Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
własny aparat telefoniczny w UPC
Autor Wiadomość
sthiepan 
Klikacz

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 1
Wysłany: 19-02-2006, 12:54   własny aparat telefoniczny w UPC

witam prosze wybaczyć jeżeli temat już był ale dopiero dzisiaj dołaczyłem do forum czytałem cały niedzielny ranek i nie znalazłem odpowiedzi wiec oto moje pytanie:

1. czy mogę podłaczyć moj wlansny telefon na RJ-45 ??,
//wiem jak to zrobic klasyczna skretka i drobny "niewidzialny" routing
czy musze używać telefonu dostarczonego przez UPC

2. czy protokoły głosowe podlegają innej taryfikacji??
czyli w momecie podłaczenia W UPC usługi
badz innego providera bede mosial zaprzestać sciągania danych
na rzecz długich rozmów z ziomaliami w UK i USA

3. korzystajac z okazji jescze jedno podpytanko posiadam 2 takie telefony <RJ-45> czy można w UPC posiadc wiecej niż jeden numer na koncie w UPC
 
 
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-02-2006, 13:52   

1 Pewnie ze tak, mozesz np, podłączyć telefon i dzwonić poprzez skypa.
2. Nie jak będziesz zrozmawiał przez VOIP to możesz gadać do woli, puki ci się limit download/upload nie wyczerpie. Mozesz legalnie podłączyć tyle kompów/ telefonów na rj45 ile masz zapisane w umowie, w light mżesz chyba podłączyć jeden komp lub telefon.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-02-2006, 15:57   

1 Upc nie dostarcza telefonów, tak czy inaczej potrzebujesz własny aparat, a to z jakiego operatora voip wybierzesz to twoja sprawa możesz korzystać nawet z kilku na raz.

2 Voip mało pasma zajmuje, w lighcie limitu w ten sposób nie wygadasz (a nawet jak wyciągniesz go na inny sposób to to co jest po przycięciu wystarczy do rozmów) jedyne co może przeszkadzać to wysyłanie dużych ilości danych podczas rozmawiania bo to wprowadza opóźnienia. (w przypadku voip z upc nie ma to znaczenia bo tam na telefon jest zarezerwowane oddzielne pasmo)

maxkali1, regulamin ani umowa nic nie mówi na temat ilości podłączonych telefonów, tzn możesz mieć podłączony jeden komputer i dodatkowo w tym samym czasie 10 telefonów
  marekd@jabberpl.org
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-02-2006, 18:59   

Marek napisał/a:

maxkali1, regulamin ani umowa nic nie mówi na temat ilości podłączonych telefonów, tzn możesz mieć podłączony jeden komputer i dodatkowo w tym samym czasie 10 telefonów


Wszystko zależy od interpretacji :D Znajac politykę chello można to uznać za lukę w umowie...
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 22-02-2006, 16:01   

Z technicznego punktu widzenia nie jest wskazane podłączać zbyt wielu aparatów, bo modem może nie wyrobić, w sensie że będzie elektrycznie zbyt duże obciążenie na linii i modem może wariować. Nawet tpsa nie zaleca podłączać więcej jak 3 aparaty. Z tego co mi się o uszy obiło są jakieś "wzmacniacze" napięcia linii telefonicznej pozwalające na podłączenie większej liczby aparatów. Myślę że przy modemie telefonicznym z chello 3 aparaty powinny jednocześnie działać bez problemu.
Sam mam telefon z aster i podpięte 2 aparaty i problemów żadnych niema.
_________________
 
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-02-2006, 21:32   

kvs napisał/a:
Z technicznego punktu widzenia nie jest wskazane podłączać zbyt wielu aparatów, bo modem może nie wyrobić, w sensie że będzie elektrycznie zbyt duże obciążenie na linii i modem może wariować. Nawet tpsa nie zaleca podłączać więcej jak 3 aparaty. Z tego co mi się o uszy obiło są jakieś "wzmacniacze" napięcia linii telefonicznej pozwalające na podłączenie większej liczby aparatów. Myślę że przy modemie telefonicznym z chello 3 aparaty powinny jednocześnie działać bez problemu.
Sam mam telefon z aster i podpięte 2 aparaty i problemów żadnych niema.


Co ty "trzodzisz" ??? Telefon na rj45 VOIP nie jest zasilany tylko ze samej złączki :/ Masz podpięte 2 aparaty z astera bo to są 2 normalne zwykłe aparaty.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 22-02-2006, 22:56   

Widzę że nie rozumiesz o czym napisałem.
Podłącz sobię pod linię TPSA w mieszkaniu 10 aparatów naraz, to zobaczysz czy będzie to działało.
Telefon bierze zasilanie z linii telefonicznej, zauważyłeś że zasilanie do telefonu potrzebne jest tylko w przypadku aparatów bezprzewodowych ???
Zasilanie lokalne telefonu jest wykorzystywane tylko i wyłącznie na potrzeby komunikacji słuchawki z bazą.
_________________
 
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-02-2006, 11:28   

Wiesz co to jest telefon VOIP?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: