Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z telefony w TPSA
Autor Wiadomość
kkynioo35 
easy master

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 33
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-01-2008, 18:00   Rezygnacja z telefony w TPSA

Dzisiaj zrezygnowałem z telefonu zachowując 1 m-c wypowiedzenie. Czyli za m-c Luty muszę zapłacić normalnie za abonament , ale szanowny pan powiedział , że jeszcze muszę za Marzec :evil: przecie to nie jest zgodne z prawem :evil: Czy ktoś miał taką sytułację.??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-01-2008, 18:31   

Zwyczajnie im nie płać.

A jeśli wystawią rachunek po zakończeniu umowy na coś czego nie ma idź z tym na policję/do prokuratora bo będzie to próba oszustwa (przestępstwo ścigane z urzędu).
  marekd@jabberpl.org
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 31-01-2008, 19:05   Re: Rezygnacja z telefony w TPSA

kkynioo35 napisał/a:
Dzisiaj zrezygnowałem z telefonu zachowując 1 m-c wypowiedzenie. Czyli za m-c Luty muszę zapłacić normalnie za abonament , ale szanowny pan powiedział , że jeszcze muszę za Marzec :evil: przecie to nie jest zgodne z prawem :evil: Czy ktoś miał taką sytułację.??


W lutym płacisz abonament za luty i rozmowy za styczeń. W marcu zapłacisz tylko za rozmowy przeprowadzone w lutym. Pod warunkiem, że wypowiedzenie złożyłeś w styczniu. Mam nadzieję,że zrobiłeś to na piśmie.
_________________
 
 
czerpa 
Klikacz

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 10
Wysłany: 31-01-2008, 21:25   

Dokładnie tak jak kolega Józek napisał. Ja natomiast po rezygnacji i wyłączeniu telefonu otrzymywałem rachunki (czysty abonament) jeszcze przez pól roku.Nie pomogły interwencje w błękitnej linii. Sprawa sie oparła o firmę windykacyjną, uratowała mnie pieczątka z telepunktu na piśmie z rezygnacją. Słyszałem ale tylko słyszałem nie sprawdzałem osobiście, że gdybyś się zapomniał i wykonał jakiś połączenie w twoim przypadku w marcu to mogą naliczyć abonament za marzec. Pozdrawiam
 
 
PRETEXT 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 76
Skąd: Lublin
Wysłany: 31-01-2008, 22:48   

tpsa liczy sobie "cały miesiąc" wypowiedzenia jako 30 lub31 dni (już nie pamiętam) - załużmy że luty ma np 28 dni to dopiero marzec jest pełnym miesiącem wypowiedzenia - takie i inne zapiski pochowane są w regulaminach tpsa. Wiem bo sprzedawałem chello i telefon upc a tpsa w ten sposób niestety robiła problemy z rozwiązaniem umowy...
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 01-02-2008, 07:26   

PRETEXT napisał/a:
tpsa liczy sobie "cały miesiąc" wypowiedzenia jako 30 lub31 dni (już nie pamiętam) - załużmy że luty ma np 28 dni to dopiero marzec jest pełnym miesiącem wypowiedzenia - takie i inne zapiski pochowane są w regulaminach tpsa. Wiem bo sprzedawałem chello i telefon upc a tpsa w ten sposób niestety robiła problemy z rozwiązaniem umowy...


Nie siej chłopie fermentu. W regulaminie telefrancy jest napisane, że wypowiedzenie jest skuteczne na koniec następnego miesiąca po złożeniu wypowiedzenia. Czyli: jeżeli złożysz wypowiedzenie w lutym, obojętne czy jest to 5, 12, czy np. 29 luty to umowa obowiązuje do końca marca.
Wypowiedzenie jest skuteczne w momencie, kiedy dotrze do operatora. Jeżeli składasz osobiście w telepunkcie, pilnuj żeby przybili na kopii pieczątkę i wpisali datę. Jeżeli wyślesz poleconym pod koniec lutego, musisz się liczyć z tym, że dotrze do nich w marcu. Wtedy umowa obowiązuje do końca kwietnia.
W tej firmie doradzam składanie wypowiedzenia osobiście w telepunkcie , koniecznie z potwierdzeniem na kopii. W ostateczności wypowiedzenie listem poleconym , koniecznie za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Masz wtedy dowód , ze dotarło i potwierdzenie daty, kiedy odebrali.
_________________
 
 
kkynioo35 
easy master

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 33
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2008, 13:11   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)
Byłem w telepunkcie i ową pieczotkę dostałem wraz z datą. Tylko mnie wkurzył ten gość w telepunkcie że mam jeszcze zapłacić za coś co już zrezygnowałem. Oczywiście bym się z tym zgodził jak bym nie zachował tych 1 m-c wypowiedzenia. Będę teraz czekał na rozwój sytuacji. W przyszłym tygodniu przychodzi do mnie monter i będzie zakładał mi telefon. Tak więc to już koniec TPSA będzie wyjęta wtyczka z gniazdka , żeby czasami mi nie powiedzieli , że jakieś rozmowy były w lutym :D
 
 
RAFLOS 
easy master


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 48
Wysłany: 02-02-2008, 21:27   

Ja przenosiłem numer z TPSA do UPC, okazało się, że TPSA naliczyła mi opłatę za przeniesienie numeru już po rozwiązaniu umowy, na kolejny miesiąc... Natomiast w regulaminie UPC (i obecnej promocji) pisze wyraźnie, że kwotę tę pokrywa UPC... Termin do zapłaty TP SA gonił nieubłaganie (3 dni od otrzymania listu z rachunkiem TPSA), napisałem do UPC, ale zapłaciłem TP SA za wykupienie numeru... UPC zdeklarowało pokryć koszta i odjąć od rachunku przy najbliższym rozliczeniu (uznali mój meil za reklamację), co będzie to się okaże, ale jak widac, warto interweniować w każdej sprawie. Ta wskazówka może komuś się przyda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: