Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy po przejściu na 1Gbit - spadki do ~40 Mbps i błedy
Autor Wiadomość
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2023, 22:26   

Powodzenia, będę bardzo zaskoczony, jeśli rzeczywiście zwrócą pieniądze i rozwiążą problem.
U mnie sprawa była prosta. Po zrobieniu kilka razy certyfikowanych testów sami przyznali, że w moim rejonie nie są w stanie świadczyć usług o większej prędkości niż 500 Mb/s więc mam teraz jako łącze backupowe 300 Mb/s na umowie bezterminowej za 44.99. Podstawowy jest Oranage światłowód 1 Gb/s za 69.98 również na umowie bezterminowej (stara promocja dla Warszawy).
UPC pod zarządem Play zostanie wyssane do końca i doprowadzone do technologicznej zapaści, a następnie sprzedane za grosze. UPC przespało moment kiedy powinni zacząć inwestować modernizować sieć i przynajmniej do budynków wielorodzinnych i nie tylko doprowadzać sygnał RF za pomocą światłowodu. Bez tego starzejąca się sieć koncentryczna za kilka lat będzie tak droga w utrzymaniu, że większość będą musieli wyłączyć.
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-08-2023, 22:53   

F1le napisał/a:

Tu jest duża różnica ... Tak wygląda u mnie ta sekcja. Modem chodzi 36 dni. Dodatkowo błędów w logach nie mam takich jak Ty, ale jakiś błąd raz na 1-3 dni wpada.


Tak, różnica jest taka że u niego działa raportowanie błędów, u Ciebie nie działa wcale, nie ma możliwości aby ilość błędów przed korekcją wszędzie wynosiła 0


Orion napisał/a:
Ty nie patrz na takie pierdoły jak błędy, po to jest korekcja błędów aby sobie z tym radzić.



Kod:
ID Kanału    Status blokady    RxMER Data (dB)    PLC Power (dBmV)    Correcteds (Active Profile)    Uncorrectables (Active Profile)
159    Zablokowany    37    10.9    904769534    162215


Jesteś całkowicie pewny że korekcja błędów sobie radzi?
Bo ja patrząc na na kanał OFDM mam dużo bardziej sceptyczne podejście.

Sygnał jest do lekkiej regulacji, ale 10 debli na DS nie jest powodem problemów, widać że kanał OFDM jest nadal bardzo mocno zakłócony.

Na chwilę obecną najlepiej jak by w ogóle na CMTS'ie wyłączyli nadawanie OFDM w tym rejonie, kosztem realnych prędkości na poziomie ~700-800 Mb/s i naprawili problem zamiast marnować czas na wysyłanie techników i standardowe lanie wody.

Swoją drogą UPC widzę że nadal w lesie, w Vectrze na zmodernizowanych rejonach śmigają już 2x OFDM w DS i 1x OFDMA w US
 
 
dixi 
easy master

Dołączył: 30 Cze 2023
Posty: 34
Wysłany: 09-08-2023, 19:24   

Update: UPC pojawiło się przy skrzynce pod blokiem o północy i coś grzebał technik.
Internetu nie naprawili. Dalej spadki. Jest zmiana w poziomie sygnału - DS spadł na wszystkich kanałach o jakiś 1 dB.
Od razu pojawiło się tez na stronie UPC info ze 25.08 kolejne prace techniczne.
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 10-08-2023, 07:48   

Też mam informacje o pracach w tym terminie, chyba coś centralnie będą dłubać?
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 10-08-2023, 10:34   

izok napisał/a:
Też mam informacje o pracach w tym terminie, chyba coś centralnie będą dłubać?

xD u mnie też, a jakoś wątpię, żebyśmy wszyscy mieszkali w Bydgoszczy. Wygląda na ogólnopolskie prace. Ciekawe.
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 10-08-2023, 11:22   

Potwierdzam. W Bydgoszczy nawet nigdy nie bylem a tez mam prace techniczne 25.08 :)
 
 
dixi 
easy master

Dołączył: 30 Cze 2023
Posty: 34
Wysłany: 11-08-2023, 15:36   

Update: Dzwoniłem do Play/UPC i powiedzieli mi, że prace które się odbywały w nocy z wtorku na środę nie dotyczyły mojego zgłoszenia. Moje jest dalej otwarte i czeka w kolejce aż ktoś się nim zajmie. :cry: Nie wiadomo kiedy moje będzie rozpatrywane. Śmiech na sali. Tragicznie wolno działa ten dział techniczny Play/UPC. Nie polecam.
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 65
Wysłany: 12-08-2023, 10:39   

Orion napisał/a:

UPC pod zarządem Play zostanie wyssane do końca i doprowadzone do technologicznej zapaści, a następnie sprzedane za grosze. UPC przespało moment kiedy powinni zacząć inwestować modernizować sieć i przynajmniej do budynków wielorodzinnych i nie tylko doprowadzać sygnał RF za pomocą światłowodu. Bez tego starzejąca się sieć koncentryczna za kilka lat będzie tak droga w utrzymaniu, że większość będą musieli wyłączyć.


Przecież to jest wiadome że marka UPC zniknie całkowicie z rynku a wszystkie usługi docelowo będą sprzedawane pod szyldem Play co do samej infrastruktury to przypominam że większość adresów z siecią HFC przeszło do spółki Światłowód Otwarty i tam już trwa modernizacja do FTTH, na ten cel zdobyto ogromne środki i to już się dzieje dla niedowiarków dowód z jednego z adresów gdzie już dokonano modernizacji

bbbb.jpg
Plik ściągnięto 50 raz(y) 24,76 KB

aaaa.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 91,11 KB

 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2023, 11:11   

Tak tak, jutro już będziesz miał wszystkie adresy sieci UPC objęte światłowodem, buahahaha 🤪
 
 
dixi 
easy master

Dołączył: 30 Cze 2023
Posty: 34
Wysłany: 12-08-2023, 16:17   

No i super ale ich plany to rozbudowa sieci do 2028 roku. Mój adres mogą zmodernizować za rok albo i za 5.
 
 
dixi 
easy master

Dołączył: 30 Cze 2023
Posty: 34
Wysłany: 08-09-2023, 20:10   

Update: kolejna reklamacja uznana przez UPC. Za internet nie płace do 30 września, który to dzień jest planowanym dniem naprawy. Oczywiście internet dalej nie został naprawiony.
 
 
PPL96 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2023
Posty: 4
Wysłany: 08-09-2023, 22:45   

dixi napisał/a:
Update: kolejna reklamacja uznana przez UPC. Za internet nie płace do 30 września, który to dzień jest planowanym dniem naprawy. Oczywiście internet dalej nie został naprawiony.

Gdzie zgłaszałeś reklamację aby nie płacić?
Rozpoczęła się migracja do playa i wszystko jest rozwalone i każdy podaje inne maile i numery telefonów.

Mam dokładnie ten sam problem z UPC. Spadki do 40mbps, objawy te same jeśli chodzi o kanał. W moim przypadku korzystanie z nvidia now z prędkością poniżej 60mpbs jest udręką. Technik wpadnie w poniedziałek, też dam znać co powie. Chociaż ostatnio trafił jako prędkość była 900+.(1000mbps)
 
 
dixi 
easy master

Dołączył: 30 Cze 2023
Posty: 34
Wysłany: 08-09-2023, 23:12   

Zglaszalem przez formularz na stronie moje UPC.
https://moje.upc.pl/reklamacje
Wszystko podparte pomiarami pro speedtesty z UKE (wygenerowany raport, a nawet dwa), zrzutami logow z modemu i screenami strony wyników pro speedtest.
Do pomiarów zostawiam tylko laptopa podłączonego po ethernecie. Wyłączam tez wifi w modemie/routerze UPC.
 
 
PPL96 
Klikacz

Dołączył: 08 Wrz 2023
Posty: 4
Wysłany: 11-09-2023, 12:21   

PPL96 napisał/a:
Technik wpadnie w poniedziałek, też dam znać co powie. Chociaż ostatnio trafił jako prędkość była 900+.(1000mbps)


Technik miał pojawić się 11.09.2023 w godzinach 09:00-12:00.
11:42 otrzymałem SMS że "UPC otrzymało rezygnacje z wizyty technika", tylko że żadnego sms/mojeupc nie rezygnowałem. Z informacji z CallCenter otrzymałem informacje że "technik" powołał się na poprzednie zgłoszenie i odwołał. :)

Termin przesunięty na piątek 15.09.20 15-18
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 11-09-2023, 15:31   

To przesuwanie terminów jest "normalne" w UPC/PLAY, nic nowego :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: