Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Emule- low id!
Autor Wiadomość
earache 
Klikacz

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 14
Wysłany: 27-09-2011, 15:06   Emule- low id!

wlasnie mi podlaczono internet upc i mam w emulu low id!!!! moze i nawet by mi to nie przeszkadzalo tak bardzo bo predkosc w sumie jest ok...ale czemu mam niby firewalla,ktorego nie mam???? i wkurza mnie osiol z czarna opaska na oczach? czy ktos ma lub mial podobnie i czy mozna temu zaradzic? dodzwonilem sie do dzialu technicznego...pogadalem z genialna babka (super madry fachowiec...) pokombinowalismy troche i ...guzik ..poradzila mi by spytac tutaj...no to pytam :)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2011, 15:13   

Zainstalowali Ci modem Thomson? Jeśli tak, to trzeba w nim wyłączyć firewalla, który jest domyślnie ustawiony albo przekierować porty.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-09-2011, 16:22   

Witam
Spróbuj jeszcze wyłączyć zapore w systemie operacyjnym lub dodaj emulka do wyjątków w tejże zaporze.
Pozdrawiam
_________________
 
 
earache 
Klikacz

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 14
Wysłany: 27-09-2011, 20:37   

nie mam zapory nigdzie!modem jest thomson, gdzies wchodzilem w internecie i wspolnie z kobieta z dzialu technicznego wylaczylem zapore (jakis adres z samymi numerkami)...inne pomysly? :) a co z tymi portami? nie znam sie na tym kurde... ale cale zycie nic tam nie kombinowalem wiec czemu raptem teraz mialo by byc inaczej...?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-09-2011, 20:53   

Witam
Chodzi o to że masz wyłączyć zapore w windowsie!!! lub dodać emulka do wyjątków w zaporze windowsa!!! bo to windows blokuje ci te ustawienia i masz low id,a przekierowanie portów robisz w routerze w opcjach w polu forwarding(musisz sprawdzić na jakich portach emulek pracuje i je tam wpisać wtedy porty się otwarzą i emulek zacznie"szaleć'z pobieraniem,lub Port Triggers i tam wpisujesz port od 1-65453 i swój ip kompa i masz przekierowane wszystkie porty w tym zakresie
Pozdrawiam
_________________
 
 
earache 
Klikacz

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 14
Wysłany: 27-09-2011, 22:06   

Nie mam wlaczonej zapory w windowsie!!!!!!!! poza tym...przeciez napisalem ze wczesniej , przed podlaczeniem UPC id bylo high! czy ktos mysli ze po podlaczeniu sie do UPC wlaczylem sobie zapore w windowsie i teraz jak glupek sie pytam???
tylko co dokladnie mialbym zrobic w tym polu forwarding??? ( chodzi o te stronke thomsona z adresem z numerami...?)bo nie chce popsuc a troche tam jest tych rubryczek... start port, end port... i wszedzie jest "0"kurde... bez instrukcji obslugi nic nie wymysle... emul u mnie 1 port wybral sobie 8541 a drugi 19250 ...gdzie to mam wpisac? czy raczej zmienic... :oops: ...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-09-2011, 22:41   

Witam
po1.nie obrażaj innych takimi textami że ktoś traktuje kogoś jak głupka.
po2.nikt tutaj nie jest wróżką i na odległość nie poda Tobie rozwiązania"od ręki".
po3.jesteś tu nowy-traktuj innych z szacunkiem a tak samo potraktują i Ciebie.
po4.czytac potrafisz-w instrukcji obsługi routera jest wszystko napisane co gdzie jest i jak należy to zrobić(przekierowanie portów)mnie zajęło to 4 minuty żeby to znaleść w instrukcji ściągniętej z netu.
po5.jakoś nie widzę ludzi"walących"drzwiami i oknami chcących Ci pomóc więc trochę pokory.....
po6.to może też być wina emula że tak działa,windowsa,komet i wszystkiego innego...
po7.nie prezentuj formy roszczeniowej że cały świat ma Tobie pomóc!!!-zrób coś sam a dopiero potem proś o pomoc(oprócz zadzwonienia na partyline UPC)
Pozdrawiam
ps
sory za te ostre słowa ale należały się tobie,
instrukcje sciągnij sobie z netu na samej górze w pdf
http://www.google.pl/#hl=...biw=968&bih=598
strona od 40-42
wejście do routera
192.168.0.1
login-puste pole nic tu nie wpisujesz
hasło-admin
sprawdz w samym emulku(chyba w połączeniach na jakich portach pracuje i wpisz w router gdzie trzeba.
Pozdrawiam
_________________
 
 
earache 
Klikacz

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 14
Wysłany: 28-09-2011, 06:44   

zaraz sprawdze i pokombinuje czy wychodzi.dzieki
PS:natomiast punkty 1,2,3,5 i 7 byly calkowicie niepotrzebne ... tato :oops:
tak czy siak jestem chyba jednak glupkiem bo nie mam pojecia co tam zrobic i wpisac a z instrukcji srednio wynika...szkoda ze opisales ze szczegolami jak wejsc na te strone rutera (choc pisdalem ze juz tam bylem hahahaha) a dalej tylko wpisz cyferki...wpisalem i 1 port i drugi i guzik..wiec albo nie umiem albo to nie to...aa i nie musisz kocurku mi odpisywac..wole miec dziwnego emula niz byc pouczany i imputowany ze kogos obrazam...poczekam na kogos mniej przewrazliwionego...moze "przywali" drzwiami i oknami...kiedys, a jak nie to tez przezyje :)
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 28-09-2011, 08:03   

W polu start port wpisujesz nr portu który masz ustawiony w emulku...
W polu end port to samo...
Zaznaczasz Enabled i wszystko w temacie...
;)
 
 
earache 
Klikacz

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 14
Wysłany: 28-09-2011, 09:01   

no to tak zrobilem i nic :oops: chyba ze trzeba wylaczyc modem? :roll: :oops:
 
 
dyzioo 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 270
Skąd: Wawa
Wysłany: 28-09-2011, 09:35   

Może to trochę rozjasni.

http://portforward.com/en...WG850/eMule.htm
  dyzioo
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-09-2011, 10:54   

earache napisał/a:
zaraz sprawdze i pokombinuje czy wychodzi.dzieki
PS:natomiast punkty 1,2,3,5 i 7 byly calkowicie niepotrzebne ... tato :oops:
tak czy siak jestem chyba jednak glupkiem bo nie mam pojecia co tam zrobic i wpisac a z instrukcji srednio wynika...szkoda ze opisales ze szczegolami jak wejsc na te strone rutera (choc pisdalem ze juz tam bylem hahahaha) a dalej tylko wpisz cyferki...wpisalem i 1 port i drugi i guzik..wiec albo nie umiem albo to nie to...aa i nie musisz kocurku mi odpisywac..wole miec dziwnego emula niz byc pouczany i imputowany ze kogos obrazam...poczekam na kogos mniej przewrazliwionego...moze "przywali" drzwiami i oknami...kiedys, a jak nie to tez przezyje :)

Witam
po1.Wcale nie jestem przewrażliwiony i nie czuje się urażony lub cokolwiek w tej materii-luzik,jest git majonez mój...synu :mrgreen:
po2.a po lewej stronie jest zakładka DMZ host(strona 43 instrukcji)wpisz tam ip swojego kompa,zrób apply i gotowe wtedy WSZYSTKIE porty zostaną otwarte ale....twój komputer bedzie bardziej narażony na wszelkiego rodzaju ataki z zewnątrz-także coś za coś!!!
po3.jeśli nie wiesz jakie ip ma twój komp to polecam program wnetwatcher-on prawdę ci powie
po4.może windows też coś blokuje-format c i zainstaluj system na nowo i wtedy sprawdz co emulek"mówi"(niektórzy mówią że to ostateczność a ja uważam że od tego powinno się zaczynać)
po5.może program antywirusowy z którego korzystasz też coś blokuje.
po6.sam widzisz że jest pare możliwości które Ci tak skutecznie psują krew...oprócz mnie :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam
_________________
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2011, 12:32   

-skasowany-
 
 
earache 
Klikacz

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 14
Wysłany: 28-09-2011, 14:24   

dzieki kocie... pokombinuje wieczorem... to musi byc cos z tym ruterem! cale zycie i z tym systemem i z tym antywirusem wszystko bylo bosko i pieknie...od chwili zmiany internetu na upc -czyli od wczoraj od 12 00 ...emule ma niskie id...wiec (wykluczajac czary haha) nic innego nie moze byc przyczyna... oczywiscie sprawdzilem (nie wiem po co haha) kilka razy czy firewall sie nie wlaczyl ...no i nie , poza tym avasta mam wylaczonego dla p2p bo mi strasznie mulil...wiec na mur beton zaden firewall czy antywirus czy inne ustrojstwo nic nie psuje...a najbardfziej jestem zly ze odinstalowalem po tym wszystkim mojego emula i zaistalowalem nowego i jest mi gorzej...hahaha... wczesniej osiol byl tylko niewidomy ale dzial pieknie (nie wiem czy byla to wersja 46 czy cos kolo tego) a teraz z 50...jest nie dosc ze slepy to kulawy...a instalki starej nie mam juz... choc zawsze chowam hmmm, wiec moze zostawie to w ogole bo widze ze zamiast polepszac...pogarszam :oops: ale sprawdze to co teraz napisales jak mi wroci wiara w...siebie
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-09-2011, 14:56   

Witam
Proszę oto wszelkie możlwe instalki emulka jakie się pojawiły-po prawej stronie
http://www.filehippo.com/pl/download_emule/

Możesz też żądać wymiany tego sprzętu na sprawny egzemplarz albo żądać wyniany na zwykły modem kablowy+niestety będziesz musiał sobie kupic router no ale wtedy polecam TL-WR741ND(lub coś lepszego np TP linka 1043ND-niestety DUUUŻO droższy) ale...wgrywasz do niego Gargoyle i masz sprzęt klase lepszy niz jego faktyczna cena no i oprogramowanie routera jest PO POLSKU!!!
Podaj maila do siebie to postaram ci się podesłać emulka którego ja używam (rzadko) wersje portable i tam jest optymalnie wszystko ustawione
Pozdrawiam
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: