Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec umowy, rezygnac z tv cyfrowej, pelny pakie analogowy
Autor Wiadomość
Massacrrrre 
easy master

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27-01-2011, 23:58   Koniec umowy, rezygnac z tv cyfrowej, pelny pakie analogowy

Witam!!

Niedawno skonczyla mi sie umowa i jako, ze up na sile chce mi wcisnac dekoder hd, za ktory musialbym zaplacic 100zl to dla mnie oferty nie ma.

Teraz pytanie, czy we Wroclawiu dostepna jest u nich tv analogowa ? ta ich cyfrowa telewizja to wielkie gowno, np tvn turbo obciete po bokach niezaleznie od ustawienia tv i dekodera.

Bardzo prosze, nie piszcie o plusach tv cyfrowej nad analogowa.

Moje pytania
Czy dostepna jest tv analogowa we wroclawiu i ile kosztuje pelny pakiet?
Czy dostepny jest pakiet "minimalny", jakie zawiera kanaly i jaki jest jego koszt.

Wnioskuje ze skoro z tv cyfrowa mam pelny pakiet analogowy to chyba jest dostepny prawda ?
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-01-2011, 00:28   

Jest dostępna, tylko promocji nie ma.
Cena około 60zł/mieś

Tańszych (niepełnych) pakietów nie świadczą o ile nie są do tego zmuszeni jakaś inną umową (np jeśli w zamian za pozwolenie na położenie kabli na jakimś osiedlu zobowiązali się świadczyć tam usługę w cenie nie przekraczającej Xzł )
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 28-01-2011, 00:56   Re: Koniec umowy, rezygnac z tv cyfrowej, pelny pakie analog

Massacrrrre napisał/a:
Czy dostepna jest tv analogowa we wroclawiu i ile kosztuje pelny pakiet?
Powyżej dostałeś już odpowiedź, dodam tylko, że dostępne opcje pod danym adresem zamieszkania można sprawdzić na głównej stronie UPC, dolny prawy róg: "Sprawdź dostępność usług". Nic ponad to co tam Ci się wyświetli nie uzyskasz, chyba, że w Twojej lokalizacji jest konkurencja w postaci innych kablówek. Wtedy UPC organizuje tam atrakcyjne, regionalne promocje.
 
 
Massacrrrre 
easy master

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28-01-2011, 02:17   

Wg tego telewizja analogowa nie jest dla mnie dostepna. Dziwne bo przy tv cyfrowej normalnie dostaje pelny pakiet analogowej. bede walczyl z nimi, naciagazce jakich malo. Nie pozwala mi skozystac z oferty z dekoderem sd, ktory juz mam.
_________________
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 28-01-2011, 06:04   

Massacrrrre napisał/a:
Czy dostepny jest pakiet "minimalny", jakie zawiera kanaly i jaki jest jego koszt.


Taki pakiet musisz sobie "wynegocjować". Najlepiej przejdź się do lokalnego BOK-u i powiedz, że kiedyś istniała taka oferta u Was (czyli tak jak napisał Marek), jeżeli masz spółdzielnię to zrób to w jej imieniu i powinni Ci umożliwić wykupienie pakietu kilku podstawowych programów za 7-9zł miesięcznie. (cena zależy od różnych czynników)
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 28-01-2011, 12:04   

Massacrrrre napisał/a:
Czy dostepna jest tv analogowa we wroclawiu i ile kosztuje pelny pakiet?
Czy dostepny jest pakiet "minimalny", jakie zawiera kanaly i jaki jest jego koszt.

pakiet pelny w wro kosztowal jak mnie pamiec nie myli 62 zl (przed podwyzka vatu),
pakiet minimalny zazwyczaj ma ok 11 kanalow cena okolo 3x zl na kwartal
_________________
  precel@wtw.im
 
TajemniczyXX 
Klikacz

Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 12
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-01-2011, 12:13   Re: Koniec umowy, rezygnac z tv cyfrowej, pelny pakie analog

[quote="Massacrrrre"]Witam!!

up na sile chce mi wcisnac dekoder hd, za ktory musialbym zaplacic 100zl

Niewiem jakim sposobem 100,skoro ja w trakcie trwania umowy zmieniłem dekoder na hd i to za jedyne 50 zł (jest taka promocja).

Co do plusów tv cyfrowej:
- lepszy obraz
- wkażdej chwili można sprawdzić program tv,ustawić nagrywanie programóo okreslonej porze, przewijanie/odtwarzanie na żywo.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-01-2011, 14:11   

Cytat:
- lepszy obraz
raczej gorszy - kilkukrotna stratna kompresja i dekompresja mocno psuje obraz (no chyba, że masz na myśli telewizję cyfrową w ogólności np z satelity albo z nadajników naziemnych).
Ponadto w kablowce jest jeszcze ten minus, że urządzenia do nagrywania po hdmi są bardzo drogie i nie wygodne w użyciu.
  marekd@jabberpl.org
 
Yaper 
light master

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 76
Skąd: Głowno<->Warszawa
Wysłany: 28-01-2011, 14:22   

Massacrrrre napisał/a:
ta ich cyfrowa telewizja to wielkie gowno, np tvn turbo obciete po bokach niezaleznie od ustawienia tv i dekodera.

Musisz mieć coś źle ustawione w dekoderze (Włączony tryb 4:3 pan-scan), bo TVN Turbo w TV cyfrowej UPC nadaje w 16:9.
_________________
 
 
gromiasty 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 259
Wysłany: 28-01-2011, 19:59   

Marek napisał/a:
Cytat:
- lepszy obraz
raczej gorszy - kilkukrotna stratna kompresja i dekompresja mocno psuje obraz (no chyba, że masz na myśli telewizję cyfrową w ogólności np z satelity albo z nadajników naziemnych).
Ponadto w kablowce jest jeszcze ten minus, że urządzenia do nagrywania po hdmi są bardzo drogie i nie wygodne w użyciu.


Lepszy - i to zdecydowanie :) Oczywiście widać to jak sygnał + dekoder + TV na to pozwalają :)
_________________
  gromiasty
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-01-2011, 12:55   

Odnośnie "promocji", UPC się z tym nie afiszuje ale jakoś przed świętami wujaszek bez problemu w lokalnym BOK podpisał umowę na 2 lata za 40zl/mieś (pełny analog). I nie było to promo "negocjowane" tylko z ich cennika "spod lady". Obecnie za pełny pakiet analogowy bez zniżek trzeba zapłacić 60,56zl.
 
 
Massacrrrre 
easy master

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-01-2011, 21:09   

tak jak pisalem nie interesuje mnie opinia tv analogowa vs cyfrowa.

za wszelkie inne odpowiedzi w temacie bardzo dziekuje.
_________________
 
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30-01-2011, 22:01   

Massacrrrre napisał/a:
Czy dostepna jest tv analogowa we wroclawiu i ile kosztuje pelny pakiet?


Tak. Telewizja analogowa wciąż jest oferowana przez UPC. Tylko teraz UPC stawia na cyfrowa, więc na swoich stronach promują cyfrową zamiast analogową.

U mnie na osiedlu w grudniu były porozrzucane ulotki UPC z analogiem za 40 zł. Były to ulotki lokalnego przedstawiciela. Więc może popytaj u lokalnego przedstawiciela UPC. Ale na pewno analogo jest oferowany.

Massacrrrre napisał/a:
Czy dostepny jest pakiet "minimalny", jakie zawiera kanaly i jaki jest jego koszt.


Z tego co wiem to w przypadku telewizji analogowej UPC ma jeden, pełny pakiet. Dodatkowo - np. u mnie w bloku - UPC ma podpisaną umowę ze spółdzielnią na tzw. pakiet Azart, czyli pakiet podstawowych kanałów za ok 5 zł do czynszu.
_________________
 
 
Massacrrrre 
easy master

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-02-2011, 16:28   

Po wizycie w bok:
telewizja analogowa jest dostepna, za 62 zl
po wspomnieniu, ze na forach pisza ze jest za 40, pojawila sie opcja na 42.50 zl :)
pakiet minimalny jest dostepny za 11 zl miesiecznie, ale uruchomienie go kosztuje 100 zl ;]
okazalo sie, ze moge zaplacic 50 zl za dekoder, jesli wezme go bez nagrywarki
nadal jednak nie moge wziac zadnej opcji z promocji, ktore widnieja na stronie, bo mam dwie uslugi :)

Historia 10 letniej przygody z upc, konczy sie tak, ze po powrocie z bok, wyslalem wypowiedzenie umowy ;]

Kolejne ruchy, podpisze umowe na internet na siebie, pewnie uruchomie ten pakiet minimalny, bo umowa jest na czas nieokreslony i bede obserwowal co dzieje sie na rynku tv satelitarnych.

A jak mnie bardzo przycisnie na wiecej kanalow to sobie wezme tnk, albo n z umowa na 13 miesiecy, bo w upc umowy sa tylko na dwa lata, a to dla mnie nie ma sensu.
_________________
 
 
 
Igor83 
light master

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 50
Wysłany: 01-02-2011, 18:00   

Massacrrrre napisał/a:
Po wizycie w bok:
...
pakiet minimalny jest dostepny za 11 zl miesiecznie, ale uruchomienie go kosztuje 100 zl ;]

A pytałeś może ile i jakie kanały wchodzą w skład tego minimalnego pakietu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: