Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
najtańszy Aster:)
Autor Wiadomość
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-10-2009, 16:32   

Nie czytasz uważnie :) . To jest łącze 8Mbit, tylko wieczorem i w nocy jest przyspieszenie stąd taki wynik. Normalnie w dzień jest 7,5-7,9Mbit download. Na szczęście nie ma takich wahań prędkości jak były na Asterze i podobno teraz są na UPC.
_________________
  brak
 
tiolys 
easy master

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-10-2009, 17:15   

Dobrze przeczytalem. Opcja 8Mbit , czyli od 23-11 masz 16Mbit. Pomiar robiony o 9 wiec powinno byc 16Mbit a jest 10Mbit.

Jezeli masz opcje 2Mbit to ok bo od 23-11 jest 8Mbit.
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-10-2009, 20:02   

Tak masz rację, to mi się pomieszało :oops:
Wrzucam raz jeszcze screena, którego zrobiłem pod koniec września. Prędkość trzyma się normalnie w ciągu dnia, a w tych godzinach co wymieniłeś najczęściej jest pod 16Mbit. Nie mam czasu w kółko robić testy, ale po pobieranych plikach widać, że z dobrych serwerów lecą łącznie (kilka plików) do 2MB/s

2.png
Plik ściągnięto 11753 raz(y) 20,36 KB

_________________
  brak
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 14-10-2009, 20:18   noram

@L0b0 ładnie to wygląda :) A długo masz już tą Vectrę? Jak ogólnie się spisuje?? Tak w ogóle to a propos komentarza kolegi o 16mb/s i twoim teście. Musiałeś wkleić chyba zły podgląd testu, bo ten jest z 8 rano czyli już (chyba) jak obowiązuje normalne łącze czyli w twoim wypadku 8mb/s a ty masz 10mb/s, więc i tak nieźle. Nie jestem pewna jak u Ciebie jest z przedziałami od której do której jest norma a o której x2, ale wydaje mi się że 8 rano to już norma. Not sure :P

EDIT: ehhh....widzę, że już się poprawiłeś :P

@uzurpatores nie musisz czekać do końca umowy, żeby walczyć o swoje spróbuj ich "postraszyć" wcześniej, a jak Ci się nie uda to i tak nic nie stracisz skoro cierpisz, bo się nie wywiązują. A tak btw to też stoję przed podobną decyzją: gdzie przejść i jak pisałam wcześniej sugerowano mi na tym forum albo Vectre albo UPC.
 
 
Dagii 
Klikacz


Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: 14-10-2009, 21:06   

U nas z Vectry też wszystko działa jak należy. Nie robiłam co prawda nigdy testu, ale widzę to przy ściaganiu plików. Wcześniej, jak byłam w Aster, szło o wiele wolniej, nawet teledysku na youtubie nie dało się obejrzeć bez poczekania aż się załaduję... :/
_________________
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-10-2009, 12:41   Re: noram

catchycat napisał/a:
@L0b0 ładnie to wygląda :) A długo masz już tą Vectrę? Jak ogólnie się spisuje?? Tak w ogóle to a propos komentarza kolegi o 16mb/s i twoim teście. Musiałeś wkleić chyba zły podgląd testu, bo ten jest z 8 rano czyli już (chyba) jak obowiązuje normalne łącze czyli w twoim wypadku 8mb/s a ty masz 10mb/s, więc i tak nieźle. Nie jestem pewna jak u Ciebie jest z przedziałami od której do której jest norma a o której x2, ale wydaje mi się że 8 rano to już norma. Not sure :P


Vectrę mam od początku września i spisuje się jak widać dobrze. Astera miałem dosyć, bo za wolne łącze płaciłem dużo, a z szybkością połączenia bywało różnie. Co do przyspieszeń nocnych to jest teraz 2x w godz. 23-11. 16Mbit spokojnie mi wystarcza, żeby przez sam wieczór i poranek ściągnąć parę seriali i filmów.
_________________
  brak
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 15-10-2009, 20:50   mini ranking

Czyli już wyga z Cibie L0b0 jeżeli chodzi o Vectrę :P

Na razie w moim mini rankingu Vectra prowadzi.
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-10-2009, 12:02   

Wiesz, ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć po takim czasie, ale pierwsze odczucia pozytywne. Może dlatego, że miałem Astera...chociaż myślę, że niezależnie jaki dostawca, ważne, żeby zapewniał to co podpisujemy w umowie.

Dagii napisał/a:
U nas z Vectry też wszystko działa jak należy. Nie robiłam co prawda nigdy testu, ale widzę to przy ściąganiu plików. Wcześniej, jak byłam w Aster, szło o wiele wolniej, nawet teledysku na youtubie nie dało się obejrzeć bez poczekania aż się załaduję... :/


U mnie filmy na youtubie chodziły, ale o HD mogłem zapomnieć. Teraz na 8Mbit chodzi płynnie :)
_________________
  brak
 
nazeem 
Klikacz


Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Świat Dysku
Wysłany: 16-10-2009, 13:27   

A ile płacić za abonament w Vetrze? Masz jakiś pakiet czy tylko net?
_________________
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-10-2009, 21:23   

Mam cały pakiet 3w1, płacę 145 zł za tv platyna, net 8Mbit i plan aktywny na telefon. Normalnie w Asterze w tej cenie dostanie się podstawową tv, net 2Mb i jakiś podstawowy tel. Chyba, że coś przez ostatnie miesiące się zmieniło..
_________________
  brak
 
tiolys 
easy master

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-10-2009, 22:44   

To jest o ofercie Aster a nie Vectra.
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2009, 15:27   

Racja, dyskusja powinna być prowadzona w innym podforum. Wybaczcie za zamieszanie, zaczęło się od tego, że miałem Aster, więc było na temat ;)
_________________
  brak
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 18-10-2009, 18:35   

wracając do Aster - wczoraj brat spędził 40 minut na infolinii jak mu telefon padł i internet. Panu niestety nie udało się pomóc. Zabłysnął za to mówiąc że połaczenie z nimi ze stacjonarnego będzie za darmo, i że nie wie czemu mój brat rozmawia przez komórke. Pomijam tu fakt, że o padniętym telefonie wspomniane było na początku..
_________________
 
 
girl_tank 
Klikacz


Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2009, 18:50   Re: najtańszy Aster:)

No, ja akurat mam inne doświadczenia z lokalnym operatorem. Pewnie to kwestia i operatora i miejsca zamieszkania. Płacę dużo a przesył mi się nie zmienił i jeśli nie odejdę od tego dostawcy, to nie zapowiada się na to, żeby coś się zmieniło. Przeglądam więc oferty innych dostawców, tak jak vectra, upc, itp.
_________________
 
 
nazeem 
Klikacz


Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Świat Dysku
Wysłany: 18-10-2009, 22:29   

A jak w Astrze wyglądają powiadomienia o tym, że kończy się umowa? Przypominają coś czy nie? Niby głupia rzecz, ale ja się na to naciąłem i musiałem przez 2 miechy u swojego operatora płacić 20 złotych więcej:/
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: