Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowa UPC przez internet
Autor Wiadomość
Jimbo 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 06-11-2008, 23:18   Cyfrowa UPC przez internet

Może ktoś się orientuje czy jest taka możliwość aby za pośrednictwem internetu i jak przypuszczam jakiegoś dodatkowego urządzenia umożliwić innej osobie oglądanie telewizji cyfrowej na jej komputerze? Tu już nie chodzi o jakość obrazu czy dźwięku ale o sam fakt możliwości odbioru przez inną osobę kanałów, które ja posiadam w swoim TV.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-11-2008, 00:02   

Tak - z tym, że tylko kilku kanałów.
Dodatkowego sprzętu nie trzeba (wystarczy mieć internet w upc), z tym, że potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie (niestety, płatne) - a konkretnie windowsmediaplayer .

Lista kanałów (nie wiem czy jeszcze aktualna) i ich adresy znajdziesz w tym poście

Nie jest tego wiele a jakość mimo wysokiego bitrate nieszczególna (ze względu na format) ale to jedyna w pełni cyfrowa telewizja w upc i co ważniejsze jest ona już wliczona w abonament za internet (mogą ją oglądać nawet osoby które mają sam internet bez tv)
  marekd@jabberpl.org
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 07-11-2008, 10:07   

Dzięki serdeczne!
 
 
xander 
light master


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 119
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-11-2008, 20:32   

Mam putanie odnośnie tego tematu. Jest takie urządzenie jak Slingbox. Czy ktoś próbował podłączyć to do dekodera UPC i netem puszczać komuś TV? Wiem, że jest to popularne w Stanach.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2008, 08:26   

xander napisał/a:
Mam putanie odnośnie tego tematu. Jest takie urządzenie jak Slingbox. Czy ktoś próbował podłączyć to do dekodera UPC i netem puszczać komuś TV? Wiem, że jest to popularne w Stanach.

To już był by sharing i to jest nielegalne...
 
 
xander 
light master


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 119
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-11-2008, 09:59   

ANIOŁ napisał/a:
xander napisał/a:
Mam putanie odnośnie tego tematu. Jest takie urządzenie jak Slingbox. Czy ktoś próbował podłączyć to do dekodera UPC i netem puszczać komuś TV? Wiem, że jest to popularne w Stanach.

To już był by sharing i to jest nielegalne...


Ja wiem, że to jest sharing i domyślam się że to jest nielegalne. Zresztą do takich zabaw trzeba mieć jak podejrzewam mega szybki transfer na wyjściu. Pytam jedynie, czy może ktoś miał z tym do czynienia, bo w Polsce to raczej słabo znany temat. To że piszę to w temacie UPC to przypadek, tu znalazłem po prostu podobny post.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 16-11-2008, 20:57   

jeśli to urządzenie ma wejście euro i obsługuje PAL to powinno działać.
_________________
 
 
rataj 
classic master

Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 234
Wysłany: 16-11-2008, 23:00   

Tego urządzenia nie kupisz w Polsce. Można to kupić na ebay-u ale najczęściej oferują to tam ludzie z USA i to nie jest w PAL-u. Jeśli uda ci się coś znaleźć w PAL-u to okazuje się że soft jest po rumuńsku (producent na tę część Europy przygotował soft tylko w tym języku). Niby można gdzieś ściągnąć wersję polską ale to już dodatkowy problem. Co do przesyłania sygnału to rzeczywiście trzeba mieć szybki net na wyjściu - do normalnych kanałów około 1,5 mega, a do kanałów HD aż 10 mega. Zabawka kosztuje 250 - 300 dolarów i moim zdaniem przy wyżej wspomnianych mankamentach, nie warto płacić za to takiej kasy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: