Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Udostępnieanie danych dla ludzi z poza chello - serwer na PC
Autor Wiadomość
Outlaw_Sopot 
Klikacz


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 15-10-2006, 22:20   Udostępnieanie danych dla ludzi z poza chello - serwer na PC

Witam,
Chciałbym udostępnic swoim znajomym pewne dane z mojego PC. Niestety nie wiem jak skonfigurować komp aby móc wykonać coś takiego w chello.

Proszę o pomoc wtajemniczonych (możliwie prostym i skutecznym sposobem)

Pozdr

Krzysiek
 
 
 
marro 
easy master

Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-10-2006, 22:49   Re: Udostępnieanie danych dla ludzi z poza chello - serwer n

Hej

Jest kilka sposobów. Ja używam zwykle serwera HTTP. Prostym i wygodnym programem do tego jest Http File Server (HFS). Wybierasz sobie pliki/katalogi jakie chcesz udostępnić i już. A twoi znajomi po wpisaniu twego adresu IP będą mieli do nich dostęp

Pozdro
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-10-2006, 02:28   

Ja wykorzystuje standardowe ssh, i tak mam uruchomionego prawie cały sshd aby móc się łączyć zdalnie z domem, przy okazji ma on też wbudowaną usługę sftp, wystarczyło więc założyć dodatkowe konto z mocno ograniczonymi uprawnieniami i dać do niego hasło lub kluczyk znajomym.
Ma to tą zaletę że to bardzo bezpieczny sposób, mam pewność, że nikt komu nie pozwoliłem nie będzie miał dostępu do tych danych, uniemożliwia też podsłuchanie ich gdzieś po drodze.
(pozatym jest to łatwe w instalacji/konfiguracji i bardzo wygodne)
  marekd@jabberpl.org
 
Outlaw_Sopot 
Klikacz


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: 16-10-2006, 08:08   

Dzięki bardzo za pomoc.
 
 
 
skkf 
light master


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 101
Wysłany: 16-10-2006, 17:23   

Cerberus ftp server - BARDZO łatwy w konfiguracji i zarządzaniu. Polecam, sam z niego korzystałem. Program pokazuje ci kto siedzi na twoim ftp i co ściąga. I przy tym nic nie musisz wiedzieć o stawianiu serwerów itp.
 
 
elmer3003 
easy master

Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 34
Wysłany: 18-10-2006, 10:24   

Mam lamerskie pytanko: a jak postawić taki serverek (sshd) po windows?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-10-2006, 11:04   

patrz pierwsze 2 linki na http://www.google.pl/search?q=sshd+windows
jeden to opis jak zainstalowac ssh posiadajac cygwina drugi to malutka (3MB) paczka gotowa do uruchominia, zawierajaca wszystko co potrzeba dla ludzi ktorzy nie chca instalowac kompletnego cygwina
Ostatnio zmieniony przez Marek 18-10-2006, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
AvrooK 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 286
Skąd: 3city
Wysłany: 18-10-2006, 13:09   

wciskając się między wódkę a zakąskę sam się podpytam od razu ->

pierwszy wynik to http://sshwindows.sourceforge.net/ o to chodzi ? i tam binary installer -> wersja bez cygwina lub Binary Files Source Code kiedy się doinstaluje cygwina ??

ps. sam korzystam do stawiania ftp'a z bullet proof -> http://www.bpftpserver.com/. troszkę bardziej skomplikowany w obsłudze ale zdaje się bezpieczny dość.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-10-2006, 13:35   

AvrooK napisał/a:
pierwszy wynik to http://sshwindows.sourceforge.net/ o to chodzi ?
tak, ale podalem link do googla poniewaz ponizej sa tez linki z instrukcjami (jak juz gdzies na forum wspominalem instalacja tego pod windows nie jest az tak prosta jak pod uniksami wiec lepiej aby odrazu bylo wiadomo gdzie szukac pomocy)
AvrooK napisał/a:
Source Code kiedy się doinstaluje cygwina ?
to jest kod zrodlowy do samodzielnej kompilacji.
  marekd@jabberpl.org
 
AvrooK 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 286
Skąd: 3city
Wysłany: 18-10-2006, 19:16   

ostatecznie uruchomiłem cygwina...faktycznie instalacja potem obsługa nie jest bajkowa. próbowałem dodać grupy/użytkowników. zrozumiałem z jednego manuala że on integruje się ściśle z użytkownikami ustawionymi w windzie ?

coś mi się wydaje że nie tak hopsiup z tym sshd...narazie powalczę i potestuję.
 
 
marek225 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1
Wysłany: 03-04-2013, 16:53   

Witam.Uzywałem długi czas hfs programu do przesyłania plików czy danych innej osobie poza chello i działało wspaniale,zajebiscie łatwe w uzyciu,od kilku miesiecy mam ten ruter co łaczy sie laptop mojej matki i przez niego mi nie działa hfs,to moje zdanie.Wiem ze trzeba jakies głowne ip znalezc czy jakos tak,ale jak???Bo to co mi podaje chello ip jest niepasujace.Prosze o pomoc.Podaje linka do tego serwerka
 
 
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 04-04-2013, 13:05   

marek225, musisz sobie odpowiednie porty na routerze przekierować, bo siedzisz za NATem. Poczytaj, tematów o tym jest sporo.

Co do FTP, ja mam u siebie Filezilla Server, jako jedyny nie przycinał mi transferu po LANie. Inne przez neta działały OK, UP był na poziomie takim jak powinien, ale przy przesyłaniu po gigabitowym lanie potrafiło słać 30-50kB/s. FileZilla śle ~25MB/s :D (na tyle dyski pozwalają).

Outlaw_Sopot, w SSH nie masz co się bawić, jak chcesz tylko pliki udostępniać i nie za bardzo się na tym znasz. Za dużo zachodu z postawieniem dla laika, a potem jeszcze znajomi muszą umieć się z tym połączyć, a to też nie takie proste. Jak ma to być sporadycznie, to lepiej wysłać pliki na jakis sendspace, rapidshare czy podobne, jak więcej, to HTTP albo FTP.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-04-2013, 18:45   

obi-wan, to jest równie proste jak ftp a znacznie bezpieczniejsze.
  marekd@jabberpl.org
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 07-04-2013, 18:45   

Równie proste? Raczej nie. :) Laikowi podasz adres ftp i sobie wejdzie pierwszą lepszą przeglądarką i ściągnie to co chce. Nie potrzebuje nawet typowego klienta FTP. Z SSH, sFTP itp nie jest już tak łatwo, bo potrzeba dedykowanego klienta. I mimo że dla nas, bardziej obeznanych, TotalCmd czy WinSCP to jak przedszkole, to laik zainstaluje, odinstaluje i powie żeby mu to wysłać mailem ;) Znam z autopsji.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-04-2013, 20:03   

Też nie trzeba dedykowanego klienta wystarczy przeglądarka internetowa (taka jak np firefox albo konqueror), adres podaje się takiej osobie w postaci sftp://numer.ip, dokładnie tak samo jak podałoby się jej w przypadku zwykłego ftp, nie ma absolutnie żadnej różnicy w obsłudze.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: