Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drastyczne spowolnienie działania DC++ w chello light :[
Autor Wiadomość
Łupek 
Klikacz


Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1
Wysłany: 24-09-2006, 20:22   

Też niestety uskarżam się na słabe transfery (w przeciągu trzech ostatnich dni) na DC++ i Torrentach). Mam 6mb\s udaje mi sie czasem wyciagnac 100 kb\s na torrentach na DC++ max to 50 kb\s. Ale ostatnio torrenty max 30kb\s Dc 5 kb\s :-) .

Uwaga chello Przyśpiesza ! (panowie z UPC to chyba mistrzowie ironi)
 
 
fellipe
easy master

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 33
Wysłany: 25-09-2006, 20:12   

Ok. Spoko napisali ze nie ma zadnych problemow w moim modemem i tak dalej. Transfer spada i nie jest to problem mojej windy itp. Net działał dobrze a nagle lipa. chello podłacza coraz wiecej userów na przeciazone linie i tyle z mojej strony :roll:
_________________
 
 
Stach 
Klikacz

Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 29-09-2006, 18:51   

Witam!

U mnie natomiast są problemy z transferem w eMule. W momencie kiedy UPC zaczęło zmienać prędkość transfery wzrosły do 50KB/s, a kiedy przyspieszanie się zakończyło transfer spadł do 12KB/s.
Tragedia! To dowód na to że UPC coś kombinuje! Lepiej było przed zmianą prędkośći i to o wiele lepiej!
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-09-2006, 19:06   

Stach, zdarzało się - jeśli coś takiego podejrzewasz przenieś go na jakiś niski port (poniżej 1024)

Ale raczej zwyczajnie wydaje Ci sie.

Skoro wysyłasz dane z szybkością 6kB/s (więcej się nie da na easy) to nie możesz się spodziewać, że coś będzie się szybciej ściągało niż wysyłało - w emule jest cały system kredytów i raczej nie ma szans aby ktoś przez dłuższy czas więcej pobierał niż wysyła.
  marekd@jabberpl.org
 
Stach 
Klikacz

Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 2
Wysłany: 29-09-2006, 19:48   

Rozumiem, ale wcześniej przy tej samej pręskości wysyłania 8KB/s pobierałem z prędkością 25-30KB/s. Prędkość ta mogła by być jeszcze większa - dowodem mógłby być fakt iż podczas procesu zwiększania transfery dochodziły do 50KB/s.
Jestem pewny, że mi się nie wydaje no bo dlaczego transfer tak nagle spada do tak niskich wartości kiedy to powinien zostać podwojony lub zostać na takim samym poziomie jak dotychczas?
Dam sobie rękę uciąć, że to sprawka UPC :?
 
 
exor 
Klikacz

Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-10-2006, 07:51   

Dołączę się do narzekań.
Korzystam z eMule na Light.
IP rzeczywiście się zmienił, ale to było około tydzień temu. Do tej pory mułek powinien się rozhulać. W nocy na mułku osiągałem sumarycznie nawet 80kB/s a teraz podobnie jak koledzy nie więcej niż 30.
Z tego co piszecie i co ja zauważyłem wnisokuję, że chello prawdopodobnie zaczęło ograniczać transfery p2p nic nie wspominając o tym użytkownikom.
To tak jak z limitami, trzeba dobrze przeczytać regulamin świadczenia usług aby znaleźć wzmiankę o limitach.
Sposobu obejścia wykrywania p2p nie widzę łatwego. W eMule korzystam z niestandardowych portów więc nie powinni mnie tak łatwo złapać. Pewnie zaglądają w protokół i pakiety i na tej podstawie klasyfikują go.
Może znacie lepsze p2p które umie podszyć się np. pod protokół WWW?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-10-2006, 17:47   

exor, jak podejrzewasz że ktoś coś ogranicza ustaw sobie niski port (wybierz dowolną liczbę mniejszą od 1024) to skuteczny "sposób obejścia wykrywania p2p" w takich dużych sieciach niskim, czasie podróży pakietu do rutera brzegowego jak chello.
W sieciach mniejszych sieciach o dopuszczalnych większych opóźnieniach mogli by stosować jakieś bardziej wyrafinowane sposoby priorytetowania ruchu jak np ipp2p, ale u nas jak do tej pory stwierdzono jedynie przypadki cięcia jak leci wszystkiego na wysokich portach.
Jednak jeśli przeniesienie programu na niski port nie pomoże znaczy, że twoje podejrzenia okazały się nietrafne.
  marekd@jabberpl.org
 
exor 
Klikacz

Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-10-2006, 13:31   

Marek napisał/a:

(...)
Jednak jeśli przeniesienie programu na niski port nie pomoże znaczy, że twoje podejrzenia okazały się nietrafne.

Bardzo zagmatwane jest to zdanie.
Spodziewałem się zdania:

"Jednak jeśli przeniesienie programu na niski port nie pomoże znaczy, że twoje podejrzenia okazały się trafne."

Czy tak ma być?

Obecnie istnieją już urządzenia sieciowe które umożliwiają klasyfikację ruchu na podstawie sygnatur.
 
 
fellipe
easy master

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 33
Wysłany: 04-10-2006, 17:05   

Obejscie p2p portami nic nie da. Filtrowane sa pakiety. Torrent smiga jako tako. Natomiast DC tylko w bardzo rano. :evil:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-10-2006, 19:17   

Cytat:
Natomiast DC tylko
bo dc nie jest zwyczajnie przystosowane do sieci tego typu, nie ma w ogóle kontroli pasma
exor, dobrze napisałem jeśli pomoże znaczy że blokowali, jeśli nie pomoże czyli nic się nie zmieni znaczy że nic nie robili
Cytat:
Obecnie istnieją już urządzenia sieciowe które umożliwiają klasyfikację ruchu na podstawie sygnatur.
a czy ja przypadkiem nie napisałem o tym w swoim poprzednim poście - że wykluczyłem to na podstawie analizy opóźnień jakie by to powodowało.
  marekd@jabberpl.org
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-10-2006, 19:35   

No to widzę że nie tylko ja mam ten problem...

W wa-wie mułek mi biega coś ociężale ostatnio, mam classica i zawsze leciał ponad 100 spokojnie, a teraz jakoś dziwnie - w nocy idzie nawet tak do 80-100 ale potem w dzień spada drastycznie i tak cały dzień - ślimaczy się niemiłosiernie... I tak regularnie co dzień.

Może chłopcy z UPC coś rzeczywiście kombinują a może ich sieć nie wytrzymuje ich szumnie zapowiadanego "zwiększenia szybkości". W każdym razie widać że sieć p2p marnie działa generalnie ostatnio...
_________________
 
 
Sebastian22 
light master

Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 133
Skąd: Katowice
Wysłany: 04-10-2006, 21:36   

dajcie spokoj - przeciez idea P2P jest taka ze cos sciagamy od kogos takze zalezy z kim jestesmy polaczeni itp. Praktycznie nigdy nie wyciagniecie max transferu na P2P chyba ze traficie na super uzytkownika co ma upload na poziomie waszego downloadu.
 
 
dingo12 
easy master

Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 25
Wysłany: 07-10-2006, 10:35   

Ja jestem z gdańska i też zauwazyłem takie coś. Ciągneło mi 35-60KB/s a teraz jest 10-20KB/s. Zródełka też nie chciał łapać (teraz złapał 1400 (na 4 pliki)) więc jest nieźle, ale wyników nie ma. Napisz poźniej jak się prędkość podniesie.
Korzystam z eDonkey Lite.

@Edit
Próbowałem zmienić porty na 888 i 889.
2 raz zmieniłem porty na 80 i 80, i ciągle jest to samo ;/.
P.S. Mam inny IP i błąd licznika ;/.
@Edit 2
Już działa. Nie wiem czemu, jak zmienił mi sie IP (wcześniej) to nie ściągało. Teraz dodałem nowy plik to transfer tego nowego pliku był z rzędu 25-35KB/s.
@Edit 3
Mało łapie połączeń :( . Miałem przed zmianą IP około 200 a teraz około 100 :/.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-10-2006, 11:28   

Cytat:
Korzystam z eDonkey Lite.
spróbuj jakiegoś lepszego programu, poczytaj sobie na forach typu http://led.ursynow.org/ dlaczego jedne programy ciągną gorzej od innych.
Cytat:
@Edit
Próbowałem zmienić porty na 888 i 889.
2 raz zmieniłem porty na 80 i 80, i ciągle jest to samo ;/.

jeśli zmiana portu nie pomogła to nic więcej nie poradzisz - na wrazie co zostaw lepiej to na niskim porcie, i nie zmieniaj za często
Cytat:
@Edit 3
Mało łapie połączeń . Miałem przed zmianą IP około 200 a teraz około 100 :/

przy zmianie ip to normalne (podobnie jak i po zmianie portu), wcześniej inne osoby miały Cię w kontaktach (czy jak to się tam nazywa, w każdym razie osiołki zapamiętują co od kogo ściągały i czego kto od nich potrzebuje) teraz muszą się na nowo ustalać gdzie jesteś - to trochę potrwa, bo nie wszyscy mają nonstop włączone komputery, jakiś dzień albo 2 będzie ich tyle co poprzednio, a to że jest ich nieco mniej nie ma raczej wpływu na aktualny transfer - i tak nie ciągniesz od wszystkich na raz.
  marekd@jabberpl.org
 
dingo12 
easy master

Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 25
Wysłany: 07-10-2006, 15:55   

@Up
Masz racej. Nauczył się na nowo :P . Znów działa tak jak powinien :P (chociaż nie do końca :/). Poczekam jeszcze do jutro i zobacze jak będzie. Zostawie go na noc. Osiągi w granicach 15-40KB/s (czyli mogą być).
Używam eDonkey Lite ponieważ eDonkey przestał działać, a lite odblokowóje zabezpieczenie (nałożone wraz z kapitulacją firmy eDonkey (łapówke wzieli za zamknięcie progrosa :/)).

@Edit
A jeszcze coś. Zostawiłem na porcie 888 i 889.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: