Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka cen
Autor Wiadomość
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-03-2008, 20:09   

clarkkent napisał/a:
Trochę nie chce mi się wierzyć, że można rozwiązać umowę bez płacenia kary (np. na pakiet 3 usług), jeśli zmienia się jeden lub więcej kanałów telewizyjnych.

Na pewno można rozwiązać umowę na telewizję. Wyraźnie jest to napisane w par. 18 ust. 3 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, który wcześniej przywołałem.
Ponadto informacja o możliwości rozwiązania umowy w przeciągu 7 dni od dokonania zmiany (TV Biznes za TVE) pojawiła się również na kanale UPC Info.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2008, 08:30   

Robin napisał/a:
Na pewno można rozwiązać umowę na telewizję. Wyraźnie jest to napisane w par. 18 ust. 3 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, który wcześniej przywołałem.


To wiem, ale czy można rozwiązać umowę na pakiet 2 lub 3 usług, jeśli zmienia się kanał w tv? Raczej wątpię.
 
 
Herman 
light master

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 67
Wysłany: 04-03-2008, 10:18   

Regulamin uslug telekomunikacyjnych jest dokumentem nadrzednym, regulaminy promocji co najwyzej moga precyzowac jakis zapis lub dodawac nowe, ale nie moze byc sprzeczny z regulaminem uslug. Na pewno mozna zrezygnowac z tv w takim pakiecie, a reszta uslug moze zostac (o ile firma oferuje taka mozliwosc, jesli nie to cala umowa jest rozwiazana). Wtedy ceny powinny byc takie same jak przy podpisywaniu umowy.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2008, 10:38   

Herman napisał/a:
Na pewno mozna zrezygnowac z tv w takim pakiecie, a reszta uslug moze zostac (o ile firma oferuje taka mozliwosc, jesli nie to cala umowa jest rozwiazana). Wtedy ceny powinny byc takie same jak przy podpisywaniu umowy.


Trochę nie sprecyzowałem - chodziło mi o rozwiązanie umowy na 2 lub 3 usług bez ponoszenia kary umownej, jeśli zmienia się np. jeden kanał w tv.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-03-2008, 15:45   

Gdyby chcieli to upc mogło by się zgodzić na rezygnację tylko z tv a pozostałe 2 usługi zostawić po starej cenie (znam przypadki że się zgadzali) w ten sposób z weź 3 płać za 2 robi się weź 2 płać za 1. Jeśli obu stronom taki układ odpowiada to nie ma problemu, pytanie co jeśli któraś ze stron się na taki układ nie zgadza ?
  marekd@jabberpl.org
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 04-03-2008, 20:09   

Tylko że zazwyczaj telewizja chyba była tym najtańszym pakietem... który był za darmo...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-03-2008, 20:33   

Cytat:
Tylko że zazwyczaj telewizja chyba była tym najtańszym pakietem... który był za darmo...
W takiej sytuacji nie może być przecież mowy o podwyżce. Umowa mówi, że dostajesz ją bez opłat w zamian za coś innego. Więc niestety ale podwyżka takich klientów ominie.
  marekd@jabberpl.org
 
Sebastian22 
light master

Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 133
Skąd: Katowice
Wysłany: 05-03-2008, 20:07   

To jak w koncu to jest - jak ktos ma umowe 3 usług na czas okreslony to obowiązuje go podwyżka?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2008, 22:57   

Cytat:
To jak w koncu to jest - jak ktos ma umowe 3 usług na czas okreslony to obowiązuje go podwyżka?
Jeśli płacisz za tą telewizję to tak.

Someone88, wspomniał tylko o przypadku w którym ktoś miał telewizję „za darmo” ─ w tym przypadku podwyżki nie ma bo nie ma co podrożeć.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2008, 23:02   

clarkkent napisał/a:
Robin napisał/a:
Na pewno można rozwiązać umowę na telewizję. Wyraźnie jest to napisane w par. 18 ust. 3 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych, który wcześniej przywołałem.


To wiem, ale czy można rozwiązać umowę na pakiet 2 lub 3 usług, jeśli zmienia się kanał w tv? Raczej wątpię.


Jasne że można ale sie buli jak głupi potem róznice jaka sie mniej płaciło i potem sie juz płaci wiecej niż było w umowie, od tego są umowy panowie ;)
 
 
Domek88 
Klikacz

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 7
Wysłany: 12-03-2008, 19:20   

Witam. Ja dopiero dzisiaj dostałem maila z info o podwyżce tv na 58 zł. Mam intenet + tv na umowie przez 12 mies z gwarancją że nie zmieni się cena moich usług. I teraz mam pytanie czy to że zmienia się cena tv daje mi prawo do wypowiedzenia całej umowy a nie tylko tv. Bo bym chciał zawrzeć umowę na Pakiet pełny telewizji + internet sprint w mixpakiecie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-03-2008, 21:03   

Cytat:
Witam. Ja dopiero dzisiaj dostałem maila z info o podwyżce tv na 58 zł. Mam intenet + tv na umowie przez 12 mies z gwarancją że nie zmieni się cena moich usług. I teraz mam pytanie czy to że zmienia się cena tv daje mi prawo do wypowiedzenia całej umowy a nie tylko tv.
tak, było to powtarzane już na forum kilkukrotnie
  marekd@jabberpl.org
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 24-03-2008, 13:44   

Ach i bedzie jeszcze wiecej. Nawet nie chce myslec, jak bedzie wygladal rachunek osoby ktora nie dosc ,iz bedzie chciala miec cyfrowke z cala oferta programowa :cry:
 
 
Emte 
light master

Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 143
Wysłany: 24-03-2008, 20:09   

ja za pakiet pelny, canal+ & chello classic place niecale 200zl... to co dopiero cyfrowa tv?! szkoda gadac...
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 24-03-2008, 20:45   

:mrgreen: Moj boze , to mnostwo kasiory. Rzeczywiscie az strach pomyslec, co bedzie jak wejdzie cyfrowka. :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: