Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w Regulaminie, Umowie i Cenniku od 1 marca 2010
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2010, 17:40   Zmiany w Regulaminie, Umowie i Cenniku od 1 marca 2010

Dostaliście już informacje od UPC?

Cytat:
Szanowni Państwo!

W imieniu UPC Polska mam przyjemność poinformować o nowościach, które wprowadziliśmy do naszej oferty oraz zmianach, które nastąpią w najbliższej przyszłości.
Disney Channel już w Telewizji Cyfrowej UPC

Wszystkich miłośników klasyki animacji i najlepszych disnejowskich produkcji zapraszamy do oglądania nowego kanału, który od grudnia 2009 r. dołączył do oferty Telewizji Cyfrowej UPC. Disney Channel to najpopularniejszy na świecie kanał dla całej rodziny. Najmłodsi widzowie w wieku 2-5 lat znajdą tu dla siebie edukacyjne pasmo programowe Playhouse Disney, a w nim takie seriale, jak: Klub przyjaciół Myszki Miki, Złota Rączka, Mali Einsteini, Moi przyjaciele - Tygrys i Kubuś.
Megaszybki i supertani Internet UPC Fiber Power

UPC Fiber Power to najszybszy w Polsce Internet o prędkości nawet do 120 Mb/s, dostępny również w prędkościach: 1 Mb/s, 8 Mb/s, 25 Mb/s oraz 50 Mb/s. To najlepsza usługa dla tych, którzy cenią stabilne i komfortowe korzystanie z internetu oraz szybkie przesyłane i ściąganie danych. Internet w UPC gwarantuje najlepszy na rynku stosunek ceny do prędkości: od 50 zł za 1 Mb/s dla oszczędnych, do 90 zł za 25 Mb/s dla wymagających.
Taryfa Non-Stop Europa i Świat

Dzięki nowej taryfie mogą Państwo bez żadnych ograniczeń dzwonić do rodziny i znajomych w Polsce, Europie, USA, Australii i Kanadzie. W taryfie Rozmowy Non-Stop Europa i Świat wszystkie połączenia na numery stacjonarne w Polsce i 22 krajach świata są wliczone w cenę abonamentu, która wynosi 95 zł.
Promocja "Weź 3, płać za 2"

To niezwykle korzystna promocja, dzięki której można obniżyć wysokość swoich rachunków. Wystarczy zamówić trzecią usługę lub zamienić jedną z trzech posiadanych na usługę o wyższych parametrach, aby abonament za najtańszą z usług otrzymać gratis. Na zawsze!
Zmiany w Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych, Umowie Abonenckiej oraz Cenniku
Rozwój naszej oferty, wprowadzenie nowej usługi UPC NA ŻĄDANIE, a także zmiany w przepisach prawa telekomunikacyjnego wpłynęły na konieczność wprowadzenia zmian w Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych przez UPC Polska Sp. z o.o. oraz w Umowie Abonenckiej. Zestawienie wprowadzanych zmian znajdą Państwo tutaj. Jednocześnie chcę poinformować, że od 1 marca br. uruchamiamy Telefoniczną Pomoc Komputerową. Jest to usługa płatna, polegająca na telefonicznej konsultacji, dotyczącej prywatnego sprzętu komputerowego klienta, w zakresie wykraczającym poza utrzymanie prawidłowej pracy modemu lub routera UPC. Więcej informacji znajduje się tutaj. Zmiany w Regulaminie, Umowie Abonenckiej oraz Cenniku będą obowiązywały od 1 marca 2010 r.

Mam nadzieję, że nasze nowe usługi i promocje spotkają się z Państwa zainteresowaniem, a zmieniony Regulamin poprawi komfort korzystania z naszych usług. W celu zapoznania się ze szczegółami, zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej www.upc.pl.

Łączę wyrazy szacunku,

Ewa Wesoły
Dyrektor Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klientów


Wykaz zmian:
http://www.upc.pl/pdf/upc...marzec_2010.pdf
 
 
pawelw 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-01-2010, 20:23   

Witam,

Osobiście mnie ta usługa dot. płatnego helpdesku dla klientów podchodzi bardziej pod pretekst skasowania klienta za dodatkową pomoc. Zastanawiam się czy UPC nie będzie nieco naciągać dotychczasowego helpdesku właśnie pod rozszerzoną pomoc np. w bardziej nietypowej sytuacji. Osobiście dziwi mnie, ze tak duża firma ma ochotę zajmować się tego typu sprawami. Jeśli pomysł im wypali to stracą na tym lokalni przedsiębiorcy.
_________________
 
  pablow@jabber.org
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 15-01-2010, 13:26   

Ciekaw jestem tylko, czy zmiana dotyczy wszystkich miast. Podobnego maila dostałem w listopadzie, zmiana miała nastąpić 1 stycznia. Związana była chyba z wprowadzeniem VOD.

[edit]
Zadzwoniłem przed chwilką do BOKu i tam o żadnej zmianie nie wiedzą :| mrsyonnie, dostałaś może też wcześniej maila o zmianie 1 stycznia?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 15-01-2010, 18:38   

Kurohige napisał/a:
Ciekaw jestem tylko, czy zmiana dotyczy wszystkich miast. Podobnego maila dostałem w listopadzie, zmiana miała nastąpić 1 stycznia. Związana była chyba z wprowadzeniem VOD.

[edit]
Zadzwoniłem przed chwilką do BOKu i tam o żadnej zmianie nie wiedzą :| mrsyonnie, dostałaś może też wcześniej maila o zmianie 1 stycznia?


Przecież link ze zmianami wskazuje na ich stronę. Co do zmiany 1 stycznia to nie pamiętam.

[ Dodano: 20-01-2010, 09:53 ]
Przyjrzyjcie się rachunkom, to z mojego za styczeń:

 
 
boolvers 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 84
Wysłany: 21-01-2010, 18:11   

Cytat:
W przypadku braku akceptacji ww. zmiany, przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej w terminie do dnia wprowadzenia w życie zmian Cennika, w sposób określony w Umowie Abonenckiej oraz Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych przez UPC Polska Sp. z o.o. W związku z tym, iż powyższa zmiana Cennika nie stanowi podwyższania cen, UPC przysługiwać będzie roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi w przypadku rozwiązania przez Państwa Umowy Abonenckiej przed upływem czasu oznaczonego, na który została ona zawarta.


u mnie bylo jeszcze to.. ktos sie orientuje co to za roszczenia ze strony UPC ?
 
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 21-01-2010, 18:32   

Cytat:

u mnie bylo jeszcze to.. ktos sie orientuje co to za roszczenia ze strony UPC ?


Na pewno trzeba im zwrócić wszystkie zniżki jakie dostało się od dnia podpisania umowy terminowej :/
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-01-2010, 20:00   

boolvers napisał/a:
Cytat:
W przypadku braku akceptacji ww. zmiany, przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej w terminie do dnia wprowadzenia w życie zmian Cennika, w sposób określony w Umowie Abonenckiej oraz Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych przez UPC Polska Sp. z o.o. W związku z tym, iż powyższa zmiana Cennika nie stanowi podwyższania cen, UPC przysługiwać będzie roszczenie odszkodowawcze, a także zwrot ulgi w przypadku rozwiązania przez Państwa Umowy Abonenckiej przed upływem czasu oznaczonego, na który została ona zawarta.


u mnie bylo jeszcze to.. ktos sie orientuje co to za roszczenia ze strony UPC ?
Zmiany są w umowie, regulaminie i cenniku. Gdybyś rozwiązywał umowę powołując sie jedynie na zmianę cennika to UPC może mieć roszczenia, ale jeśli rozwiążesz z powodu zmiany np. regulaminu to nic im nie trzeba oddawać.
 
 
gromiasty 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 259
Wysłany: 21-01-2010, 22:58   

chyba chodzi o zmiana prawa - kiedyś _każda_ zmiana (nawet korzystna dla klienta) dawała możliwość rozwiązania umowy bez konsekwencji.
Ostatnio weszła zmiana gdzie niektóre zmiany (np. dostosowanie do nowych przepisów) nie powodujące "problemów" (np zmian kosztów) nie pozwalają bezkarnie zrywać umów.
  gromiasty
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2010, 11:41   

Przecież UPC udostępnia listę zmian: http://www.upc.pl/pdf/upc...marzec_2010.pdf

Każdy kto dostanie coś takiego może zerwać umowę bez ponoszenia kosztów. Mnie tez wykaz załączono do rachunku za styczeń.

[ Dodano: 22-01-2010, 12:29 ]
mrsyonnie napisał/a:
Przecież UPC udostępnia listę zmian: http://www.upc.pl/pdf/upc...marzec_2010.pdf

Każdy kto dostanie coś takiego może zerwać umowę bez ponoszenia kosztów. Mnie ten wykaz załączono do rachunku za styczeń.
 
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 23-01-2010, 12:02   

mrsyonnie napisał/a:
Przecież UPC udostępnia listę zmian: http://www.upc.pl/pdf/upc...marzec_2010.pdf

Każdy kto dostanie coś takiego może zerwać umowę bez ponoszenia kosztów. Mnie tez wykaz załączono do rachunku za styczeń.

Tak tylko nie każdemu zmieniają regulamin w ten sposób w marcu. Ja dostałem maila z podobnym pdfem w listopadzie, że zmiany będą od stycznia. Teraz dostałem kolejnego maila w wprowadzeniu tej komputerowej pomocy czy jak to się nazywa. I przy tej zmianie nie mogę się nie zgodzić.
 
 
natash 
easy master

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 36
Wysłany: 02-02-2010, 20:43   

Proste pytanie, teraz w Bydgoszcz mam UPC z nagrywarką, pakiet MAX oraz C+ i 2Mb cena ok 135 zł na miesiąc czy te zmiany od 1 marca powodują podwyższenie mojego abonamentu?

Umowę podpisałem:
Pakiet pełen 29-03-2008
Internet 31-03-2008
C+ - 30-01-2009

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
 
bart.pl 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 36
Wysłany: 06-02-2010, 19:35   

ja dostałem wykaz zmian a pod koniec cos takiego :

"Zmiany w Regulaminie, Umowie Abonenckiej oraz Cenniku będą obowiązywały od 1 marca 2010 r.

Ze względu na powyższe zmiany, przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej, bez konieczności zwrotu przyznanej ulgi, w terminie do wejścia powyższych zmian w życie."

Rozumiem, że mogę bez zadnych konsekwencji wypowiedzieć umowe... Mam natomiast następujące pytanie :
Kiedy przestane być abonentem UPC w przypadku wypowiedzenia ? Dopiero z dniem 1 marca, czy może już wczesniej, bezposrednio po złożeniu wypowiedzenia ?

Orientuje sie ktoś w tym może ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-02-2010, 19:54   

od 1 marca
bart.pl, nie powtarzaj 2 razy tego samego
  marekd@jabberpl.org
 
bart.pl 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 36
Wysłany: 06-02-2010, 21:17   

przepraszam, zależało mi na szybkiej odpowiedzi... już nie będę :)
 
 
kaczortrex 
Klikacz

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 19
Wysłany: 07-02-2010, 14:20   

ja dostałem również takie pismo, z datą 1 marca 2010, możliwość wypowiedzenia, bez kosztów.

Tak to czytam i czytam, co tak naprawdę istotnego zmieniło się w nowych Ogólnych Warunkach Umowy Abonenckiej, patrząc od strony abonenta. W sumie są to raczej dodatkowe regulacje, żadnej zmiany w dotychczasowym cenniku - dobrze myśle?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: