Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Albo telefon albo internet - wybierz sam...
Autor Wiadomość
Pogromca 
easy master

Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 23
Wysłany: 01-06-2006, 20:44   Albo telefon albo internet - wybierz sam...

Może zacznę od pytania, czy mogę samodzielnie sobie zainstalować ten telefon i jak to zrobić?

Mianowicie mam w domu nieco skąplikowany układ sieci. W momencie kiedy przyszedł instalator i zobaczył że modem jest podłączony do serwera na poddaszu, powiedział że "aby zaintalować telefon, musi zarejestrować MAC jakiejś karty sieciowej" i podłączył modem za pomocą kabla z komputerem który stoi "na dole". Telefon działał, ale w tym momencie internet był juz tylko na komputerze na dole...

Ponieważ taki układ w żaden sposób mnie nie satysfakcjonuje, szybciutko wróciłem do konfiguracji sprzed instalacji. Zaczęło się od problemów wogóle z internetem, który z wiadomych względów nie chciał działać na innej karcie sieciowej. Zadzwoniłem do Party Line i dzięki sprawnej pomocy udało sie internet zainstalować tam. Tylko pozostał mały zgrzyt - teraz nie działa telefon. Sygnał jest prawidłowy ale po wybraniu jakiegokolwiek numeru jest sygnał "nie ma takiego numeru"... Jakieś pomysły?

PS. I bardzo prosze aby obeszło się bez dyskusji nad dzieleniem łacza, bo to jest bezcelowe...
 
 
 
siedle 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 65
Skąd: bra­c na piwo ?
Wysłany: 01-06-2006, 23:30   

Wydaje mi sie ze wraz z instalacja telefonu UPC dostajemy nowy modem. Z tego co sie orientuje to telefon mozna podlaczyc tylko i wylacznie pod specjalne wyjscie w tym modemie.
Ale niech moze wypowie sie ktos kto ma telefon w UPC ...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-06-2006, 00:11   

A właściwie wkręcasz numer z kierunkowym na początku ? ;)

1 źle zrobiłeś że pozwoliłeś dotykać innego komputera niż tego do którego miało to być podłączone, jak chciał mac karty należało zarejestrować mac karty sieciowej serwera z poddasza.

Jeśli już modem został podłączony gdzie indziej trzeba go zwyczajnie przenieść we właściwe miejsce i podłączyć tam gdzie ma być (po ponownym uruchomieniu modem powinien zarejestrować mac karty do której jest podłączony). Jeśli nie zrobił tego automatycznie (na co istnieje raczej niewielka szansa) trzeba skorzystać ze strony install.chello.pl

Cytat:
Sygnał jest prawidłowy ale po wybraniu jakiegokolwiek numeru jest sygnał "nie ma takiego numeru"... Jakieś pomysły?
to zwyczajna awaria, tobie nic do tego, zadzwoń jeszcze raz na partyline i zgłoś awarię mszą naprawić, (jeśli nie będzie działało dłuższy czas pisz reklamację - ale to później).

Cytat:
PS. I bardzo prosze aby obeszło się bez dyskusji nad dzieleniem łacza, bo to jest bezcelowe...

A co tu dyskutować napisałeś, że masz (chcesz mieć) legalnie podłączony internet do serwera i ja Tobie wierzę zresztą nie ma podstaw dla których można by przypuszczać, że jest inaczej.

P.S. Posiadanie domowego serwera jest legalne więc nie musisz nic kręcić na forum i możesz ustawić właściwy typ łącza w profilu.

Cytat:
Wydaje mi sie ze wraz z instalacja telefonu UPC dostajemy nowy modem. Z tego co sie orientuje to telefon mozna podlaczyc tylko i wylacznie pod specjalne wyjscie w tym modemie.
Skoro napisał, że ma sygnał i słyszy jakieś głosy znaczy, że podłączył do właściwego modemu.
(inna sprawa czy przypadkiem nie ma podłączonych 2 modemów albo czegoś w tym rodzaju)
  marekd@jabberpl.org
 
Pogromca 
easy master

Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 23
Wysłany: 02-06-2006, 12:58   

Marek napisał/a:
A właściwie wkręcasz numer z kierunkowym na początku ? ;)

Głupi nie jestem ;)

Marek napisał/a:
1 źle zrobiłeś że pozwoliłeś dotykać innego komputera niż tego do którego miało to być podłączone, jak chciał mac karty należało zarejestrować mac karty sieciowej serwera z poddasza.

True, true... Ale stało się i musze jakoś to odkręcić...

Marek napisał/a:
Jeśli już modem został podłączony gdzie indziej trzeba go zwyczajnie przenieść we właściwe miejsce i podłączyć tam gdzie ma być (po ponownym uruchomieniu modem powinien zarejestrować mac karty do której jest podłączony). Jeśli nie zrobił tego automatycznie (na co istnieje raczej niewielka szansa) trzeba skorzystać ze strony install.chello.pl

Ponieważ mogę się tutaj wypowiadać, oznacza to, że modem działa dobrze i internet jest. Dlatego strona instalacja.upc.pl nic mi nie da bo modem jest zarejestrowany i działa poprawnie :)

Cytat:
to zwyczajna awaria, tobie nic do tego, zadzwoń jeszcze raz na partyline i zgłoś awarię mszą naprawić, (jeśli nie będzie działało dłuższy czas pisz reklamację - ale to później).

No tak, ale do momentu kiedy modem był podłączony do komputera na dole, telefon jak najbardziej działał. Także nie bardzo mam podstawy do reklamacji. Chodzi o to, jak samemu podłączyć ten telefon do komputera na poddaszu bez angażowania odpowiednich służb...

Marek napisał/a:
P.S. Posiadanie domowego serwera jest legalne więc nie musisz nic kręcić na forum i możesz ustawić właściwy typ łącza w profilu.

Kiedys brałem udział w dyskusji nad dzieleniem łącza i wszyscy razem z Tobą udowadniali mi, że taka konfiguracja (chello -> serwer -> komputer) jest nielegalna :D Także dziwi mnie zmiana stanowiska. Zresztą nie mówmy juz o tym bo temat rodzi konflikty...

Marek napisał/a:
Wydaje mi sie ze wraz z instalacja telefonu UPC dostajemy nowy modem. Z tego co sie orientuje to telefon mozna podlaczyc tylko i wylacznie pod specjalne wyjscie w tym modemie.Skoro napisał, że ma sygnał i słyszy jakieś głosy znaczy, że podłączył do właściwego modemu.

Bez komentarza :mrgreen: Jak mozna próbować podłączyć telefon bez odpowiedniego modemu z odpowiednim gniazdkiem pozostanie tajemnicą autora postu :lol:

Marek napisał/a:
(inna sprawa czy przypadkiem nie ma podłączonych 2 modemów albo czegoś w tym rodzaju)

A to wogóle jest możliwe??? :D Skąd miałbym wziąć drugi modem skoro dali mi Webstara a stary zabrali? :roll:
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-06-2006, 15:02   

Cytat:
No tak, ale do momentu kiedy modem był podłączony do komputera na dole, telefon jak najbardziej działał. Także nie bardzo mam podstawy do reklamacji.

Przypadek, a nawet jak nie przypadek to oni coś popsuli gdy dzwoniłeś do nich po raz pierwszy, jeśli działa internet znaczy, że modem podłączony jest właściwie, jeśli słychać sygnał w telefonie znaczy, że telefon również jest podłączony właściwie, jeśli nie da się zadzwonić znaczy że coś jest popsutego na centrali.

Cytat:
że taka konfiguracja (chello -> serwer -> komputer) jest nielegalna
zależy czy udostępniasz tym komputerom internet czy nie, jeśli nie udostępniasz to nie łamiesz regulaminu. Tylko gdybyś udostępniał było by to nielegalne (anarazie nic o udostępnianiu w tym wątku nie słyszałem).
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,57 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: