Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak naliczania opłat za internet
Autor Wiadomość
boxicox 
Klikacz

Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 25-03-2009, 19:38   Brak naliczania opłat za internet

Witajcie.
Moja przygoda z upc zaczęła się pół roku temu. Podpisałem z nimi umowę na internet i od tego czasu upc nie naliczała mi opłaty za neta tylko za jakąś usługę upc smartguard czy jakoś tam.
I teraz nagle się obudzili i przysłali korektę na ok 600zl za te 6 miesięcy.
Czy muszę to płacić??
Jak to wygląda z punktu widzenia prawa??
 
 
tomirek 
easy master

Dołączył: 13 Wrz 2005
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2009, 19:56   

znaczy jak cie nie kasowali to siedziales cicho i zacierales raczki, ze doisz frajerow, a jak chca zebys im zaplacil za usluge z ktorej korzystales to sa zlymi wyzyskiwaczami? :lol:


Płacz i płać
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-03-2009, 20:01   

Jeśli masz podpisaną normalną papierową umowę i na tej umowie jest podana dokładna cena jaką masz płacić to niestety będziesz musiał zwrócić różnicę.

Można to najwyżej trochę odwlec ponieważ zazwyczaj wystawienie przez nich całkowinie poprawnej korekty faktur może trwać dość długo (muszą anulować wszystkie poprzednie na tą jakąś dziwną usługę, zwrócić pieniądze lub zaliczyć je na poczet tych właściwych płatności i dopiero wystawić nowe faktury zgodne z umową, na usługę o właściwej nazwie).

Ale jeśli nie masz na umowie wpisanej kwoty (a to się zdarza, bo umowy w upc często są zawierane na jakiś świstkach), albo jest to tylko umowa ustna podczas której jest szansa, że mogłeś niedosłyszeć właściwej ceny, to możesz kazać im spadać.
Ostatnio zmieniony przez Marek 25-03-2009, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
boxicox 
Klikacz

Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 25-03-2009, 20:04   

Sam do nich zadzwoniłem i zwróciłem uwagę, że nie naliczają mi opłat.
Teraz się po prostu zastanawiam czy muszę to płacić.
 
 
tomas1977 
Klikacz

Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-03-2009, 20:21   

Mysle ze chyba nie pozostanie nic innego jak to zaplacic. Mialem ten sam problem tylko ze mi nie naliczali pakietu pelnego a sam do nich zadzwonilem zeby sprawdzili dlaczego nie naliczaja to skonczylo sie tym ze uznali ze to z mojej winy mimo zlozenia reklamacji przyslali mi zalegle rachunki do zaplaty tylko rozlozyli na raty.:/ Oczywiscie nie zaplacilem tego zlozylem kolejna reklamacje ze to z ich winy jakiegos bledu systemu nie naliczalo opat za telewizje i skonczylo sie tym ze odlaczyli mi neta i zagroizili dzialem windykacyjnym. Dlatego lepiej chyba zaplacic bo chyba nie warto sobie niepoterzebnie stresow robic. Myslalem zeby sprawe oddac do sadu ale pytanie czy gra warta swieczki? Tak sobie czasem mysle ze nie warto byc uczciwym, nastepnym razem to bym sie nie przyznal rok by minal umowa by sie skonczyla i nawet by sie chyba nie zorientowali skoro trzeba samemu sie upominac zeby placic za uslugi. Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: