Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE LEPIEJ W SIEDZIBIE TP SA CZY W SIEDZIBIE NETI
Autor Wiadomość
zikk 
easy master

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 05-07-2007, 16:48   GDZIE LEPIEJ W SIEDZIBIE TP SA CZY W SIEDZIBIE NETI

witam, mam pytanko,

chcę sie przyłączyc do neti ale na łączu tp sa. Wobec tego lepiej jest pojsc do tp sa i tam sie przełaczyc na netie czy lepiej jest pojsc do neti i tam sie u nich przyłączyc??

jak bylem ostanio w oddziale tp sa to babka mowila mi o mozliwosciach podłączenia sie do netti bylo to w lutym tego roku a moze w styczniu. To byly poczatki neti i jej przygod z tp sa i przyjmowaniem ludzi z neo.

wic co byscie radzili gdzie lepie pojsc sprawe zqlatwić??

Druga sprawa to jak dobra jest netia bo na poczatku to rozne historie o niej słyszałem i o poziomie raczej kiepskim przez nia oferowanym. Więc jak to teraz jest lepiej ??

Z góry dziękuje za pomocne posty... :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-07-2007, 17:20   

Cytat:
Druga sprawa to jak dobra jest netia bo na poczatku to rozne historie o niej słyszałem i o poziomie raczej kiepskim przez nia oferowanym. Więc jak to teraz jest lepiej ?
netia na własnym łączu zawsze była dużo lepsza od neostrady (dużo bardziej stabilna, zrywa co najmniej kilka razy żadziej, ip nie zmienia sie aż tak często dzięki temu większy porządek, no i nie ma ograniczeń na transfer w różne miejsca jak w neostradzie), jednak na końcówce tepsy z oczywistych względów nie może być lepiej niż zapewnia ta końcówka tyle, że wyjście na świat lepsze (inaczej mówiąc tak jak byś miał neostradę ale bez ograniczeń transferu), mimo wszystko nie polecam brania wyższych pakietów niż te najtańsze (tzn max 1MB jak weźmiesz więcej będziesz płacił praktycznie za nic bo nie będzie różnicy w działaniu) poza tym należy się zaopatrzyć we własny porządny modem (albo od razu modemoruter) bo te co dają to straszne dziadostwo - identyczne jak w neostradzie, choć netia jest przynajmniej o tyle w porządku, że dla osób posiadających własne rutery daje jakieś zniżki (typu dodatkowy miesiąc za darmo).

A gdzie załatwiać - hmm ja bym poszedł do netii bo to właśnie im zależy na kliencie ale pewnie i tak trzeba będzie udać się w oba miejsca.
  marekd@jabberpl.org
 
zikk 
easy master

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 05-07-2007, 19:14   

No dobra ale jak ja chce miec tel tp sa ale chce takze korzstac z łącza netii to sie tak da??
2. ile kosztuje dobry modem/ router ale taki delikatny mozliwei dla kieseni :) ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-07-2007, 22:06   

Cytat:
No dobra ale jak ja chce miec tel tp sa ale chce takze korzstac z łącza netii to sie tak da?
da się
Cytat:
2. ile kosztuje dobry modem/ router ale taki delikatny mozliwei dla kieseni :) ?
nowy w sklepie około 100zł - taki zwykły przewodowy z możliwością podłączenia 4 komputerów (jak chcesz coś z wifi to od 160zł w górę), używane o 1/3 a nawet o połowę taniej.
  marekd@jabberpl.org
 
zikk 
easy master

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 06-07-2007, 09:45   

1 > co do tego modemu to moglbyś mi jakis polecic z 100zł czy poprostu kazdy bedzie pasowac i bedzie ok za 100zł. Dodatkowo czy muszę tam coś konfigurowac czy tajak w neo plytka , wpisuje dane i dziala??

2 > czy jest taki modm z firewalem 2 w 1 ? Słyszalem ze lepiej jest miec taki podłączany firewall a nie soft.

3 > co do tego abonamentu i korzystania z telefonu i lini tp sa, jak jest to możliwe aby korzystac z łacza netii a miec w tym samym czsie linie tp sa i telefon u nich ?? Czy to oznacza ze bę de musiał opłacać 2 linie i placic za uzytkowanie lini tp sa i neti ( nie mowie o opłacie za net )

4 > jak wglada sytuacja ze sciaganiem na neti , gdzies cytalem ze wielu osobom zawieszało sie i przycinało szczegolnie jak wiele osob w tym samym czasie sciągało. takze byly przypadki ze ludziom wyskakiwalu komunikaty o bledach alboz e net mimo ze podłączony to prawie nie chodził. Czy może wiesz jak teraz wyglada sytuacja z Netią np 512 kbits bo o takiej w sumie myślę

dzięki za wczesniejsze info
w chwili obecnej korzystam z neo 256 kbits ale myślalem o przeniesieniu sie do netii ale nie wiedzialem czy lepiej na łączu tp sa czy ich.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2007, 12:53   

Cytat:
1 > co do tego modemu to moglbyś mi jakis polecic z 100zł czy poprostu kazdy bedzie pasowac i bedzie ok za 100zł. Dodatkowo czy muszę tam coś konfigurowac czy tajak w neo plytka , wpisuje dane i dziala??

Jest ich bardzo dużo ciężko robić listę wszystkich - wystarczy że powiesz w sklepie że do neostrady/netii a na pewno niedziałających nie będą sprzedawać.
Cała konfiguracja polega na podaniu swojego loginu i hasła (nie potrzeba żadnych płytek ani nic takiego)
Cytat:
2 > czy jest taki modm z firewalem 2 w 1 ? Słyszalem ze lepiej jest miec taki podłączany firewall a nie soft.
obecnie każdy modem z ruterem ma też wbudowany firewall
Cytat:
3 > co do tego abonamentu i korzystania z telefonu i lini tp sa, jak jest to możliwe aby korzystac z łacza netii a miec w tym samym czsie linie tp sa i telefon u nich ?? Czy to oznacza ze bę de musiał opłacać 2 linie i placic za uzytkowanie lini tp sa i neti ( nie mowie o opłacie za net )
myślałem że nie masz linii netii, masz tylko linie z tepsy (w której nadal chcesz miec telefon) i jednocześnie po tej samej linii chcesz puścić sobie internet z netii - tak można zrobić.

Ale jak masz możliwość podłączenia sobie linii z netii (to oczywiście można mieć i 2 linie) to bardziej będzie Ci się opłacało wtedy całkiem przenieść do netii również z telefonem i numerem, a z linii tepsy zrezygnować.
Cytat:
4 > jak wglada sytuacja ze sciaganiem na neti , gdzies cytalem ze wielu osobom zawieszało sie i przycinało szczegolnie jak wiele osob w tym samym czasie sciągało. takze byly przypadki ze ludziom wyskakiwalu komunikaty o bledach alboz e net mimo ze podłączony to prawie nie chodził. Czy może wiesz jak teraz wyglada sytuacja z Netią np 512 kbits bo o takiej w sumie myślę
teraz wygląda dobrze tamte problemy były wprowadzane celowo przez tepsę aby zniechęcić ludzi do korzystania z oferty konkurencji na ich łączu i trwało to tylko pierwszy miesiąc czy 2 potem zmusili ich aby już sobie nie robili talkich jaj.

Cytat:
w chwili obecnej korzystam z neo 256 kbits ale myślalem o przeniesieniu sie do netii ale nie wiedzialem czy lepiej na łączu tp sa czy ich.
zdecydowanie lepiej na prawdziwym łączu netii.
Ale skoro masz już neostaradę to wiesz jako to wyglada, masz też na pewno jakiś modem (może lepszy a może gorszy ale nie musisz kupować zaraz nowego)
  marekd@jabberpl.org
 
zikk 
easy master

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 06-07-2007, 13:43   

Ok dzieki wielkie , to duzo wyjasnia

Powiedz mi jeszcze ,jeśli bedę korzystac z tel na lini tp sa ale z netu u neti na jej łączu to z finansowego punktu nie bardzo mi sie to opłaci ,prawda??
Juz lepiej jak mam tel w tp sa miec takze netie na lini tp sa ,no nie ??

A jesli bedę korzytac z neti na lini tp sa to jakośc nie będzie gorsza niz na neo no nie ?? bo to jest bardzo ważne.

dlaczego twierdzisz ze na łączu netii netia jest lepsza niz na tp sa ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-07-2007, 15:08   

Cytat:
Powiedz mi jeszcze ,jeśli bedę korzystac z tel na lini tp sa ale z netu u neti na jej łączu to z finansowego punktu nie bardzo mi sie to opłaci ,prawda?
tak
Cytat:
Juz lepiej jak mam tel w tp sa miec takze netie na lini tp sa ,no nie ?
nie - to też sie niebardzo opłaca, taniej byś miał tylko jeśli byś miał i telefon i internet na łączu netii
Cytat:
A jesli bedę korzytac z neti na lini tp sa to jakośc nie będzie gorsza niz na neo no nie ?
gorsza nie będzie - w większości przypadków będzie dokładnie taka sama (niektóre rzeczy jak np telewizja internetowa nawet będzie lepiej chodzić)
Cytat:
dlaczego twierdzisz ze na łączu netii netia jest lepsza niz na tp sa ?
bo oni dbają o własne łącze i własnych klientów (a to nie to samo co dbanie o cudzego klienta na wynajętym łączu) jak coś się popsuje to zaraz naprawią a jak coś się popsuje w tepsie to nie mają na to wpływu mogą tylko im zgłosić i czekać aż tamci się tym zajmą, poza tym w netii mają to wszystko nieco lepiej skonfigurowane (nie zrywa tak czesto).
  marekd@jabberpl.org
 
zikk 
easy master

Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 10-07-2007, 13:16   

Juz lepiej jak mam tel w tp sa miec takze netie na lini tp sa ,no nie ?
Cytat:
nie - to też sie niebardzo opłaca, taniej byś miał tylko jeśli byś miał i telefon i internet na łączu netii


No nie wiem chyba sie raczej nie zgodze z tym, jesli chodzi o rozmowy telefoniczne to tam jest jeszcze wiekszy burdel niz Tp sa . Tto jakis zart tylko ile minut tam jest i takie drobiazgi ale żadnych konkretow. To jeszcze jest zbyt świeze To zakup kota w worku !

Dobre dla wariata lub ryzykanta. Narazie napewno nie odejdę od tp sa mimo tego ze to dziadostwo. Tam przynajmniej wiadomo jest za co sie placi i jaki jest abonament.

A z netem pomyślę bo z neo troche drogo, ale gdzies czytalem opinię uzytkowników ze długo sie czeka na instalacje i na naprawę. Zobaczymy...
 
 
Pawełek 
Klikacz

Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 2
Wysłany: 28-07-2007, 00:12   

Myślę, że się opłaca wziąć internet w Netii. trochę zaoszczędzisz, jeśli już będziesz miał własny modem. Pozatym firma chce koniecznie osiągnąć milion klientów w 3 lata, więc póki co to oni dopłacają do promocji.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-07-2007, 21:04   

Dopłacać nie dopłacają - wręcz przeciwnie dobrze na tym zarabiają, co nie zmienia faktu że w tej chwili jest u nich taniej niż u konkurencji.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: