Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z polaczeniem przychodzacym
Autor Wiadomość
pi 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: 10-09-2009, 18:51   problem z polaczeniem przychodzacym

- nie mam problemu gdy podlacze telefon bezposrednio do modemu- in,out dziala,

w domu jest stara siec- po tpsa, za rada instalatora lacze modem z gniazdkiem tej sieci i powinienem miec sygnal w dowolnym gniazdku w domu, tymczasem;

-moge zadzwonic z telefonu podlaczonego do takiego gniazdka,

-w momencie gdy dzwonie na ten telefon, slysze krotki sygnal i wlacza sie poczta glosowa,
-poprosilem o jej wylaczenie- ma to potrwac do 48h, ale czy to rozwiaze problem,

-gdy byl telefon z tpsa wszedzie dzialal,

czy ktos sie zetknal z problemem, jakies sugestie oprocz wymiany sieci w domu,
 
 
michai 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 23
Wysłany: 10-09-2009, 20:21   Re: problem z polaczeniem przychodzacym

pi napisał/a:


w domu jest stara siec- po tpsa, za rada instalatora lacze modem z gniazdkiem tej sieci i powinienem miec sygnal w dowolnym gniazdku w domu, tymczasem;


czy masz odseparowaną starą instalacje od linii TP przychodzącej do mieszkania ?
tzn, czy masz fizycznie rozłączoną linie z TP przychodzącą do mieszkania od sieci w domu.

jeżeli nie, to może być przyczyną takich problemów. (bo sygnał teoretycznie idzie też gdzieś w sieć TP)

a jeżeli masz odseparowaną instalację w mieszkaniu od linii TP i po wpięciu do niej sygnału z modemu masz takie problemy - może być to związane zbyt dużą rezystancją starych kabli, albo gdzieś na ich łączeniu coś nie tak...
 
 
pi 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: 10-09-2009, 23:29   Re: problem z polaczeniem przychodzacym

michai napisał/a:

czy masz odseparowaną starą instalacje od linii TP przychodzącej do mieszkania ?
tzn, czy masz fizycznie rozłączoną linie z TP przychodzącą do mieszkania od sieci w domu.

jeżeli nie, to może być przyczyną takich problemów. (bo sygnał teoretycznie idzie też gdzieś w sieć TP)


dzieki,
moze to jest jakis trop, sygnal od tpsa zniknal ale kabel idzie do skrzynki,
sprobuje go odlaczyc i zobaczymy
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 11-09-2009, 08:21   

Problemem może być również któreś z gniazdek. Należało by wszystkie odłaczyć a następnie, kolejno podłączać każde gniazdko i odrazu weryfikować. W starych gniazdkach były montowane kondensatory. Wiec to również może stanowić problem. Wymiana takiego gniazdka powinna rozwiązać problem.

Oczywiścwie weryfikacje zacznij już po odłaczeniu Twojej instalacji od poprzedniego operatora.
 
 
pi 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: 12-09-2009, 16:09   

TePeO napisał/a:
Problemem może być również któreś z gniazdek. Należało by wszystkie odłaczyć a następnie, kolejno podłączać każde gniazdko i odrazu weryfikować. W starych gniazdkach były montowane kondensatory. Wiec to również może stanowić problem. Wymiana takiego gniazdka powinna rozwiązać problem.

Oczywiścwie weryfikacje zacznij już po odłaczeniu Twojej instalacji od poprzedniego operatora.


-odlaczylem kabel od skrzynki tpsa, czystszy sygnal-problem pozostal,

-mam jedno stare gniazdko z kondensatorem,odlaczenie nic nie dalo, drugie gniazdko/nowe/reaguje tak samo,

-co ciekawe , gdy zadzwonie na tel z upc z komorki widze na komorce info o przekazaniu polaczenia i cisza... gdy jednak podniose sluchawke- rozmowa moze sie odbyc, zatem jedyne czego brakuje to sygnal nadejscia polaczenia,

-czy wylaczenie poczty glosowej spowoduje ze nie bedzie zadnej odpowiedzi na nr. 123 ?
na razie sie zglasza ale sygnal w sluchawce mam juz ciagly, choc nie zawsze,
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 29-09-2009, 09:36   

pi, podaj mi Id na Priv-a
 
 
empies 
Klikacz

Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: 09-02-2010, 12:15   

TePeO,
Mam bardzo podobny problem - też mogę dzwonić ale odbierać nie: słychać tylko kawałek jednego dzwonka, po podniesieniu słuchawki jest tylko sygnał ciągły. Gdy dzwonię na stacjonarny z komórki - nie łączy się z pocztą głosową, tylko odbija połączenie. Sieć TP odcięta, kondensator z gniazdka wymontowany, połączenia sprawdzone. CO JESZCZE MOŻNA ZROBIĆ???? BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 11-02-2010, 16:38   

empies, Podeślij mi numer identyfikacyjny na priv-a.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: