Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Airbites.net - worth any money? :|
Autor Wiadomość
markz.krk 
Klikacz

Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 10
Wysłany: 30-12-2007, 12:14   Airbites.net - worth any money? :|

Cześć. Mój problem jest następujący.. W 2k6 podpisałem umowę z chello na 2Mbit, potem zakładałem od nich telewizje, więc zmieniłem na 3Mbit, a wkrótce podnieśli mi upload do 1Mbit.. Teraz mam 3Mb/s / 1Mb/s + TV i place ok ~150zł miesięcznie :| Z pierwszym dniem lutego moja umowa się kończy i tu pytanie.. Pojawiła się możliwość podłączenia do airbites. Oferta kusząca, łącze symetryczne 6Mbit za 112zł to jest coś. Jednak nie jestem do końca przekonany co do tej oferty.. Niestety nie znam nikogo kto posiadałby u nich internet, a nie chce brać "kota w worku" i zamiast 6Mb/s mieć 1 lub 2 itd. Poza tym nie wiem jak u nich z dostępnością tego neta - w sensie: czy zawsze jest dostęp itd. Jeśli ktoś posiada, którykolwiek wariant (1,3 albo 6Mb/s) w airbites, proszę niech napisze swoją opinie. W każdym razie mam nadzieję, że każdy kto ma znajomego np. w airbites, też się wypowie :D Z góry dzięki.
 
 
 
poli12 
Klikacz

Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 13
Wysłany: 30-12-2007, 15:27   

Ja należałem przez pare lat do sieci która udostępniała internet drogą radiową, (czasem było lepiej czasem gorzej), potem została ona wykupiona właśnie przez airbites, i od tego momentu już było tylko coraz gorzej. Pierwsza wada po zmianie właściciela to zmiana biura obsługi (teraz nawet w BOK nie wiedzieli czemu internet nie działa).

Po roku przełączyłem sie właśnie do chello, i od tej pory nie nażekam.
Taniej nie zawsze oznacza lepiej, przynajmniej u mnie tak było.
Pozdrawiam
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-12-2007, 15:33   Re: Airbites.net - worth any money? :|

markz.krk napisał/a:
Cześć. Mój problem jest następujący.. W 2k6 podpisałem umowę z chello na 2Mbit, potem zakładałem od nich telewizje, więc zmieniłem na 3Mbit, a wkrótce podnieśli mi upload do 1Mbit.. Teraz mam 3Mb/s / 1Mb/s + TV i place ok ~150zł miesięcznie :| Z pierwszym dniem lutego moja umowa się kończy i tu pytanie.. Pojawiła się możliwość podłączenia do airbites. Oferta kusząca, łącze symetryczne 6Mbit za 112zł to jest coś. Jednak nie jestem do końca przekonany co do tej oferty.. Niestety nie znam nikogo kto posiadałby u nich internet, a nie chce brać "kota w worku" i zamiast 6Mb/s mieć 1 lub 2 itd. Poza tym nie wiem jak u nich z dostępnością tego neta - w sensie: czy zawsze jest dostęp itd. Jeśli ktoś posiada, którykolwiek wariant (1,3 albo 6Mb/s) w airbites, proszę niech napisze swoją opinie. W każdym razie mam nadzieję, że każdy kto ma znajomego np. w airbites, też się wypowie :D Z góry dzięki.


Radzę trzymać się z daleka Airbites.net bazują na łączach TP typu InternetDSL.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 31-12-2007, 15:49   

łacza IDSL są całkiem w porządku. Sam miałem IDSL i nie było powodu do narzekania.
Ale skoro oni te łącza dzielą to różnie może być z jakością takiego podzielonego łącza, bo nie wiadomo czy dzielą je z głową.
_________________
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-12-2007, 16:05   

kvs napisał/a:
łacza IDSL są całkiem w porządku. Sam miałem IDSL i nie było powodu do narzekania.
Ale skoro oni te łącza dzielą to różnie może być z jakością takiego podzielonego łącza, bo nie wiadomo czy dzielą je z głową.


Dokładnie to miałem na myśli :) Instalują na linii klienta IDSL na którym stawiają router z podziałem pasma. Za pomocą tego systemu podłączają kolejnych klientów bezprzewodowo.
Zdziwiony jestem, stwierdzeniem, że oferują symetryczne łącza za niewielkie pieniądze ??
Mam 2Mb symetryczne od zupełnie innego dostawcy, lecz nie jest łatwo o łącze symetryczne w dobrej cenie, stąd albo jest to kolejny szum informacyjny albo kolejny przekręci k :D
 
 
markz.krk 
Klikacz

Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 10
Wysłany: 01-01-2008, 16:54   

eh no to już nie wiem co zrobić w tym momencie.. musze mieć symetryczne, albo przynajmniej 2/1 łącze, żeby utrzymac ratio na paru prywatnych trackerach, a na chello 4mbit/1mbit jest ZAJEBIŚCIE trudno mimo iż wysyłam non stop na maxa -_-
Ktoś w krakowie może mi zaoferować dobre łącze? Jak będe już bardzo, ale to bardzo zdesperowany to wezme sobię ultre, ale za bardzo mi sie to nie kalkuluje :S
 
 
 
dzidek 
Klikacz

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-03-2008, 13:33   

Odswieze temat...

Do tej pory mialem chello Classic w "dziwnej" wersji. Dziwna bo mialem net 3/2, czego w klasiku raczej nie uswiadczy, ale nie mialem powodow do narzekan :) Teraz podpisalem nowa umowe i dzis mi przelaczyli na Turbo (czy jak tam to sie zowie) i mam 4/512 (1). Szybszego wysylania zapomnieli mi wlaczyc n/c.

Tyle narzekania na chello.

Powaznie mysle nad przesiadka nad Airbites. Teraz u mnie (Kraków-Podgórze) oferuja 2/2, ale moderinzuja siec i kwietniu ma byc 6/6 badz 8/8. Moze ktos powiedziec cos o obecnym stanie ich uslug? Podobno juz jest ok, ale chcialbym miec jakies info od aktulanych uzytkowinkow.

Zalezy mi na necie z duzym upem, moze ktos polecic cos w Krk?
 
 
 
Icemen 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 199
Wysłany: 31-03-2008, 14:22   

Pamiętaj masz prawo zerwać umowę w ciągu 10 dni [od podpisania umowy ] jak tobie nie odpowiada usługa która świadczą bez podawania powodu . Prawo konsumenta
 
 
dzidek 
Klikacz

Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-04-2008, 00:03   

Icemen napisał/a:
Pamiętaj masz prawo zerwać umowę w ciągu 10 dni [od podpisania umowy ] jak tobie nie odpowiada usługa która świadczą bez podawania powodu . Prawo konsumenta


Cenna uwaga, dzieki.
 
 
 
salivan 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: 04-04-2008, 05:17   

Airbites nie świadczy już usług przy wykorzystaniu usług DSL TP mnie umowę wypowiedzieli już w grudniu 2006 ostatnim chyba świadczyli do wakacji 2007 teraz świadczą usługi radiowo i przez przejęte sieci osiedlowe (jak miałem od nich dsl tp oczywiście komp podpięty bezpośrednio do modemu bez pośrednictwa ich routera to net działał zajefajnie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: