułu świadczenia usługi Pakietu Max HD z upustem w wysokości 15,60 zł (słownie: piętnaście
złotych 60/100) brutto."
Po odjęciu od cen standardowych za neta 80 zł - 15,40 upustu daje nam za neta 64,6 zł,
i tv 81 zł -15,60 upustu daje nam za tv 65,4 zł-jak dodasz te dwie cyfry 64,6+65,4 to właśnie wychodzi 130 zł!!!
_________________
 
 
terefere 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-06-2012, 11:38   

KOCUREK1970 napisał/a:

Zle liczysz....kwota 130 zł jest juz kwotą po odliczeniu upustu!!!
cytat z regulaminu:
"Miesięczna opłata abonamentowa z tytułu świadczenia usługi internetowej Fiber Power 60 Mb/s z upustem w wysokości 15,40 zł
(słownie: piętnaście złotych 40/100) brutto,
Miesięczna opłata abonamentowa z tytułu świadczenia usługi Pakietu Max HD z upustem w wysokości 15,60 zł (słownie: piętnaście
złotych 60/100) brutto."
Po odjęciu od cen standardowych za neta 80 zł - 15,40 upustu daje nam za neta 64,6 zł,
i tv 81 zł -15,60 upustu daje nam za tv 65,4 zł-jak dodasz te dwie cyfry 64,6+65,4 to właśnie wychodzi 130 zł!!!
Hmm, wydawało mi się, że ktoś pisał, że od tego jeszcze odliczają te procenty ;)
W takim razie zwracam honor i przepraszam za zamieszanie :P
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-06-2012, 15:30   

terefere napisał/a:
Hmm, wydawało mi się, że ktoś pisał, że od tego jeszcze odliczają te procenty

:mrgreen: To było by zbyt piękne.....i zupełnie nie opłacalne dla UPC :mrgreen:
_________________
 
 
dune2 
light master

Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 149
Skąd: Sopot
Wysłany: 29-01-2013, 09:29   

Za niewiele ponad miesiac (2 marca) "konczy" mi sie 2 letnia umowa.
Mam internet 25Mb,max hd z nagrywarka i premium c+ i hbo i place 230 zl.
Uwazam ze to stanowczo za duzo biorac pod uwage ze dekoder philipsa co mam zawiesza sie pare razy dziennie a ewentualna wymiana na cisco jest dla mnie w pewnym sensie niekorzystna.Zamiast 3 glowic phlipsa bylyby 2 cisco a to obniza atrakcyjnosc urzadzenia bo czesto nagrywalem 2 programy jednoczesnie ogladajac trzeci.
Pomijajac jednak ten fakt bo najprawdopodobniej poczekam az wejda Saumsungi chcialbym sie dowiedziec o co moge walczyc i jaka promocja jest najlepsza?
Musi byc koniecznie pakiet max hd z nagrywarka,c+ hd,hbo hd i internet nie gorszy niz mam.
Z gory dzieki za podpowiedzi.
_________________
 
 
dune2 
light master

Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 149
Skąd: Sopot
Wysłany: 29-01-2013, 11:18   

Z gory dzieki za pomoc.
_________________
Ostatnio zmieniony przez dune2 29-01-2013, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 29-01-2013, 11:21   

dune2 napisał/a:
mam dwie uslugi a ta promocja jest dla tych co maja jedna.

Ja z niej skorzystałem mając trzy. No ale pewnie Tobie Pani konsultanka by nie pozwoliła.
Edycja odnośnie tego co poniżej:
przykro mi, że skończyły Ci się argumenty.
_________________
Ostatnio zmieniony przez zygikuleczka 29-01-2013, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dune2 
light master

Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 149
Skąd: Sopot
Wysłany: 29-01-2013, 11:27   

zygikuleczka napisał/a:
dune2 napisał/a:
mam dwie uslugi a ta promocja jest dla tych co maja jedna.

Ja z niej skorzystałem mając trzy. No ale pewnie Tobie Pani konsultanka by nie pozwoliła.

ty jestes z miejsca gdzie sie pije wiec masz swoj wlasny swiat.
_________________
 
 
diadoch 
Klikacz

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: 29-03-2013, 11:52   

Witam Szanownych Forumowiczów,

Za trzy miesiące kończy mi się umowa.
Paczka: 25 MB + pakiet Max HD
Płacę: 126,00 zł miesięcznie.

Z usług firmy jestem zadowolony, ponieważ miałem tylko jedną awarię i UPC naprawiło usterkę bardzo szybko i to jeszcze w niedzielę.

Chciałbym wywalczyć niższą ofertę cenową lub lepszą w tej samej cenie.
Interesuje mnie: Internet 60 MB (może też zostać 25 MB) + paczka HBO + pakiet Max HD + nowy dekoder z możliwością nagrywania

Proszę o pomoc, czy znacie jakieś sposoby aby UPC przystało na moje warunki.
Zadzwoniłem do nich sam, Pani poprosiła mnie abym zadzwonił do nich po 8 kwietnia i poprosił o połączenie z działem utrzymania klienta. Będę mógł od razu przedłużyć umowę na kolejne 2 lata, ale chciałbym płacić mniej lub mieć w tej samej cenie więcej.

Bardzo proszę o rady w tym temacie.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Wesołych Świąt.
 
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 29-03-2013, 12:57   

diadoch napisał/a:
ich po 8 kwietnia i poprosił o połączenie z działem utrzymania klienta.

to trzeba właśnie zrobić plus lektura forum.
_________________
 
 
diadoch 
Klikacz

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: 29-03-2013, 14:46   

Witam,

Dziękuję za wiadomość, czyli jest szansa?
No to dobrze, bo szkoda mi marnować czasu na eteryczne negocjacje.

Będę próbować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: