Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podział cyfrowego sygnału na dwa tv - na obu ten sam program
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2018, 17:14   

zylx napisał/a:
^^Będzie działał. Najlepiej sprawdzi się taki bez kanału zwrotnego, bo wtedy UPC nie ma nawet jak wykryć, ze jest gdzie indziej.

rozumiem że wiesz to z autopsji?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-12-2018, 22:15   

GDA, Jak pewnie wiesz, regulamin świadczenia usług wyrażnie określa taki przypadek:
Cytat:
Abonent jest uprawniony do używania Sprzętu wyłącznie w Lokalu wskazanym w Umowie Abonenckiej. Zmiana lokalizacji Sprzętu wymaga pisemnej zgody
Dostawcy usług.

Dlatego, mogę Cie zapewnić, że nie śmiał bym bez zgody usługodawcy tak zuchwałego czynu świadomie popełnić.
Wiem natomiast na jakiej zasadzie działa telewizja kablowa i DOCSIS, UPC obecnie nie stosuje już filtrów wycinających konkretne częstotliwości. Technicznie więc, gdziekolwiek wepniemy do sieci UPC nasz modem/dekoder to będzie działał. W przypadku telewizji mamy do czynienia z ruchem jednostronnym, sygnał jest nadawany tylko w jezdnym kierunku. Nie jest potrzebny kanał zwrotny, a odbiornik w żaden sposób nie loguje się do sieci - po prostu odbiera nadawany sygnał. Przy czym oczywiście nikogo nie namawiam do łamania regulaminu, zamieszam informacje czysto informacyjnie.

PS: Dekoder horizon nie dość, ze posiada kanał zwrotny, to jeszcze, oprócz odbioru telewizji loguje się do CMTS jak każdy normalny modem. UPC prawdopodobnie jest w stanie wykryć, gdy taki dekoder podłączy się do innego cmtsa. Czy coś z taką wiedzą zrobi, ciężko powiedzieć.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2018, 22:34   

zylx napisał/a:
W przypadku telewizji mamy do czynienia z ruchem jednostronnym, sygnał jest nadawany tylko w jezdnym kierunku. Nie jest potrzebny kanał zwrotny, a odbiornik w żaden sposób nie loguje się do sieci - po prostu odbiera nadawany sygnał.

Nie zgadzam się do końca. Dekoder używa kanału zwrotnego do uruchomienia usług typu VOD (dotyczy to każdego dekodera od operatora)
zylx napisał/a:
Dekoder horizon nie dość, ze posiada kanał zwrotny, to jeszcze, oprócz odbioru telewizji loguje się do CMTS jak każdy normalny modem. UPC prawdopodobnie jest w stanie wykryć, gdy taki dekoder podłączy się do innego cmtsa.

Tak samo jest z modemem
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-12-2018, 22:49   

MrPepka, Zawsze można skorzystać z mediamodułu i wtedy problemu z kanałem zwrotnym nie ma żadnego. Starsze dekodery mediabox, które ciągle są uzytkowane przez abonentów również kanału zwrotnego nie posiadają. Dodatkowo dodam, że jeśli założymy filtr kanału zwrotnego (np 5-65 MHz, który kosztuje kilka zł), to dekodery mediabox bez problemu będą nadal działać i odbierać telewizję. Ciekawiej jest z horizonem, po podpięciu do sieci przez filtr, dekoder nie włączy się (pojawi się komunikat o problemie z sygnałem). Jeśli jednak filtr wepniemy już po uruchomieniu dekodera, jak najbardziej dekoder dalej działa i można oglądać telewizję. Przestają działać tylko wszystkie usługi oparte o chmurę jak VOD, Replay TV, aplikacje etc.

[ Dodano: 14-12-2018, 22:53 ]
MrPepka napisał/a:
Tak samo jest z modemem


Oczywiście, wydało mi się to tak logiczne, że nawet nie wspomniałem. Nie zmienia to fakty, że nawet gdy modem wepniemy gdzie indziej niż powinniśmy, to będzie normalnie działał.

UPC zdaje się z tym nic nie robić, słyszałem od montera o przypadku gdzie ktoś podpiął sobie dekoder horizon z innego lokalu i przez dwa lata nawet nie zauważył, że się pomylił.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2018, 10:40   

zylc napisał/a:
Dlatego, mogę Cie zapewnić, że nie śmiał bym bez zgody usługodawcy tak zuchwałego czynu świadomie popełnić.

to po jaką cholerę zapewniasz usera że będzie działać i jeszcze go narażasz na ewentualne kłopoty?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-12-2018, 20:42   

GDA, User zapytał czy będzie działać, to napisałem że będzie. Bo będzie i nie ma tutaj co kombinować. Nie rozumirm dlaczego miałbym go kłamać.
Napisałem też co o tym mówi regulamin, by był ewentualnie świadomy konsekwencji (które w sumie są żadne, regulamin nie przewidział żadnych sankcji , a UPC ma to porostu gdzieś). Jak podepnie sobie mediamoduł lub mediabox z filtrem to nie grozi mu kompletne nic.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2018, 20:45   

zylx napisał/a:
Bo będzie i nie ma tutaj co kombinować.

A skąd wiesz, że będzie działał i skąd wiesz czy Redsik nie ma Horizona (pamiętaj, że Redsik mógł zapomnieć zaktualizować swój podpis!)?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-12-2018, 20:49   

Bo będzie. Nawet horizon.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2018, 20:51   

zylx napisał/a:
Nawet horizon

Ale Horizon nie będzie w pełni działał więc po co takie rozwiązanie?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-12-2018, 20:51   

Będzie działał w pełni. Kto Ci powiedział że nie będzie?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2018, 20:55   

zylx napisał/a:
Kto Ci powiedział że nie będzie?

Czy Ty dobrze się czujesz? Przecież sam napisałeś:
zylx napisał/a:
Ciekawiej jest z horizonem, po podpięciu do sieci przez filtr, dekoder nie włączy się (pojawi się komunikat o problemie z sygnałem). Jeśli jednak filtr wepniemy już po uruchomieniu dekodera, jak najbardziej dekoder dalej działa i można oglądać telewizję. Przestają działać tylko wszystkie usługi oparte o chmurę jak VOD, Replay TV, aplikacje etc.

No to jak jest? Będzie Horizon działał w pełni (włącznie z VOD, Replay itp) czy nie będzie?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-12-2018, 21:11   

Dziekuję za zainteresowanie moim zdrowiem, czują się w porzadku. Czytaj z zrozumieniem.To co napisałem dotyczy podpięcia horizona przez filtr kanału zwrotnego. Jeśli go podłaczysz normalnie, to jest bez filtra, to wszystko będzie działać normalnie.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2018, 21:23   

zylx napisał/a:
Jeśli go podłaczysz normalnie, to jest bez filtra, to wszystko będzie działać normalnie.

Czyli Redsik może przenieść dekoder do innego miejsca zamieszkania i nie musi tego filtra podłączać?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-12-2018, 21:27   

MrPepka, Regulamin mówi że nie może, ale pytanie brzmiało czy będzie działać. Tak, będzie działać bez filtra. Zastosowanie filtra miało służyć czemu innemu.
_________________
 
 
Redsik 
classic master

Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-12-2018, 14:30   

Chodzi o zwykly dekoder pace z tego co kojarze.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: