Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiazanie umowy
Autor Wiadomość
xtek 
Klikacz

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Krakow
Wysłany: 08-03-2009, 18:39   Rozwiazanie umowy

Witajcie! 28.07.2008 podpisałem umowe na Pakiet Pelny i Internet Turbo (10Mbps). Robilem to telefonicznie i odsylalem, wiec sam sobie ta umowe wypelnialem. Przez telefon kobita powiedziala mi, zebym wpisal w "promocje" - Nowa mozaika usług w UPC - 2. Załączam w tym temacie regulamin tej promocji. Za internet i telewizje place chyba 124zl razem. Ostatnio jednak prawie nie ogladam tv i mysle jakby zrezygnowac.

http://powiat.mielec.pl/bartek/nowamozaika.doc

Ostatnio dostalem maila z informacja o podwyzszeniu oplaty za telewizje. W takim wypadku oczywiscie mozna zrezygnowac (do momentu wprowadzenia, czyli do 1 kwietnia), tylko intryguje mnie gwiazdka na koncu "UPC Polska Sp. z o.o. nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze z tytułu rozwiązania Umowy Abonenckiej, z wyjątkiem umów zawartych na warunkach promocyjnych i czas określony." Wydaje mi sie, ze to troche nie fair z ich strony. Czy mimo wszystko moge zrezygnowac z samej TV? Tak mi powiedzial konsultant - ze moge zrezygnowac z telewizji i zostawic internet. Troche mu nie wierze, bo czytalem to forum i raczej piszecie, ze trzeba zrezygnowac z obu uslug na raz. Jak to w koncu jest? Jesli zreygnuje, to bedzie jakas kara?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2009, 18:53   

Cytat:
Czy mimo wszystko moge zrezygnowac z samej TV? Tak mi powiedzial konsultant - ze moge zrezygnowac z telewizji i zostawic internet.

Możesz zrezygnować, wystarczy, że nie zgodzisz się na zmianę warunków umowy, wówczas umowa zostanie rozwiązana z ich winy.
Pamiętaj nie używaj słowa „rezygnuję” tylko mów „nie zgadzam się”.

Cytat:
Troche mu nie wierze, bo czytalem to forum i raczej piszecie, ze trzeba zrezygnowac z obu uslug na raz. Jak to w koncu jest?

Jeśli zdecydujesz się zostawić jedną z usług to się tylko ucieszą, bo to tak jak by zdobyli nowego klienta po tym jak im jeden zrezygnował (umowa ulegnie rozwiązaniu i będziesz miał nową na sam internet).

Cytat:
Jesli zreygnuje, to bedzie jakas kara?
Nie. Ponieważ to nie Ty rezygnujesz tylko oni niedotrzymują umowy. Niestety obecne umowy są tak skonstruowane, że jeśli oni rezygnują i zrobią to z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia to nie musza płacić Tobie kary.

Cytat:
http://powiat.mielec.pl/bartek/nowamozaika.doc
Nie mogłeś tego udostępnić w jakimś normalnym formacie ?

Cytat:
tylko intryguje mnie gwiazdka na koncu "UPC Polska Sp. z o.o. nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze z tytułu rozwiązania Umowy Abonenckiej, z wyjątkiem umów zawartych na warunkach promocyjnych i czas określony."

Zwróć uwagę na przecinki - to zdanie dopisane jest wyłącznie w celu dezinformacji, tak naprawdę nie oznacza nic.

Chodzi o to, że możliwości rozwiązania umowy nie mają osoby których podwyżka nie dotyczy. (a takim przecież listu z informacją o podwyżce by nie wysyłali) ale pisać sobie mogą co chcą. Mają obowiązek poinformować Cię o twoich prawach i to robią a, że na tej samej kartce obok dopiszą jakieś bzdury ...
  marekd@jabberpl.org
 
xtek 
Klikacz

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Krakow
Wysłany: 08-03-2009, 18:59   

Dziękuję za odpowiedz. Moze jeszcze komus sie ten regulamin przyda wiec wrzucilem go jeszcze w innych formatach ;)

http://powiat.mielec.pl/bartek/nowamozaika.pdf

http://powiat.mielec.pl/bartek/nowamozaika.odt
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 08-03-2009, 22:35   

Czas trwania umowy od 1 lipca do 31 wrzesnia 2008 ????
_________________
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 09-03-2009, 08:09   

Jest napisane wyraźnie "czas trwania promocji", a nie "umowy". Poza tym do 30 września, a nie 31.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: