Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przycięte torrenty
Autor Wiadomość
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-11-2009, 21:06   

Nie wiem czy faktycznie windows 7 ma jakieś limity na ilość połączeń, w każdym razie sam posiadam ten system i ściągam torrenty przy użyciu uTorrenta. Nie obserwuję żadnych problemów z prędkościami torrentów. Z tym że korzystam z łącza Aster.
_________________
 
 
jedrzej 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 11
Wysłany: 20-11-2009, 21:24   

kvs napisał/a:
Pozwole się wtrącić do dyskusji, przede wszystkim jeśli torrent ma kilkukrotnie więcej peerów jak seedów to duże prawdopodobieństwo że prędkość jego pobierania nie będzie zbyt duża.

otóż niekoniecznie jest to prawda. Im więcej peerów tym lepsza prędkość generalnie, gdyż protokół BT jest tak zaprojektowany, by klienci ściągali przede wszystkim od innych klientów.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 20-11-2009, 21:30   

KeFaS napisał/a:
egefege napisał/a:
Marek napisał/a:
Cytat:
aha i windows 7 nie ma limitu polaczen
ma limit


podaj jakies wiarygodne zrudlo na temat tego limitu
dalej twierdze ze upc majstruje przy ruchu p2p


Microsoft. ;)




masz cos konkretnego do powiedzenia na temat limitu polaczen ? nie ? to co sie udzielasz
_________________
Ostatnio zmieniony przez egefege 20-11-2009, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2009, 21:32   

Cytat:
otóż niekoniecznie jest to prawda. Im więcej peerów tym lepsza prędkość generalnie, gdyż protokół BT jest tak zaprojektowany, by klienci ściągali przede wszystkim od innych klientów.


Ilość wysyłanych danych jest zawsze równa ilości pobieranych danych. Aby się tobie szybciej ściągało niż wysyła ktoś inny musi szybciej wysyłać niż ściągać (albo wcale nie ściągać tylko wysyłać), Na przykład jeśli wysyłających jest 4 krotnie więcej niż pobierających to średnio można uzyskać 5 krotnie wyższą prędkość pobierania niż jesteśmy w stanie dane wysyłać. Jeśli pobierających i udostępniających jest tyle samo będziemy mogli ściągać 2 razy szybciej niż wysyłamy, jeśli peerów jest dużo więcej niż seedów to praktycznie download ≈ upload
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 20-11-2009, 21:33   

wedlug tego co piszesz jesli kazdy ma 80% a ja tylko mam 1% to do tych 80% ja powinienem zassac pelna szybkoscia lacza a wcale tak nie jest
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2009, 21:36   

Cytat:
podaj jakies wiarygodne zrudlo na temat tego limitu

tutaj masz 25 tyś źródeł (i przy okazji instrukcje jak wyłączyć)

[ Dodano: 20-11-2009, 21:39 ]
egefege, nie liczy się ile kto ma (to zupełne nie ma znaczenia) tylko jak szybko wysyła dane, jeśli nawet masz 1% ale wysyłasz go 10 razy szybciej niż czyjeś 80% będzie Ci się ciągało też 10 razy szybciej niż tej osobie co ma 80% ale wolno wysyła
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 20-11-2009, 21:42   

to nie sa wiarygodne zrodla, kazdy podaje co innego, i pewnie zaden z tych sposobow nie dziala na win 7, znasz kogos komu zadzialal TCP-Z na win 7

http://support.microsoft.com/kb/969710
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2009, 22:23   

link który podałeś w ogóle nie dotyczy windows 7
  marekd@jabberpl.org
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-11-2009, 22:53   

Czy ktoś wierzy, że wszyscy udostępniający umówili się na jednakową prędkość:
http://i46.tinypic.com/29f4eti.jpg


tylko nadal twój post jest trochę nie na temat
Ostatnio zmieniony przez Rafal 20-11-2009, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-11-2009, 23:25   

emule z reguły powoli ssie.
_________________
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 20-11-2009, 23:43   

egefege, jeżeli musisz mieć podane wszystko na tacy i nie umiesz wejść na Google i sobie znaleźć potrzebnych informacji to powodzenia w życiu.
Poza tym są instrukcje co i jak zmienić w rejestrze, żeby zmienić limit połączeń, jeżeli jakieś programy, które to ułatwiają, akurat nie działają z daną wersją systemu.
No i polecam sobie "uaktualnić" system do wersji "stabilnej", finalnej, jeżeli dalej używasz RC (z tego co masz w podpisie).
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21-11-2009, 00:27   

egefege napisał/a:
wedlug tego co piszesz jesli kazdy ma 80% a ja tylko mam 1% to do tych 80% ja powinienem zassac pelna szybkoscia lacza a wcale tak nie jest


A ja nie raz spotkałem się z taką sytuacją, jeden seed ze słabym uploadem i jakieś 1000 osób które chce to pobrać (jak na skale światową niszowa wstawka i premiera na jednym trackerze). Pobieranie wygląda wtedy najczęściej tak od początku doje ze wszystkimi - co jakiś czas kilka MB - tyle ile wyśle seed i zaraz rozchodzi się dalej, lub zaczynam ściągać jak wszyscy mają te 80% . Do momentu kiedy dobije do tego co mają wszyscy leci max, później jak znów co jakiś czas kilka MB. Nie mówię o tym że można czekać aż w jednej chwili ileś tam osób będzie miało 100%, bo wtedy leci bez problemów.

Pomijam fakt że ja w chwili obecnej nie mam żadnych problemów z torrentami (korzystam z TL i PT + tracker o którym piszę wyżej), ale doskonale zdaję sobie sprawę że w UPC różnie bywa i inni mogą mieć spore problemy.
 
 
jedrzej 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 11
Wysłany: 21-11-2009, 09:51   

Marek napisał/a:
Cytat:
otóż niekoniecznie jest to prawda. Im więcej peerów tym lepsza prędkość generalnie, gdyż protokół BT jest tak zaprojektowany, by klienci ściągali przede wszystkim od innych klientów.


Ilość wysyłanych danych jest zawsze równa ilości pobieranych danych. Aby się tobie szybciej ściągało niż wysyła ktoś inny musi szybciej wysyłać niż ściągać (albo wcale nie ściągać tylko wysyłać), Na przykład jeśli wysyłających jest 4 krotnie więcej niż pobierających to średnio można uzyskać 5 krotnie wyższą prędkość pobierania niż jesteśmy w stanie dane wysyłać. Jeśli pobierających i udostępniających jest tyle samo będziemy mogli ściągać 2 razy szybciej niż wysyłamy, jeśli peerów jest dużo więcej niż seedów to praktycznie download ≈ upload

To co piszesz nie ma związku z protokołem BT. Ja czytałem dokumentację, a Ty?

http://bittorrent.org/bep...-these-entities - oszywiście wszyscy zawsze wiedzą lepiej.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 21-11-2009, 10:29   

Marek napisał/a:
link który podałeś w ogóle nie dotyczy windows 7


twoje - dwa pierwsze linki tez nie wiec o co ci chodzi ? sa malo precyzyjne, w jednym mozna po dacie posta sie domyslec ze nie chodzi o vista z sp2, podalem ci link do microsoftu ktory twierdzi ze w vista sp2 nie ma tego limitu wiec jeden z linkow obalilem

w 4 linku twierdza ze w 7 ultimate nie ma limitu
na stronie programu tcp-z twierdza ze 7 go nie ma a twierdzili to gdy mialem wersje windowsa 7100 i pozniejsze, polecacie program a nie czytacie co autorzy pisza
sam microsoft tez twierdzi ze w 7 zostal zniesiony

Cytat:
Dzień dobry,

Chciałem podziękować Panu za czas poświęcony zgłoszeniu o numerze ......

Zgłoszenie to zostanie zarchiwizowane. Jeżeli będzie miał Pan, uwagi odnośnie przekazanego rozwiązania, lub dodatkowe pytania, proszę o kontakt. Z chęcią na nie odpowiem.

Załączam podsumowanie zgłoszenia:

Pytanie:

Jaki jest limit połączeń TCP/IP w systemie Windows 7.

Odpowiedź:

W systemie Windows 7 limit ten został zniesiony, natomiast limit do zasobów lokalnych np. udostępnionych folderów, w przypadku wersji Ultimate wynosi 20.


Dziękuję za skorzystanie z Pomocy Technicznej Microsoft.


to tyle co mi pomoc techniczna odpisala

Cytat:
egefege, jeżeli musisz mieć podane wszystko na tacy i nie umiesz wejść na Google i sobie znaleźć potrzebnych informacji to powodzenia w życiu.

tobie rowniez


wiec skoro nie ma limitow i upc nie majstruje przy ruchu p2p to moze podasz marku jakies sensowne ustawienia utorrenta bo moze to jest cos u mnie nie tak ?
_________________
Ostatnio zmieniony przez egefege 21-11-2009, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Noiz 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 21-11-2009, 11:03   

Nie zganiać winy na system to tylko i wyłacznie wina UPC. Skoro od ludzi z USA pobieram max do 3kb/s to coś jest nie tak USA to nie zacofana Polska napewno Upload standartowo jest na poziomie 1MB i więcej. A skoro ja pobieram od "zwykłego" peer'a nie posiadajęcego shell'a max do 3kb/s i tylko ja sciągam ta wstawke a na wstawce jest 100osób to się nazywa Blokowanie ruchu P2P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: