Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telewizja Nowej Generacji PLAY (koniec UPC)
Autor Wiadomość
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 23-05-2023, 15:07   

boywrc, przecież w tym tekście nie ma nic nowego. WM lubią włakować jedno i to samo, byle klikanie było, ale to nic nie wnosi
_________________
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 23-05-2023, 18:28   

seven of nine napisał/a:
A ja mam pytanie, bo już się pogubiiłam. Kiedy wchodzę na stronę UPC, widzę Play co jest zrozumiałe. Jest wykaz programów i tak na przykład widzę mtv80s, clubbing. Czy obecni klienci UPC otrzymają do nich dostęp?


Nie powinni. Licencje na rozpowszechnianie podpisywał Play i działa na ich infrakstrukturze. Kanały dla kolekcjonerów dla których liczy się ilość niż jakość. Stars.TV zjada MTV80s na śniadanie. MTV80s jest nieporozumieniem. Nadawany w koszmarnym zbliżeniu. Zoom zrobiony na 3:4 ekranu. Pozostała zawartość niedostępna. Oglądamy teledyski wykastrowane z części obrazu. Szybciej i łatwiej puścić dowolną playlistę 80s z YouTube niż z tym się męczyć.
 
 
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 69
Wysłany: 24-05-2023, 10:33   

atomix napisał/a:
boywrc, przecież w tym tekście nie ma nic nowego. WM lubią włakować jedno i to samo, byle klikanie było, ale to nic nie wnosi


Dla mnie to jest bardziej czytelne niż na stronie.
 
 
darek.s74 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2023
Posty: 1
Wysłany: 25-05-2023, 17:57   

Cześć,
Przymierzam się do tego nowego dekodera Play i nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na moje pytanie. Czy w chmurze można nagrywać wszystkie programy (TVP, Polsat, TVN) czy tylko wybrane? W sieci są informacje, że na tych starszych dekoderach nie można było nagrywać np. TVN i Polsat. Na czacie Play konsultanci twierdzą (pisałem z nimi dwa razy), że można wszystkie. Czy ktoś może mi potwierdzić na 100% jak to jest w rzeczywistości?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 25-05-2023, 20:19   

darek.s74, weź przez internet lub telefon i masz 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny
_________________
  ogromny
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 11-06-2023, 00:03   

Mamy XXI wiek a do oglądania telewizji ciągle potrzebujemy monitora (nie telewizora) i durnej przystawki do niego z drugim pilotem. To tak jakby kupić samochód i silnik to niego na przyczepie.
Mniej kabli? Policzmy: 1-zasilanie monitora (telewizora), 2-zasilanie dekodera, 3-kabel HDMI miedzy pudłami, 4-kabel ethernet (gdy 30 sasiadów w bloku ma po 2 routery wifi) ...a potem telefon od 80 letniej mamusi "synku nacisnęłam 1 na pilocie i nie ma obrazu ...mamusiu naciśnij klawisz zmiany wejścia w TV ...synku o jakie wejście chodzi ...o HDMI3 mamusiu ...a gdzie to jest..." reszty nie będe pisał :(
 
 
Adamus_ 
plus master


Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 369
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-06-2023, 10:53   

xtrem007 napisał/a:
Mamy XXI wiek a do oglądania telewizji ciągle potrzebujemy monitora (nie telewizora) i durnej przystawki do niego z drugim pilotem. To tak jakby kupić samochód i silnik to niego na przyczepie.
Mniej kabli? Policzmy: 1-zasilanie monitora (telewizora), 2-zasilanie dekodera, 3-kabel HDMI miedzy pudłami, 4-kabel ethernet (gdy 30 sasiadów w bloku ma po 2 routery wifi) ...a potem telefon od 80 letniej mamusi "synku nacisnęłam 1 na pilocie i nie ma obrazu ...mamusiu naciśnij klawisz zmiany wejścia w TV ...synku o jakie wejście chodzi ...o HDMI3 mamusiu ...a gdzie to jest..." reszty nie będe pisał :(



Dobrze napisałem i w 100% się z Tobą zgodzę... Ja wcześniej też miałem 3 dekodery Horizon jako główny i dwa Mediaboxy jako MULTIROOM i po dwóch latach używania Mediaboxów zrezygnowałem bo często sie wieszały były dni co chodziły dobrze bez żadnej zawieszki a był dzień ze musiałem kilka razy dziennie resetować także zlikwidowałem całkowicie Mediaboxy wziąłem Muduły CI + i teraz mam spokój nic mi się nie wiesza używam jednego pilota mniej kabli.. Powiem więcej jeżeli Play nie da klientom wyboru czy chce dekoder czy Modul CI + tylko będzie miał dostępne same dekodery tej ich TELEWIZJI NOWEJ GENERACJI to myślę ze klienci byłej UPC będą się rozglądać za innymi dostawcami usług.
_________________
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 11-06-2023, 14:25   

Adamus_ napisał/a:
Powiem więcej jeżeli Play nie da klientom wyboru czy chce dekoder czy Modul CI + tylko będzie miał dostępne same dekodery tej ich TELEWIZJI NOWEJ GENERACJI to myślę ze klienci byłej UPC będą się rozglądać za innymi dostawcami usług.


Oni to doskonale wiedzą :) dla tego pozwalają przedłużać na starych zasadach UPC. Nie są gotowi na odpływ setek tysięcy abonentów i oddanie ich w ręce konkurencji w postaci : Vectra CI+, satelita CI+ lub DVBT. Każdy z nas ma starsze osoby w rodzinie i doskonale zna bolączki smart tv. Przerabiałem to wczoraj jak był żużel GP na Player (15 min instrukcji po telefonie a finalnie musiałem sam iść i ustawić bo nie umieli włączyć) pytali się mnie dlaczego tak utrudniają obejrzenie wydarzenia i dla czego nie może być normalnie w tv. Takie osoby od razu będą rezygnować ze smart tv bo nie ogarną tego. Będą w stanie pogodzić się z mniejszą ilością kanałów ale żeby był pilot od tv i normalnie kanały które można przełączyć przyciskiem + lub -
_________________
  Woocash
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 11-06-2023, 14:37   

Ale PLAY nie bedzie sprzedawal zadnych modulow CI+ bo to nie jest juz kablowka. Stare UPC tak, PLAY nie. Jednak wbrew pozorom mamy wiecej opcji bo TV next gen od play mozemy ogladac na dekoderze PLAY, w apce na smart TV lub innym boxie Android, smartfonie, tablecie itd.

xtrem007 napisał/a:
Mamy XXI wiek a do oglądania telewizji ciągle potrzebujemy monitora (nie telewizora) i durnej przystawki do niego z drugim pilotem. To tak jakby kupić samochód i silnik to niego na przyczepie.
Mniej kabli? Policzmy: 1-zasilanie monitora (telewizora), 2-zasilanie dekodera, 3-kabel HDMI miedzy pudłami, 4-kabel ethernet (gdy 30 sasiadów w bloku ma po 2 routery wifi) ...a potem telefon od 80 letniej mamusi "synku nacisnęłam 1 na pilocie i nie ma obrazu ...mamusiu naciśnij klawisz zmiany wejścia w TV ...synku o jakie wejście chodzi ...o HDMI3 mamusiu ...a gdzie to jest..." reszty nie będe pisał :(

Zyjesz troche przeszloscia imho. Teraz praktycznie kazdy nowy TV jest juz smart i obslugujesz go jednym pilotem. Poza tym nawet jak masz dekoder PLAY czy inny na Androidzie to tez mozesz to obslugiwac 1 pilotem przez CEC. Ethernet? Chyba zartujesz :P Stream zwyklej TV ma takie mizerne wymaganie, ze nawet slabe polaczenie wystarczy nie mowiac juz o tym, ze dekoder PLAY + ich nowy router ma WIFI 6 wiec o zadnych zakloceniach nie ma mowy.
P.S jak ktos ma takie problemy z obsluga TV to i ze zwykla kablowka czy DVB T tez moze miec bo te przyciski wszystkie sa dostepne na pilocie. Powiem wiecej. Androida mozna tak skonfigurowac wgrywajac jakis alternatywny launcher, ze starsza osoba nie bedzie miala szans nic zepsuc bo wszystko bedzie zablokowane no i pilota mozna sobie dobrac tez takiego na BT z minimalna iloscia przyciskow. Mozna zarzadzac zdalnie androidem, ustawic kanaly itd Mozliwych ulatwien dla starszych osob jest zdecydowanie wiecej niz bylo tylko malo osob ma tego swiadomosc.
Ostatnio zmieniony przez Michaelred 11-06-2023, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 11-06-2023, 14:46   

Nikt nie mówi o sprzedawaniu a o korzystaniu na starych zasadach UPC. Dlatego napisałem że PLAY nie zrezygnuje z dotychczasowych zasad UPC u osób które mają już dostęp do tv na CI+ i darmowe kanały DVBC. Bo doskonale wiedzą że społeczeństwo które użytkuje tv jest nie najmłodsze ma pewne emerytury i płaci regularnie co jest abstrakcją w dzisiejszych czasach.
_________________
  Woocash
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 12-06-2023, 22:43   

xtrem007 napisał/a:
Mamy XXI wiek a do oglądania telewizji ciągle potrzebujemy monitora (nie telewizora) i durnej przystawki do niego z drugim pilotem. To tak jakby kupić samochód i silnik to niego na przyczepie.
Mniej kabli? Policzmy: 1-zasilanie monitora (telewizora), 2-zasilanie dekodera, 3-kabel HDMI miedzy pudłami, 4-kabel ethernet (gdy 30 sasiadów w bloku ma po 2 routery wifi) ..


ethernet miało rozwiązać HDMI 1.4 - czy rozwiązało, nie wiem.

Reszta to nic innego jak brak standardu DVB-IP czy innego wynalazku, gdzie wpisujesz klucze operatora i elo.
Woocash napisał/a:
Takie osoby od razu będą rezygnować ze smart tv bo nie ogarną tego.


Nie wiem na jakiej podstawie tak uawżasz, ale badania mówią zupełnie co innego. Starsze osoby są najbardziej stabilne - jest dobrze i i tak ma zostać.

Michaelred napisał/a:
Ale PLAY nie bedzie sprzedawal zadnych modulow CI+ bo to nie jest juz kablowka.


Ciekawe jak zrobią, czy zmuszą wszystkich do IPTV, nawet tych na HFC czy nie. Orange jak zmieniało technologie to po prostu nie oferowali jej przy przedłużeniu, ten kto miał zostawał na tym co podpisał.

Michaelred napisał/a:
Stream zwyklej TV ma takie mizerne wymaganie,


Chwile pracowałem u dużęgo operatora i ten stream z mizernymi wymaganiami potrafił często nie działać z miliona powodów. Nie wiem na jakiej podstawie tak uważasz, nie to, że w tym momencie krytykuje IPTV. Ale od tego, że niska prędkość i działa samo z siebie zajebiście, to jestem daleki.
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 20-06-2023, 17:37   

Oferta nowej generacji jest tak "dobra:, ze Play nagrywa filmik, by wyjaśnić jak z niej korzystać :D

Bardzo słabo wygląda oferta z punktami.
Okazuje się, że dane punkty są ważny tylko w jednym okresie rozliczeniowym. To oznacza, że nie kumulują się.

To nie koniec haczyków. Przykładowo jeśli w połowie okresu rozliczeniowego aktywujecie HBO Max (25 pkt.) i po kilku dniach zrezygnujecie, to HBO Max macie tylko do końca głównego okresu rozliczeniowego.
_________________
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 20-06-2023, 19:37   

atomix napisał/a:

Okazuje się, że dane punkty są ważny tylko w jednym okresie rozliczeniowym. To oznacza, że nie kumulują się.


Nie kumulują się? xD Przyznam, ze jak oglądałem tę ich pierwotną konferencję i gdy zastanawiałem się jaki może być plus tej oferty (bo wyliczać minusy łatwo, choćby komplikacja i nawyki Klientów) to pomyślałem sobie, no spoko, jakaś nadwyżka punktów (takze pod dokupieniu) zostanie, będą się odkładać, to przynajmniej prosto by można spróbować różnych platform / pakietów z ciekawości i je przepalać, a tu słyszę, że przepadają xD.
 
 
s.burczymucha 
classic master

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 152
Wysłany: 20-06-2023, 21:25   

W UPC olałem dekoder, leży na szafie, używam android boxa i apki UPC TV. W ofercie Play jest jakaś apka to TV?
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 20-06-2023, 22:26   

Jest a do tego oferta programowa nie jest tak wykastrowana z popularnych kanalow jak w UPC TV GO.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: