Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskryminacja dyslektykow
Autor Wiadomość
Speedo1544 
light master

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 118
Wysłany: 25-01-2007, 21:20   Dyskryminacja dyslektykow

A wiec tak przed chwileczka dostalem ostrzezenie takiej tresci
Kod:
Chyba wszystkie Twoje posty są pisane bez zachowania jakichkolwiek reguł pisowni języka polskiego!

Osoba ktora mi to dala powinna wiedziec ze to o niej pisze ale zastanow sie zasami moze dlaczego ktos tak pisze a nie dawal odrazu ostrzezen jakos na necie jestem od paru lat i paredziesiat for przezylem a jak ci sie moja pisownia nie podoba to coz ja ci na to poradze Aniu mozesz dac mi nastepne ostrzezenie za to lotto mi to totalnie
A tak a pro po jakichkolwiek pisze sie osobno wiec prosze cie nie ucz mnie pisowni bo sama dalas niezlu przyklad polszczyzny :evil:
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-01-2007, 21:38   

Speedo1544 napisał/a:
A tak a pro po jakichkolwiek pisze sie osobno wiec prosze cie nie ucz mnie pisowni bo sama dalas niezlu przyklad polszczyzny :evil:

Tu się mylisz.
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2467286

Nie potępiam Cię za to, ale musiałem Twój post przeczytać trzy razy żeby się dokładnie połapać o co w nim chodzi. Jak już nie chcesz używać polskich czcionek (ąćęłńóśżź) to chociaż stosuj podstawową interpunkcje. Nikt tu nie mówi, żebyś pisał jak prof. Miodek, czy prof. Bralczyk, ale chociaż używaj kropki i przecinka. A dysleksja to nie jest taka super wymówka w erze, gdzie większość edytorów tekstu ma polski słownik, a i Google też pomaga w ortografii. ;)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-01-2007, 22:16   

Obecnie gdy niemal każda porządna przeglądarka sama sprawdza pisownię (firefox od wersji 2.0 ma wbudowany słownik, opera już jakiś pięciu lat gdy tylko w systemie jest aspell to z niego korzysta, nawet konqueror z którego obecnie piszę oznacza na czerwono słowa których nie ma w słowniku), robienie takich dużych ilości błędów świadczy jedynie braku chęci,

Sam mam dysortografię z która walczę od lat, dlatego wiem dobrze, że da się to leczyć trzeba tylko chcieć, włożyć choć te minimum wysiłku aby przeczytać to co się napisało zanim kliknie się wyślij.
Czasem można czegoś niezauważyć, być zmęczonym, pisać z jakiegoś komputera w którym niedziałają polskie literki i nie ma słownika - ale nie cały czas.
To samo tyczy się interpunkcji. Co innego zapomnieć postawić gdzieś przecinaka czy nie widzieć gdzie dokładnie powinien się znajdować, z rozpędu nie nacisnąć shiftu, a co innego napisać wszystko jednym ciągiem, niezwracając kompletnie na nic uwagi.
Bardzo ciężko potem czyta się coś takiego, nie wiedząc gdzie zdania zaczynają sie a gdzie kończą.
  marekd@jabberpl.org
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-01-2007, 22:22   

Hehehe... Czy dysleksja lub dysgrafia lub dysortografia to także brak umiejętności czytania ze zrozumieniem? Aby zarejestrować się na tym forum należało przeczytać regulamin i zgodzić się z jego postanowieniami. Proponuję więc przeczytanie jeszcze raz tego dokumentu a w szczególności punktu 2 i 16.

Poza tym wszelkiego rodzaju dysfunkcje nie zwalniają ani z odpowiedzialności za poprawne pisanie ani z obowiązku korzystania ze słownika. Skoro ktoś ma świadomość, że popełnia błędy (przykładem takiej "świadomej" osoby jest np. Marek w poście wyżej) powinien nauczyć się korzystać ze słowników (czy to w OpenOffice, czy w Firefoksie). Olewanie potencjalnych czytelników, pisanie z błędami i przykrywanie wszystkiego "papierkiem o dysleksji", to dla mnie - ale i na pewno dla większości ludzi - zwyczajne lenistwo jeśli nawet nie coś więcej...
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2007, 22:51   

Speedo1544, najgorzej jak piszesz całą wypowiedz bez żadnej kropki, przecinka.
Nie da się niestety czytać i czasami zrozumieć dobrze co piszesz, jeśli tych znaków nie ma.

Co do słownika to u mnie wygląda to tak:

 
 
Speedo1544 
light master

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 118
Wysłany: 25-01-2007, 23:05   

Sorry ale nigdy nie uzywam kropek przecienkow itp itd Mowiac szczerze nigdy tego nie uzywalem i nie bede uzywal bo tak mi wygodnie podobno mamy wolny kraj no chyba ze sie myle to mnie poprawcie
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2007, 23:18   

Uważam że jednak z tą wolnością i wygodą trochę przesadzasz.

Kraj jest wolny ale jako obywatel masz prawa i obowiązki (forum nie koniecznie wolne bo to osoby prowadzące decydują o zasadach) ale też pamiętaj o konsekwencjach jakie Cię mogą spotkać, jak brak odpowiedzi na forum bo ktoś nie mógł odczytać Twojego problemu.

Co mnie by spotkało gdybym postępował wg tej zasady "mamy wolny kraj" i zamiast pracować kradł, przecież tak wygodniej. Po co płacić podatki, skladki zdrowotne i emerytalne , nie jestem taki głupi 50% oddawać na innych darmozjadów. Ale zaraz , co będzie jak zachoruję , albo będę chciał przejść na emeryturę ?
 
 
Speedo1544 
light master

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 118
Wysłany: 25-01-2007, 23:42   

dobra zamknijmy ten temat bo glupoty jeszcze jakes wyjda a i po co :mrgreen:
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-01-2007, 11:40   

Po co zamykać :?: Moim zdaniem poruszyłeś bardzo dobry temat. :mrgreen:

Speedo1544 napisał/a:
Sorry ale nigdy nie uzywam kropek przecienkow itp itd Mowiac szczerze nigdy tego nie uzywalem i nie bede uzywal bo tak mi wygodnie

Hmm :neutral: A jak pisałeś (lub będziesz pisał) maturę czy inne egzaminy :?: A np. podanie, list motywacyjny, czy jakieś inne urzędowe rzeczy :?: Czy postawienie kropki lub przecinka to aż taki wysiłek :?:

Speedo1544 napisał/a:
podobno mamy wolny kraj no chyba ze sie myle to mnie poprawcie

Wolny to nie znaczy "róbta co chceta".
Poza tym pisząc z chociaż odrobiną staranności, okazujesz szacunek przyszłemu czytelnikowi swoich słów.
 
 
Chrzciciel 
easy master

Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 47
Wysłany: 26-01-2007, 13:32   

No bez przesady, ja mam dysleksje ale gdybym np. pisal biznesowe maile bez jednego przecinka czy kropki to chyba nikt by nie chcial ze mna rozmawiac i troche glupio by mi bylo wysylac cokolwiek w tak niechlujnej formie, wiadomo ze swiadczy to bardzo negatywnie o piszacym. Czasem kiedy wysle do kogos maila i zorientuje sie pozniej ze zrobilem jakis debilny blad to nie wysylam mu kolejnego "sory ale mam dysleksje" tylko staram sie tego bledu juz nie robic, nie walne sobie przeciez sygnatury "mam dyskleksje, nie stawiam kropek ani przecinkow".
Speedo, powiem tak, srał pies nawet forum ale kiedys pewnie bedziesz musial np na szybko w urzedzie napisac jakies pismo na kolanie i kiedy pani z okienka je zobaczy i powie ci ze czegos takiego nie przyjmie to wtedy moze zmienisz podejscie. :roll:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-01-2007, 13:42   

Cytat:
kiedys pewnie bedziesz musial np na szybko w urzedzie napisac jakies pismo na kolanie i kiedy pani z okienka je zobaczy i powie ci ze czegos takiego nie przyjmie
Wtedy to będzie można nazwać dyskryminacją i narobić dużo szumu (urzędy są dla wszystkich).

Co innego gdy się ma czas, możliwości (słowniki w przeglądarkach...) tylko chęci brakuje. Pozatym co innego ostrzeżenie czy zwrócenie uwagi a co innego całkowita odmowa przyjęcia pisma czy załatwienia jakieś sprawy.
  marekd@jabberpl.org
 
skkf 
light master


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 101
Wysłany: 26-01-2007, 14:26   

Speedo1544 napisał/a:
Sorry ale nigdy nie uzywam kropek przecienkow itp itd Mowiac szczerze nigdy tego nie uzywalem i nie bede uzywal bo tak mi wygodnie podobno mamy wolny kraj no chyba ze sie myle to mnie poprawcie


No to sobie pisz, ale nie zdziw się, jak dostaniesz bana, albo wszyscy przestaną Cię czytać :/ Firefox mi sam podkreślił w Twoim cytacie 8 słów. Przytrzymanie alta na ułamek sekundy to naprawdę taka duża praca?
 
 
Speedo1544 
light master

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 118
Wysłany: 26-01-2007, 23:21   

petro napisał/a:
Hmm A jak pisałeś (lub będziesz pisał) maturę czy inne egzaminy A np. podanie, list motywacyjny, czy jakieś inne urzędowe rzeczy Czy postawienie kropki lub przecinka to aż taki wysiłek

Pisac juz nie bede bo jestem za stary 1979 :P a o prace sie nie martwie
petro napisał/a:
Poza tym pisząc z chociaż odrobiną staranności, okazujesz szacunek przyszłemu czytelnikowi swoich słów.

Masz racje zwracam homor ale polskich znakow i tak nie bede uzywal soryy
Chrzciciel napisał/a:
No bez przesady, ja mam dysleksje ale gdybym np. pisal biznesowe maile bez jednego przecinka czy kropki to chyba nikt by nie chcial ze mna rozmawiac

To nie jest meczace jak sie go uzywa nigdy nie uzywalem,nie uzywam i nie bede uzywal nic innego niz IE mnie ten program odpowiada
Pewnie zaraz mnie ktos tu zjedzie za moja wypowiedz ale coz takie jest zycie i nie wszystkim podoba sie to co mowie a mowie szczerze i prosto w oczy.
Tak a pro po nigdy nie bylem dobry z polaka i cos sie stalo bo moim zdaniem nie :P
Tym nie musisz sie przejmowac jak jestes wlascicielem firmy sa od tego ludzie :P
skkf napisał/a:
No to sobie pisz, ale nie zdziw się, jak dostaniesz bana

Nigdy za to nie dostalem bana a naprawde juz troszke jestem na tym necie
skkf napisał/a:
Firefox mi sam podkreślił w Twoim cytacie 8 słów. Przytrzymanie alta na ułamek sekundy to naprawdę taka duża praca?
 
 
skkf 
light master


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 101
Wysłany: 27-01-2007, 00:01   

@up - miałeś kiedyś chociaż RAZ firefoxa, operę?

up napisał/a:
skkf napisał/a:

No to sobie pisz, ale nie zdziw się, jak dostaniesz bana


Nigdy za to nie dostalem bana a naprawde juz troszke jestem na tym necie

No patrz, ja też nie widziałem, ale już 1 ostrzeżenie masz, jeszcze 5 i będzie ban. ;)
 
 
petro 
classic master


Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 180
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-01-2007, 00:11   

Speedo1544, możesz mi chociaż podać jakiś powód dla którego tak nie znosisz pisać w języku polskim :?: (poza lenistwem :P )

Speedo1544 napisał/a:
nigdy nie bylem dobry z polaka i cos sie stalo bo moim zdaniem nie

Ja też nie byłem orłem z języka polskiego, ale jako "wykształciuch" :mrgreen: staram się pisać po polsku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: