Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Promocja w UPC- czy warto?
Autor Wiadomość
Daniel 
classic master

Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 155
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2008, 11:47   Promocja w UPC- czy warto?

Ostatnio odwiedził mnie przedstawiciel UPC i namawiał na nową promocję. A mianowicie Pakiet pełny TV + Internet 2 Mb/s wszystko razem za 59zł. Oferta wydaje się bardzo atrakcyjna ale gdzieś musi tkwić jakiś haczyk. I zastanawiam się gdzie?

Kiedyś korzystałem z internatu w UPC i byłem raczej zadowolony. Aczkolwiek przez pewien okres dotknął mnie problem zwany kiedyś na forum „wajchą”, czyli zamulanie netu w godzinach popołudniowych. I teraz nie wiem czy warto zaczynać znowu z UPC czy nie?
 
 
szewol 
light master

Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 143
Wysłany: 20-11-2008, 11:57   

Haczyka nie ma nigdzie... jedyny warunek - umowa na 24 miesiące ;) .
Przez cały okres ta sama opłata.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2008, 14:05   

szewol, ja mam na rok, właśnie dokładnie to samo za tą cenę.

Cytat:
Oferta wydaje się bardzo atrakcyjna ale gdzieś musi tkwić jakiś haczyk. I zastanawiam się gdzie?
Oczywiście że jest nazywa się on konkurencja - inna firma świadczyw twojej okolicy podobne usługi jak upc tylko że taniej niż w ich oficjalnym cenniku. No to upc zrobiło dla takich osób jeszcze niższe ceny.

Ze mną to było tak, że mógę mieć kablówkę z nawet lepszą ofertą programową jak w upc za mniej niż 7zł/mieś a w upc płaciło sie kiedyś 45zł, w momencie gdy chcieli podnieść cenę jeszcze bardziej na ponad 50zł oczywiście wypowiedziałem umowę i chciałem zostawić sam internet za 69zł - dzień przed końcem zadzwonili do mnie i zaproponowali, że jeśli nie zrezygnuję przez rok to dadzą tą tv za darmo i jeszcze cenę internetu o 10zł obniżą.
  marekd@jabberpl.org
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-11-2008, 14:08   

Ja we wrześniu skorzystałem z tej promocji, nie ma haczyków tylko umowa na 2 lata.

Wcześniej za samą kablówke płaciłem troche ponad 50 zł, także opłacało się.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-11-2008, 14:11   

Cytat:
Aczkolwiek przez pewien okres dotknął mnie problem zwany kiedyś na forum „wajchą”, czyli zamulanie netu w godzinach popołudniowych. I teraz nie wiem czy warto zaczynać znowu z UPC czy nie?
Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem, ale użytkownicy droższych pakietów się wściekają że płacą więcej a w godzinach wieczornych chodzi im niewiele lepiej niż w sprincie.

Ciężko ustalić w jakiej części jest to wina upc a w jakiej niezrozumienia zasad działania sieci przez te osoby (nie każdy serwer pozwala na pobieranie z niego danych z szybkością 10Mbitów przez dowolnie wiele osób całą dobę na okrągło, serwery położone dalej działają wolniej niż lokalne mirrory itp.)
  marekd@jabberpl.org
 
norelpl 
Klikacz

Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-11-2008, 19:57   

Chyba UPC jakoś specjalnie dobiera sobie rejony w których ma mniej klientów i tam oferuje tą promocję. Niestety Warszawa do nich nie należy, bo specjalna promocja (59 PLN za Internet i TV) tu nie obowiązuje. Pani na infolinii zaproponowała mi w zamian pakiet TV + Internet w rewelacyjnej cenie która wręcz powaliła mnie na kolana :roll: Ich promocyjna oferta dla Warszawy za TV i internet 2Mbit to jedyne 134 PLN miesięcznie + 50 PLN instalacja :sad:

Cóż, pozostaje mi chyba za 59 PLN wziąć Internet i TV ze znienawidzonej &tp której oferty, na szczęście, w całym kraju sa identyczne. Niestety w tej cenie internet jest trochę wolniejszy (512kbps), umowa też na 24 miesiące ale za to w tej cenie otrzymuje modem Livebox z bezprzewodową siecią WLAN i możliwością podłączenia nieograniczonej liczby komputerów w jedym lokalu (w UPC niestety tylko jeden (sic!) komputer przy prędkości 2Mbit).
 
 
  tempier
 
oloo 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: 16-02-2009, 23:14   

Mieliście jakieś problemy z podzieleniem tego internetu: bezprzewodowo na laptopa i przewodowo na PC? Router ADSL wystarczy?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-02-2009, 23:45   

Cytat:
Mieliście jakieś problemy z podzieleniem tego internetu: bezprzewodowo na laptopa i przewodowo na PC?
żadnych
Cytat:
Router ADSL wystarczy?
Nie, ruter adsl się nie nadaje, za to wystarczy zwykły ruter kablowy - który jest nawet jeszcze tańszy.
(chello to nie jest dsl tylko docsis, pozatym dają modemy z wyjściem ethernetowym i nie pozwalają używać własnych modemów),
  marekd@jabberpl.org
 
oloo 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: 17-02-2009, 08:30   

Marek napisał/a:
Nie, ruter adsl się nie nadaje, za to wystarczy zwykły ruter kablowy - który jest nawet jeszcze tańszy. (chello to nie jest dsl tylko docsis, pozatym dają modemy z wyjściem ethernetowym i nie pozwalają używać własnych modemów),

Dziekuję Ci bardzo za pomoc, a możesz polecić jakiś "sprzęcik" - router, którego używasz, wtedy będę miał pewność, że jak kupię, to będzie chodzić. Jeszcze raz dzięki.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 18-02-2009, 05:22   

oloo, To zależy czego wymagasz od routera i ile możesz na niego przeznaczyć. Bo są najtańsze już za ok. 100zł, ale są też bardziej rozbudowane (głównie dzięki możliwości zainstalowania alternatywnego softu) za nawet 200zł i więcej.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-02-2009, 00:02   

U mnie chodził Linksys BEFW11S4 ver 4, tani i niezawodny - możma go kupić za ok. 50-70zł. Ma 4 porty ethernet +WIFI. Mam Sprint 2Mb.
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 21-02-2009, 11:08   

Robi się off topic. :!:
 
 
merw78 
easy master

Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2009, 14:29   

Hej
witam wszystkich

Mam w Upc tv analogową.
Ostatnio widziałem ulotkę na innej części osiedla 2mb + tv analogowa za 59 zł
Z infolinii dowiedziałem sie, że mojej ul to nie dotyczy.
dostałem załe 10 % zniżki jak wezmę 2 usługi w tym tv cyfrowa
czyli: między 120 zł , 129 żł, 138 zł, 147 zł pakiet select, lub max , internet 2 lub 10 mb

Nie wiem czy podpisać umowę na takich warunkach
 
 
SQ 
light master


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 88
Wysłany: 05-03-2009, 15:31   

merw78 napisał/a:
Ostatnio widziałem ulotkę na innej części osiedla 2mb + tv analogowa za 59 zł
świetne warunki - ja teraz od lat płacę 98zł za to
merw78 napisał/a:
Z infolinii dowiedziałem sie, że mojej ul to nie dotyczy.

a co to za dyskryminacja :shock: :evil: :evil:
 
 
merw78 
easy master

Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2009, 20:54   

a dlatego, że część dzielnicy ma dostęp do TTK Trójmiasto a ja niestety nie.
Czyli brak konkurencji-promocja się nie należy:(

a za pełen p. analog+2mb cena wynosi teraz 59+69zł=128zł - 10%=115,20 zł

Tv cyfrowa opisana wyżej od 120 zł
to celowe takie ceny aby się opłacało przejść na cyfowa tv

super promocja co?
mam umowę do czerwca może się cos zmieni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: