Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka czy obniżka czy może jeszcze coś innego?
Autor Wiadomość
natash 
easy master

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 36
Wysłany: 24-05-2012, 12:46   

Czy mogę bez konsekwencji rozwiązać umowę, powoli mnie irytują te ceny, obecnie posiadam:
Pakiet Max HD z nagrywarką
Fiber Power 5 Mb/s
Canal+
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-05-2012, 14:08   

Możesz, wystarczy oświadczenie o tym, że nie akceptujesz zmian.

Potem możesz negocjować nową umowę na lepszych warunkach albo od lipca przenieść się gdzieś indziej.


Wracając do tematu, jak na razie zero odzewu z ich strony.

Może wykorzystując to, że nikt nie odpisuje zaproponować im obniżenie ceny o 40zł od lipca, oczywiście napiszę, że mogą się nie zgodzić ale w tym celu musieli by w ciągu 21 dni złożyć pisemne oświadczenie o braku zgody.
  marekd@jabberpl.org
 
lyha 
light master

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 147
Wysłany: 24-05-2012, 18:43   

A od kiedy te podwyżki za szybszego neta i tv wchodzą w życie?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-05-2012, 20:38   

Ciężko powiedzieć bo nie ma jednoznacznego cennika, z listu wynika, że nowa usługa świadczona będzie od czerwca (nie wiadomo czy od początku czerwca, każdy będzie to pewnie interpretował na swoją korzyść). Początkowo bezpłatnie przez czas nieznany a od 1 lipca zostanie doliczona do rachunku.

Co do TV to nie wiem w liście który dostałem nie ma nic na ten temat (dawno już zrezygnowałem z telewizji w upc).
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-05-2012, 11:17   

lyha napisał/a:
A od kiedy te podwyżki za szybszego neta i tv wchodzą w życie?

Prawdopodobnie od 1 07 2012
_________________
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 02-06-2012, 21:06   

Ja po lekturze tego tematu, korzystając z przysługującego mi prawa do rozwiązania umowy (FP25+MaxHD TV), prawdopodobnie rozwiąże ją i:
-nawiążę nową umowę z upc-1 usługa, FP30 - 66pln/mc
-nawiążę nową umowę z "enką"-telewizja za 50pln, bo interesuje mnie JEDEN kanał telewizyjny-Disney Junior - 50pln/mc

Wynik:
-internet subtelnie szybszy, przyrost uploadu spory - z 1,5 do 3
-koszty sumarycznie o około 15 zł niższe od obecnych
-umowa z enką na 13 miesięcy-to lubię


A wszystko przez Disney Junior, który z tajemniczych powodów w UPC jest zastrzeżony dla "wyższego" pakietu TV :)
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 02-06-2012, 23:04   

W RUU 30 Mb/s + MaxHD wyjdzie Cię 80 zł. Chyba Ci się enka nie opłaca.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-06-2012, 23:17   

PrezesOi napisał/a:
FP25+MaxHD TV

PrezesOi napisał/a:
A wszystko przez Disney Junior, który z tajemniczych powodów w UPC jest zastrzeżony dla "wyższego" pakietu TV

No ja też tu czegoś nie rozumiem.....skoro masz max HD a ten kanał jest w tym pakiecie to dlaczego chcesz zerwać umowe jeśli o ten kanał Tobie chodzi żeby był
_________________
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 03-06-2012, 07:55   

W ence, w najtańszym pakiecie (49,90) mam Disney Junior. To na tyle tanio, że nie boli mnie to, że internet w UPC wezmę "bezpromocyjny".
W UPC żeby uzyskać Disney Junior, musiałbym wybrać znowu pakiet promocyjny (2 usługi, "Super Pakiet", bo zawiera MaxHD) czyli 130 pln.
TV od UPC już mi podpadła-dwa razy wymieniali mi dekoder.

Podsumowując-satysfakcjonujące mnie opcje:
1) całość w UPC, "Super Pakiet 2w1", 24 miesiące, 130 pln
2) n "Rodzinna" 49,90pln 13 miesięcy + UPC net FP60 24 miesiące 80pln, 130pln
3) n "Rodzinna" 49,90pln 13 miesięcy + UPC net FP30 24 miesiące 66pln, 116pln

Dla uściślenia-jeżeli nie zrobię nic, UPC łaskwie zostawi mi moje obecne 25Mb/s (nawet nie szarpnęli się żeby rzucić ochłap w postaci 30Mb/s), coś zmieni w telewizjach których nie oglądam i...
Cytat:
Z dniem 1 lipca 2012 r. zmianie ulega wysokość miesięcznej opłaty abonamentowej z tytułu świadczenia Państwu Usługi Telewizji Cyfrowej - Pakiet Max, przez jej podwyższenie o 6 zł brutto.

czyli będę płacił zdaje się 134pln.
Przeanalizowałem swoje potrzeby "bandłiczowe" ;) i wniosek jest jeden-od dawna mam szybsze łącze niż potrzebuję. Prowadzę 4 strony pod Joomlą, 4 fora pod phpbb3, co jakiś czas wrzucam jakieś multimedia dla rodziny, i z uploadem 1,5Mb/s dawałem radę, więc 3Mb/s w zupełności mi wystarczy. Tak więc, wybieram trójeczkę. Wybranie najtańszej opcji z UPC, jednej usługi, daje mi też swobodę manewru-jak wiadomo, w UPC smakołyki promocyjne zawsze oferowane są nowym klientom, lub obecnym którzy używają niższych niż promowane opcje.
 
 
Adan 
light master

Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 89
Wysłany: 03-06-2012, 09:03   

PrezesOi tylko jesteś chyba jedyną osobą na tym forum, która nie słyszała o RUU w UPC :D
Wejdź w ten wątek Regulaminy obecnych promocji w UPC i pobierz co trzeba ;)

MaxHD + Fiber 30 Mb/s na 12 m-cy za 80 zł.

Potem różne dodatki możesz do tego dobrać jeśli chcesz - PVR za 20, SHD za 5, FilmBox za 5, HBO przez 3 m-ce gratis (z możliwością rozwiązania umowy zanim zdrożeje do 25), Wi-Fi za 0 zł. Reszta już w standardowych promocjach.

Myślę, że przez ten rok i następne baaardzo ciężko będzie Ci znaleźć w UPC lepszą promocję (a już na pewno nie oficjalnie), z której nie będziesz mógł skorzystać bo masz droższy wariant. A po roku każda kolejna zmiana w cenniku, czy w programach da pretekst do skorzystania z następnej cudownej promocji Działu Utrzymania Klienta.
Poczytaj, przemyśl - większość tego forum po podwyżce wprowadzanej przez UPC dzięki RUU będzie miała taniej :)
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 03-06-2012, 10:10   

Rzeczywiście, nie dokopałem się do tego, ciekawe ciekawe. Od poniedziałku zacznę drążyć sprawę, wielkie dzięki za wskazówkę.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2012, 22:10   

W piątek (1 czerwca) wieczorem przyszła odpowiedź od UPC zacytuję fragment

Cytat:

Zapewniam, iż dokładamy wszelkich starań, aby zobowiązania wynikające z Umowy Abonenckiej były przez nas realizowane w sposób nie budzący wątpliwości naszych Klientów, a ewentualne zastrzeżenia w tej kwestii, były rozpatrywane z należytą starannością. Przykro mi, jeśli pismo, które Pani otrzymała nie było dla Pani wystarczająco precyzyjne. Proszę zatem o przyjęcie poniższych wyjaśnień.



Intensywność rozwoju rynku telekomunikacyjnego, w tym także naszej spółki powoduje, iż sukcesywnie podejmujemy decyzję o wprowadzaniu zmian w zakresie świadczenia usług. Zmiany te są niezbędne, mając na uwadze tempo postępu technicznego a także coraz większe wymagania konsumentów. Dlatego też stale podejmujemy działania inwestycyjne, które pozwalają nam m.in. na podnoszenie prędkości usługi internetowej, tak by optymalnie móc wykorzystywać możliwości naszej sieci.

W naszej działalności dążymy do ciągłego podnoszenia jakości produktów, sukcesywnie przyspieszamy więc usługi o najniższych parametrach.



Biorąc pod uwagę obecny poziom rozwoju, jaki osiągnęliśmy, podjęliśmy decyzję o wycofaniu z oferty pakietu Internetowego Fiber Power 5Mb/s oraz Fiber Power 10Mb/s.

Podnosząc opłatę abonamentową o 5,00 zł, dajemy naszym Abonentom usługę o wielokrotnie wyższej prędkości pobierania danych.

Pakiet Fiber Power 25Mb/s, który wejdzie do naszej oferty w miejsce dwóch obecnie najniższych wariantów będzie świadczony w tej samej technologii, tj. ED 2.0.

Wprowadzana zmiana nie będzie zatem wiązać się z koniecznością wymiany sprzętu.

W ramach przyspieszenia zmieni się parametr prędkości pobierania i wysyłania danych odpowiednio na 25 Mb/s i 1,5 Mb/s.

Pozostałe parametry techniczne pozostaną bez zmian.



Ponieważ usługa Fiber Power 25Mb/s nie jest jeszcze świadczona przez naszą spółkę, na naszej stronie www.upc.pl Cennik nie zawiera jeszcze tej pozycji.

Czyli już oficjalnie parametry nowej usługi to 25 / 1,5 i jest podwyżka.

Chociaż przy okazji pojawiło się kolejne kłamstwo - tym razem że usługa nie jest jeszcze świadczona, a może kłamstwem było, że przyspieszą już w czerwcu?

W każdym razie cennika jeszcze nie przysłali to i z podwyżką też będą musieli poczekać trochę dłużej niż do 1 lipca.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-06-2012, 22:19   

O jakiej wyższej jakości mowa, skoro potwierdzają, że FB25 ma być w standardzie EuroDOCSIS 2.0? Ja tu nie widzę rozwoju tylko krok wstecz. Ludzie będą psioczyć jak wieczorami transfer będzie drastycznie spadał. I jeszcze ten marniutki upload, który nie stanowi nawet 1/10 downloadu, powinno być co najmniej 2.5 Mb/s.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2012, 23:37   

Susane, ale zauważ bardzo ważną rzecz już nie ma słowa „do” nie będzie w lipcu tych 25Mbitów to będzie reklamacja i już się nie będą mieli jak wykręcić.

Może nawet wrzucę wzór na forum, tylko wpisać swoje dane i wysłać.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-06-2012, 23:46   

Trafiła Ci się niezła okazja :) Podejrzewam, że tylko Ty będziesz miał gwarantowane prędkości, a resztę będą obowiązywać parametry takie jak na tej stronie: http://www.upc.pl/interne...mo_tab1-content
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: