Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwiązanie umowy z UPC - Powód
Autor Wiadomość
elmo87 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 2
Wysłany: 07-01-2010, 22:48   

No na umowie jest napisane ze na czas nieokreslony ale byla gadka o 12 miesiacach i ja teraz chcac ja rozwiazac zadzwonilem do UPC i uslyszalem ze ta umowa jest nie na 12 tylko na 24 ale ja nic takiego nie podpisywalem i dlatego sie klocilem to postraszona mnie kara w wysokosci 1088zl dokladnie.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-01-2010, 23:40   

mgs napisał/a:
(tylko takie terminowe umowy stosuje UPC)

sa tez promocje regionalne i tam jest czasami okres 24m
mgs napisał/a:
(Chyba, że umowa została została automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy wtedy rzeczywiście jest problem

czyli jakby teraz zerwal przedluzona umowe to zaplacilby tylko wyrowanie mierzy cena promocyjna a normalna
przy jednym miesiacu to pewnie w granicach 50 zl
jak sie myle to mnie poprawcie

elmo87 na umowie powinno pisac jaki to jest okres
_________________
  precel@wtw.im
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2010, 11:23   

Precelos napisał/a:

przy jednym miesiacu to pewnie w granicach 50 zl
jak sie myle to mnie poprawcie


W sumie rzeczywiście.
Precelos napisał/a:


elmo87 na umowie powinno pisac jaki to jest okres


Dokładnie. Sprawdź dokładnie umowę. Musi być jakiś załącznik albo szczególne warunki podpisania umowy, gdzie będzie napisany okres na jaki została podpisana.

Jeśli chcesz zerwać umowę przed zakończeniem musisz zobaczyć jaka jest różnica między ceną cennikową, a ta jaka płacisz. I to będzie kara za zerwanie
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-01-2010, 17:02   

Cytat:
(Chyba, że umowa została została automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy wtedy rzeczywiście jest problem, bo z tego co pamiętam UPC stosuje miesięczny okres wypowiedzenia).
Nie może być automatycznie zawarta jeszcze raz.
Cytat:
Teraz chcialbym z nimi umowe rozwiazac ale UPC straszy mnie kara i ta kara jest w w wysokosci 1000 zl
To jest niemożliwe nawet gdybyś zawarł i dożywotnią umowę, odszkodowanie nie może być wyższe niż przyznany rabat (a w upc rabaty są dość niskie), aby przez rok uzbierało się 1088zł musiał byś co miesiąc płacić o przeszło 90zł mniej niż w cenniku na nieokreślony,

Co do okresu umowy to zwyczajnie jej poszukaj, może nie przeczytałeś dokładnie - co innego powiedzieli a co innego było w umowie (jest to oszustwo ale w tej chwili trudno było by to raczej udowodnić, chyba że masz nagranie albo świadka).
Jeśli na twoim egzemplarzu umowy nie jest napisane 24 miesiące zobowiązania a umowa była zawierana przez jakiegoś pośrednika to możliwe, że on dopisał aby zgarnąć wyższą prowizję - w takiej sytuacji wystarczy, że przejedziesz się tam i pokażesz im swój egzemplaż.
  marekd@jabberpl.org
 
enrico2000 
plus master

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 353
Skąd: KRK
Wysłany: 12-01-2010, 15:43   

Wlasnie popatrzylem na moja elektroniczna fakture i jest do niej zalaczone pismo

"Ponizej prezentujemy wykaz zmian w Regulaminie Swiadczenia Usług Telekomunikacyjnych
przez UPC Polska Sp. z o.o. oraz Ogólne Warunki Umowy Abonenckiej.
Zmiany dokonane w Regulaminie oraz w Umowie Abonenckiej beda obowiazywac od 1 marca 2010 roku."

Czy to oznacza ze po 1 marca przez iles tam dni bedzie mozna rozwiazac umowe z UPC bez szkody dla klienta??

Zastanawiam sie poprostu czy teleofn to bylo dobre rozwiazanie i ciekaw jestem czy wlasnie w razie czegos bede mogl rozwiazac umowe i zwiazac sie nowa z nimi.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-01-2010, 16:04   

Cytat:
Czy to oznacza ze po 1 marca przez iles tam dni bedzie mozna rozwiazac umowe z UPC bez szkody dla klienta??

nie po - dokładnie 1 marca a zgłosić że rezygnujesz musisz z wyprzedzeniem

Ileś dni po było by tylko gdyby nie ponformowali, że zmieniają.
Cytat:
ciekaw jestem czy wlasnie w razie czegos bede mogl rozwiazac umowe i zwiazac sie nowa z nimi.
możesz tak zrobić - ja tak robiłem 2 razy
  marekd@jabberpl.org
 
enrico2000 
plus master

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 353
Skąd: KRK
Wysłany: 12-01-2010, 16:51   

Dobrze wiedziec, dzieki za informacje.
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 22-02-2010, 12:56   

Od kilku dobrych postow caly czas poruszany jest watek rozwiazywania umow.W zwiazku z tym pomyslalam sobie( choc jeszcze jest czas ) wyrzucenia publicznie mego zblizajacego sie problemu.Zacznijmy jednak od poczatku.W sierpniu konczy mi sie roczna umowa okreslona w UPC.Bede chciala ja przedluzyc na kolejny rok( oczywiscie taka sama).Owczesnie mam telefon za 90,Tv cyfrowa za 90 i net 25 tez za 90.Place tylko za 2.We wrzesniu moge wyjechac na rok do USA no i wlasnie tu zaczyna sie problem.Bede chciala odlaczyc TV,oraz net a zostawic tylko i wylacznie fona za 30 zl.Czy jest taka mozlwosc? Czy bede musiala za to placic?Co w takiej sytuacji zrobic? :mrgreen:
 
 
grzesiek325 
light master

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 77
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-02-2010, 13:14   

A może rozwiązać umowę na wszystkie usługi i podpisać nową tylko na telefon?
_________________
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 22-02-2010, 13:17   

grzesiek325 napisał/a:
A może rozwiązać umowę na wszystkie usługi i podpisać nową tylko na telefon?

Ale czy to sie da zrobic we wrzesniu,jak w sierpniu bede podpisywac roczna okreslona.Ha,to jest pytanie? :mrgreen: :cry:
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 22-02-2010, 15:41   

-skasowany-
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 22-02-2010, 16:38   

CePeU napisał/a:
Proponuje więc nie przedłużać umowy na kolejny rok co pozwoli na zmianę usług we wrześniu.

Dobrze,wiec nie zadzwonie z przedluzeniem umowy.Co sie stanie w takim badz razie we wrzesniu?
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 22-02-2010, 17:32   

-skasowany-
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 23-02-2010, 09:40   

Bardzo dziekuje ,ze zajales sie moja sprawa.Z mety wiem,co mnie czeka.. :D
 
 
ravel 
light master

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 146
Wysłany: 23-02-2010, 23:32   

Czy rezygnację z usług do 1 marca w związku ze zmianą regulaminu mogą złożyć jeszcze klienci z Warszawy? Pytam bo wydaje mi się, że dla Warszawy podawany był termin do 1 stycznia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: