Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z dekoderem
Autor Wiadomość
albercik125 
Klikacz

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14-10-2012, 22:18   Problem z dekoderem

Witam
mam mały problem z dekoderem mediabox z pvr
a mianowicie po właczeniu urzadzenia i przełaczeniu kanału "+" lub "-" to dekoder sam przerzuca kanały ? to samo sie dzieje przy próbie regulacji głosu leci w dół lub do góry

problem był zgłaszany było robione przywrucenie ustawien fabrycznych , wymiana pilota ale kłopot dalej pozostaje ?

miał ktos taki problem ? wymiana dekodera ?
 
 
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 15-10-2012, 13:30   

Mam to samo czasami... ale nawet tego nie zgłaszałem do UPC bo występuję to niezbyt często.
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 15-10-2012, 14:35   

Panowie, z informacji jakie podajecie wynika iż, nie jest to żaden problem. W momencie gdy uruchamiacie dekoder nie powinno sie przełączac kanałów, do czasu pełnego zalogowania dekodera w sieci. W przypadku gdyby sytuacja była bardziej skomplikowana proponuje szczegółowo opisać mi ją na privie.

Pozdrawiam
 
 
albercik125 
Klikacz

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-10-2012, 20:04   

Ale to nie jest odrazu po włączeniu dekodera, mogę oglądać kanały wybierając je numerycznie 0-9 ale gdy tylko nacisnę '+' to już leci samo
 
 
 
Aru 
Klikacz

Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 1
Wysłany: 16-10-2012, 10:13   

Witam. Ja również mam problem z dekoderem UPC. Mianowicie podczas oglądania telewizji cały czas słychać z dekodera cykanie. Jest to denerwujące gdy wieczorem nastawiam telewizor na usypianie i staram się zasnąć. Wie ktoś z Was co może być tego przyczyną?!

Z góry dziękuje za info.

Aru
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 16-10-2012, 12:16   

Aru napisał/a:
Witam. Ja również mam problem z dekoderem UPC. Mianowicie podczas oglądania telewizji cały czas słychać z dekodera cykanie. Jest to denerwujące gdy wieczorem nastawiam telewizor na usypianie i staram się zasnąć. Wie ktoś z Was co może być tego przyczyną?!

Z góry dziękuje za info.

Aru

przyczyna moze byc stary dysk ktory dostales wraz z dekoderem, rozwiazanie tego problemu jest tylko jedno = rezygnacja z cyfrowej tv upc
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-10-2012, 12:22   

Dlaczego zaraz rezygnacja, rozwiązanie jest o wiele prostsze - zgłoszenie wady sprzętu i poproszenie o jego wymianę. ;)
 
 
travis 
easy master

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 23
Wysłany: 16-10-2012, 15:28   

witam,
również mam problem z dekoderem mediabox. mianowicie nie mogę go włączyć. cały czas miga jedynie czerwone światełko oznaczające "power" (włączenie) dekodera. nie wyświetla się godzina. oczywiście odłączyłem dekoder od prądu, jednak to nie pomogło. zadzwoniłem do obsługi klienta i automatyczna sekretarka podała, że w mojej okolicy (tj. w Krakowie) są jakieś problemy z telewizją cyfrową. czy to może mieć coś z tym wspólnego? ma któryś użytkownik coś podobnego? działa Wam w Krakowie telewizja cyfrowa?
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-10-2012, 16:37   

travis napisał/a:
witam,
również mam problem z dekoderem mediabox. mianowicie nie mogę go włączyć. cały czas miga jedynie czerwone światełko oznaczające "power" (włączenie) dekodera. nie wyświetla się godzina. oczywiście odłączyłem dekoder od prądu, jednak to nie pomogło. zadzwoniłem do obsługi klienta i automatyczna sekretarka podała, że w mojej okolicy (tj. w Krakowie) są jakieś problemy z telewizją cyfrową. czy to może mieć coś z tym wspólnego? ma któryś użytkownik coś podobnego? działa Wam w Krakowie telewizja cyfrowa?



Co ma wspołnego prpblem z usługa z zasilaniem ?......pomyśl czasem.
Zgłaszaj awarie dekodera i wymienia Ci na nowy
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 16-10-2012, 17:18   

travis, głupie pytanie ale próbowałeś włączyć dekoder za pomocą pilota czy tylko przyciskiem na przednim panelu?
Czasem Mediabox nie chce wstać jeśli nie użyjemy do tego celu pilota. Dziwny sprzęt...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-10-2012, 17:43   

travis napisał/a:
mam problem z dekoderem mediabox. mianowicie nie mogę go włączyć. cały czas miga jedynie czerwone światełko oznaczające "power" (włączenie) dekodera. nie wyświetla się godzina. oczywiście odłączyłem dekoder od prądu, jednak to nie pomogło. zadzwoniłem do obsługi klienta i automatyczna sekretarka podała, że w mojej okolicy (tj. w Krakowie) są jakieś problemy z telewizją cyfrową. czy to może mieć coś z tym wspólnego

Oczywiście, że tak, bo dekoder nie może zalogować sie do sieci UPC, i prawdopodobnie (oby nie) wywaliło z pamięci programy
_________________
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-10-2012, 17:52   

KOCUREK1970 napisał/a:
travis napisał/a:
mam problem z dekoderem mediabox. mianowicie nie mogę go włączyć. cały czas miga jedynie czerwone światełko oznaczające "power" (włączenie) dekodera. nie wyświetla się godzina. oczywiście odłączyłem dekoder od prądu, jednak to nie pomogło. zadzwoniłem do obsługi klienta i automatyczna sekretarka podała, że w mojej okolicy (tj. w Krakowie) są jakieś problemy z telewizją cyfrową. czy to może mieć coś z tym wspólnego

Oczywiście, że tak, bo dekoder nie może zalogować sie do sieci UPC, i prawdopodobnie (oby nie) wywaliło z pamięci programy



A co ma logowanie sie do sieci UPC wspólnego z zasilaniem prądem ? :P
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-10-2012, 22:01   

ANIOŁ napisał/a:
A co ma logowanie sie do sieci UPC wspólnego z zasilaniem prądem ?

Nic ;)
_________________
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 28-10-2012, 09:29   

Witam
Odświeżam temat. Mój problem lub nie dotyczy mojego dekodera, który po wyłączeniu do stand by sam ponownie się włącza.Po zakończeniu oglądania TV wyłączam odbiornik i dekoder. Codziennie po wyłączeniu dekodera po kilku minutach z pozycji stand by ładuje się "Load" by ponownie przejść w stan czuwania. Czy dekoder "siada".
_________________
  jedrek
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-10-2012, 11:42   

jedrek napisał/a:
Codziennie po wyłączeniu dekodera po kilku minutach z pozycji stand by ładuje się "Load" by ponownie przejść w stan czuwania. Czy dekoder "siada".

Nie, nie siada, poprostu sprawdza czy jest nowe oprogramowanie dla niego dostępne...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: