Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co znowu z tym chello?! (część 2)
Autor Wiadomość
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 911
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 20-11-2009, 09:45   

Jak ktoś narzeka na pingi i stracone pakiety, to polecam ten tester:

http://pingtest.net/
  ralf
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2009, 10:31   

afgan napisał/a:
A może wspólna petycja, pismo do UOKIK? Jest tu nas wiele osób rozczarowanych a wręcz oszukanych przez providera. Może czas upomnieć się o to za co płacimy ?
Tak się składa, że od pewnego czasu UPC w swojej ofercie nie ukrywa, że ich łącza nie są określonej prędkości, piszą wyraźnie, że np. Fiber Power 25 to tak naprawdę łącze, które ma download do 25 Mb/s. Podobnie robi też konkurencja (Vectra, Aster, TPSA, operatorzy komórkowi). Asekurują się w ten sposób, bo nie są w stanie zapewnić wszystkim klientom deklarowanej szybkości. Można powiedzieć, że nastała era ofert na usługi internetowe, gdzie parametr szybkość łącza oznacza szybkość marketingową, a nie realną.
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-11-2009, 13:07   

mrsyonnie, chyba żadna z tych firm nigdy nie oferował internetu z gwarantowaną prędkością, wszyscy zawsze mieli "DO".
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2009, 14:07   

A ja muszę ponownie pochwalić UPC ...
Co prawda po zbyt długaśnych 'walkach', ale od kilku tygodni, o każdej porze dnia, czy nocy, nie spada poniżej 24.4 mbps. a wysyłanie poniżej 1,44. :shock:
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2009, 16:09   

Cappo napisał/a:
mrsyonnie, chyba żadna z tych firm nigdy nie oferował internetu z gwarantowaną prędkością, wszyscy zawsze mieli "DO".
Ta moda to ostanie 2-3 lata, spójrz choćby na cennik Vectry z 2007 roku, brak tam "DO" przy parametrze prędkość: LINK. Prędkość gwarantowana to co innego - TPSA ma coś takiego w cenniku od zawsze, nazywa się to CIR (minimalna przepływność gwarantowana do pierwszego routera brzegowego). Ostatnio dorzucają tą opcję do DSL`ów gratis. Natomiast dowload/upload to tylko parametry usługi, jeżeli operator pisze, że są "DO" to ma niezły argument przy odrzucaniu reklamacji klientów skarżących się, że często im za wolno chodzi. TPSA w ofercie dla biznesu używa zwrotu "łącze o maksymalnej przepustowości", a nie prędkość "DO". Wbrew pozorom to nie to samo.

Skoro te parametry usług w UPC są "DO" to wypada zapytać jaka jest wartość początkowa ("OD"), może jest to 1 kb/s?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 20-11-2009, 17:25   

mrsyonnie napisał/a:
Skoro te parametry usług w UPC są "DO" to wypada zapytać jaka jest wartość początkowa ("OD"), może jest to 1 kb/s?


No raczej nie, bo wtedy różne pakiety (FP 8, 25, 50, 120) nie miały by sensu.
Reguła jest taka - jeżeli prędkość spada poniżej poprzedniego pakietu to można śmiało domagać się zwrotu kasy i odszkodowania. Chociaż wtedy najgorzej mają ci z najniższym pakietem, no ale bez przesady, nie może być tak, że ktoś płaci za download 8 Mbps, a otrzymuje przez prawie cały czas tylko 1-2 Mbps.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2009, 17:43   

KeFaS napisał/a:
Reguła jest taka - jeżeli prędkość spada poniżej poprzedniego pakietu to można śmiało domagać się zwrotu kasy i odszkodowania.
Ta reguła gdzieś jest zapisana w umowie, regulaminie? Wartość parametru określającego szybkość łącza jest płynna - to oznacza dodanie tego "DO". Mamy np. Fiber Power 8Mb/s, śmiało można przyjąć, że zakres może być "OD" 1 kb/s "DO" 8192 kb/s.
KeFaS napisał/a:
Chociaż wtedy najgorzej mają ci z najniższym pakietem, no ale bez przesady, nie może być tak, że ktoś płaci za download 8 Mbps, a otrzymuje przez prawie cały czas tylko 1-2 Mbps.
Nie przez cały czas, ale np. wtedy kiedy łącza im nie wyrabiają. Zauważ, że płaci się za download do 8 Mbps - według oferty. To właśnie oznacza, że ten parametr nie jest stały, ma tendencję do zmiany wartości w dół.
 
 
gumowe_ucho 
light master


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2009, 18:41   

KeFaS napisał/a:
mrsyonnie napisał/a:
Skoro te parametry usług w UPC są "DO" to wypada zapytać jaka jest wartość początkowa ("OD"), może jest to 1 kb/s?


No raczej nie, bo wtedy różne pakiety (FP 8, 25, 50, 120) nie miały by sensu.
Reguła jest taka - jeżeli prędkość spada poniżej poprzedniego pakietu to można śmiało domagać się zwrotu kasy i odszkodowania. Chociaż wtedy najgorzej mają ci z najniższym pakietem, no ale bez przesady, nie może być tak, że ktoś płaci za download 8 Mbps, a otrzymuje przez prawie cały czas tylko 1-2 Mbps.



Coś w tym jest bo dlaczego ja płacę za łącze 30 a mam takie jak za 8 itd.
Takie pytanie trzeba zadać przy okazji party line :)
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-11-2009, 18:44   

Także uważam, że takie określenie "DO" można - jak mawiał mój dziadek- "o kant tyłka potłuc"
Także niespadanie poniżej niższego 'zakresu' byłoby żenujące.
Wyobraźcie sobie płacenie abonamentu za 120 mbps a mamy niemalże stale 55 - z małymi wahnięciami w górę (nawet do 120) w środku nocy. ;)

Tak więc informacja o gwarantowanej przepustowości łącza UPC byłaby dopiero rzeczywiście miarodajną.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-11-2009, 18:48   

Każdy jeden operator oferuje prędkość DO iluś tam. Jeśli się chce mieć prędkość gwarantowaną wówczas przyjdzie zapłacić cenę jak za zboże - kilkaset ładnych zł. per 1 Mbps i z gwarancją do routera brzegowego... Smutne to trochę ale taka jest niestety prawda.
_________________
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 20-11-2009, 19:20   

mrsyonnie napisał/a:
KeFaS napisał/a:
Reguła jest taka - jeżeli prędkość spada poniżej poprzedniego pakietu to można śmiało domagać się zwrotu kasy i odszkodowania.
Ta reguła gdzieś jest zapisana w umowie, regulaminie?


No raczej nie, ale jak już słusznie zauważyli inni, nikt raczej nie będzie płacić za wyższy pakiet, jeżeli ma prędkość jak na niższym.
Poza tym pisałem właśnie o przypadkach, gdzie takie spadki utrzymują się zbyt długo, a nie np. 3-4 godziny dziennie w momencie największego obciążenia sieci.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 20-11-2009, 20:24   

KeFaS napisał/a:
jak już słusznie zauważyli inni, nikt raczej nie będzie płacić za wyższy pakiet, jeżeli ma prędkość jak na niższym.
Chodzi o to, że jak parametr prędkości nie jest stały to trzeba liczyć się z tym, że może czasami być poniżej wartości maksymalnej. Mniejsza o to jak to procentowo wyjdzie - kupując taką usługę należy mieć to na uwadze. Operator asekuruje się w ten sposób, to tak jakby powiedział "moje łącza mogą czasem nie wyrabiać, a wy musicie się z tym pogodzić".

kvs napisał/a:
Każdy jeden operator oferuje prędkość DO iluś tam. Jeśli się chce mieć prędkość gwarantowaną wówczas przyjdzie zapłacić cenę jak za zboże
Pisałam już na poprzedniej stronie, że to nowa moda, a poza tym nie każdy ISP oferuje prędkość "DO" iluś tam. Jeszcze w październiku 2007 oficjalny cennik Vectry wyglądał tak jak na obrazku. U innych ISP było podobnie - parametr prędkość nie miała przedrostka "DO", który służy do tego, żeby łatwiej uniknąć ewentualnych roszczeń klientów. Po to zresztą został dodany do oferty.


Mam Fiber 8Mb/s torrenty chodzą mi jak na dawnym Sprincie, pingi skaczą, filmy na YouTube przycinają. Czuję, że mam łącze "DO" 8Mb/s, sprawniej mi wszystko chodzi jak połączę się z pobliskim hotspotem po wifi (2Mb/s).
Ostatnio zmieniony przez Susane 20-11-2009, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomeczeks23 
light master

Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 106
Wysłany: 20-11-2009, 21:17   

U mnie już po całym przyspieszeniu i pracach modernizacyjnych... Przez 3-4 dni było jak trzeba, potem od 10 listopada nieprzerwanie znów kaszana... nie więcej jak 40% tego co powinno być, oczywiście zawsze kanał 1 a konsultanci z uporem maniaka twierdzą że jest wszystko w porządku, że chcą powtórnie przysłać technika kiedy widać, że wszystkie parametry są w normie.. tylko się pochlastać :( a niektórzy chamsko się jeszcze rozłączają....
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 21-11-2009, 00:49   

Odnosic powoli zaczynam wrazenie ze wiekszosc narzkeajacych osób na predkosci to osoby z maksymalnie najszybszym pakietem Fiber25 - czyli stary modem, starsza technologia...

Wyglada to troche tak jakby do 25mbps ludzie byli traktowani tak nie do końca serio , natomiast prawdziwa zabawa sie zaczyna od 50mbps, czyli 2 najwyzsze pakiety.

I one musza wam powiedziec dzialaja calkiem niezle. Mam 2 kumpli, z których jeden mieszka kilka bloków ode mnia, drugi w innej dzoielnicy. Ja mam Fiber50, oni Fiber 120 i zaden z nas nie ma problemów z transferami. Idzie jak burza - u mnie jesli serwer, najczesciej ftp, pozwala to okolo 6MB/sec a u nich nawet do 14-15MB/sec i to zawsze. Czy jest to rano, czy 22 wieczorem zasuwa ze az milo.

Nie zmienia to jednak faktu, ze p2p pozostawia wiele do zyczenia (zenada) i generalnie routing do krajów eurppejskich.

Reasumujac chcialem tylko zauwazyc ze najwiecej problemów jest z laczami wolniejszymi niz 50mbit :lol:
 
 
afgan 
Klikacz

Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 21-11-2009, 02:23   

Artykuł 5 Kodeksu Cywilnego kończy dywagacje dotyczące "Od" "dO"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: