Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komu najlepiej sprzedać dług
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-01-2012, 18:23   Komu najlepiej sprzedać dług

UPC ma u mnie dług w wysokości 3,17 + odsetki ustawowe.

Ponieważ jest to kwota niewielka i moim zdaniem nie warto mieszać w sprawę sądu i komornika zastanawiam się jak zmusić ich do zapłacenia (chociaż może było by i warto bo by im jeszcze opłaty do tego doszły i by się może nauczyli płacić w terminie).

Ciekawe czy ktoś skupuje długi w takiej wysokości. Może być za 1% wartości a nawet za 1gr ważne żeby potem skutecznie zmusił dłużnika do zapłacenia należności. Nie liczy się ile ja będę z tego miał.

Jak powstał dług - Zaczęło się od postawienia przez nich pod telefonem służącym do zgłaszania awarii automatu który zgłoszenia awarii przyjąć nie chciał, mimo że połączenie odebrał, oraz braku na stronie formularza do zgłoszenia awarii, był za to formularz do zgłoszenia reklamacji, więc chcąc nie chcąc razem ze zgłoszeniem awarii poszła reklamacja kosztów połączeń telefonicznych w wysokości 3zł.
Reklamacja została uwzględniona, dostałem odpowiedź, choć UPC zamiast zwracać 3zł postanowiło zwrócić 2 dniowy abonament który wynosi w moim przypadku 3zł i 17gr (fajnie, że wysłali to poleconym za który zapłacili więcej niż 3zł tylko dlatego ze na kwotę równo 3zł zgodzić się nie chcieli).

No niestety pod koniec grudnia minęło 30 dni od rozpatrzenia reklamacji a kasy na koncie nie ma do dzisiaj.
Przysłali za to kolejny rachunek (tym razem chcą już opłaty z góry za styczeń - z tym to są szybcy).

Na razie odpuściłem sobie pisanie reklamacji o zwrot abonamentu za dzień w którym internet nie działał ponad 12 godzin (rozśmieszyli mnie tym listem w którym oferowali 17gr więcej) ale jeśli będą się ociągać z płatnościami to chyba pójdzie kolejna reklamacja na jeszcze niższą kwotę ;)
  marekd@jabberpl.org
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 12-01-2012, 19:09   

Marek,

Zajmę się sprawą i dam Ci znać na priva jak dostanę info zwrotne. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: