Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana w cenniku usług telefonicznych UPC Polska
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2011, 17:55   

Kebap12, Ty nie masz rozwiązywać tylko umowy tylko powiedzieć, że nie zgadzasz się na zmiany które są dla Ciebie niekorzystne (nie chcesz płacić więcej) - wtedy to oni rozwiążą umowę (albo zrezygnują ze zmian - ale to mało prawdopodobne bo wywołało by to za duży bałagan).

Zadając pytanie w ten sposób w jaki to je zadałeś (Czy ja mogę rozwiązać umowę?) aż się prosi aby Cię wprowadzić w błąd odpowiadając „Ty nie możesz” i nie dopowiadać „ale my będziemy musieli jak się nie zgodzisz na podwyżkę”.
  marekd@jabberpl.org
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 03-11-2011, 13:19   

ja wszystko wiem tylko teraz taki problem jest że to na mnie nie jest tylko na moją starszą umowa a jej ta babka z infolinii powiedziała że jeżeli rozwiąże umowę to będzie musiała zapłacić kare i się boi teraz...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2011, 21:25   

Mówimy o sytuacji, kiedy UPC poinformowało o zmianie cennika i możliwości rozwiązania umowy:
Cytat:
W związku z powyższą zmianą, w przypadku braku jej akceptacji, przysługuje Państwu uprawnienie do rozwiązania Umowy Abonenckiej zawartej z UPC Polska Sp. z o.o. W razie skorzystania przez Państwa z uprawnienia do rozwiązania Umowy Abonenckiej, UPC nie będzie przysługiwać żadne roszczenie odszkodowawcze, ani zwrot ulgi.


Chyba wszystko jasne. Proponuję jednak poczekać, aż przyślą maila o treści podanej w pierwszym poście i dopiero wtedy wysyłać wypowiedzenie wg. wzoru z poprzedniej strony.
 
 
zajaczek87 
Klikacz

Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: 07-12-2011, 23:51   

Moje podanie zostało odrzucone powód, tylko klienci którzy podpisali umowę w roku 2009 w dół mogą skorzystać z tej formy rozwiązania umowy, jutro przeskanuje dokument, który dostałem, miła pani policzyła, że jak zapłacę 1500zł kary to będzie ok. Jeszcze policzyli mi kabel HDMI 50zł którego od nich nie dostałem. Najgorsze jest to, że sprzedałem mieszkanie w którym ta usługa była, kupiłem inne gdzie nie ma upc, teraz chwilowo mieszkam u rodziców, ale nie będę przenosić tego bo im to nie jest potrzebne.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2011, 00:11   

zajaczek87 napisał/a:
Moje podanie zostało odrzucone
Trzeba napisać wypowiedzenie umowy z powodu zmiany cennika, a nie podanie, bo podanie można rozpatrzyć odmownie. Przysługuje Ci prawo do rozwiązania umowy, zgodnie z informacją, którą dostałeś z UPC. Jeśli dostarczyłeś im wypowiedzenie wg. wzoru z 1 strony i nic tam nie zmieniałaś oprócz wprowadzenia swoich danych, to nie mają prawa go odrzucić. Podejrzewam jednak, że pani z BOK coś namieszała albo dostałeś wymijającego maila, bo oni mają taki zwyczaj wmawiania klientom, że rozwiązanie umowy w takich przypadkach im nie przysługuje, choć sami wcześniej informują, że jednak jest inaczej.
 
 
zajaczek87 
Klikacz

Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: 08-12-2011, 00:31   

dostarczyłem im wypowiedzenie wg. wzory z 1 strony tylko dopisałem swoje dane, byłem tam dostałem potwierdzenie przyjęcia pisma, i teraz taki cyrk, nie dostałem żadnego maila.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2011, 00:38   

Twoja umowa rozwiązała się z dniem 1 grudnia 2011, a ten "cyrk" to standardowe wykręty, które nie mają żadnej mocy prawnej. W jaki sposób poinformowano Cię o tej odmowie?
 
 
zajaczek87 
Klikacz

Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 19
Wysłany: 08-12-2011, 00:39   

osobiście byłem dzisiaj oddać sprzęt

[ Dodano: 14-12-2011, 20:56 ]
Witam,

przesyłam pismo które dostałem od UPC
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: