Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Play BOX NET UPC/Play
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2023, 10:55   

A na infolinii nie wiedzą czy jest tryb bridge?
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 27-05-2023, 14:45   

pawelb napisał/a:
A na infolinii nie wiedzą czy jest tryb bridge?

Jeżeli ktoś planuje coś ustalać z playową infolinią, to sugeruję wykonać co najmniej dwa telefony i pytać o to samo. Mówię to jako były klient, który od nich uciekł (i przyszli do mnie kupując UPC :D ). Dwa razy pytając o to samo potrafiłem dostać dwie różne odpowiedzi...
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2023, 21:45   

Oni na infolinii to kabel sieciowy z kablem HDMI mylą a Ty się pytasz czy wiedzą co to jest tryb "bridge" ...

Czekamy na pierwszych testerów zatem.
  F1le
 
l2k2 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 01-06-2023, 17:31   

Przeszedłem się do salonu Play z pytaniem o tryb bridge. Miła Pani nie wiedziała czy jest możliwość, ale wysłała zapytanie do działu technicznego. Dziś zadzwoniła z informacją, że nie ma takiej możliwości :lol:
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 02-06-2023, 07:32   

na stronie PLAY małe firmy - Modem Chita, na UPC dla biznesu - PLAY BOX NET ???
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-06-2023, 10:11   

l2k2 napisał/a:
Przeszedłem się do salonu Play z pytaniem o tryb bridge. Miła Pani nie wiedziała czy jest możliwość, ale wysłała zapytanie do działu technicznego. Dziś zadzwoniła z informacją, że nie ma takiej możliwości :lol:

Trzeba było od razu zapytać na jakim chipsecie jest ten Kaon, być może to nie jest złe urządzenie
 
 
l2k2 
Klikacz

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: 02-06-2023, 15:16   

pawelb napisał/a:
l2k2 napisał/a:
Przeszedłem się do salonu Play z pytaniem o tryb bridge. Miła Pani nie wiedziała czy jest możliwość, ale wysłała zapytanie do działu technicznego. Dziś zadzwoniła z informacją, że nie ma takiej możliwości :lol:

Trzeba było od razu zapytać na jakim chipsecie jest ten Kaon, być może to nie jest złe urządzenie


Może nie jest złe, tyle że jak jest jeszcze do obsłużenia piętro i strop do pokonania to może wtedy nie być kolorowo z zasięgiem. Sprawdzałem wiele rozwiązań i u mnie dopiero sprawę rozwiązało dołożenie dodatkowych routerów z mesh na piętrze.
 
 
Mtq 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2023
Posty: 8
Wysłany: 02-06-2023, 16:06   

izok napisał/a:
na stronie PLAY małe firmy - Modem Chita, na UPC dla biznesu - PLAY BOX NET ???


Właśnie złożyłem zamówienie na 600 mbit na firmę przez Play i modem na umowie to:
PLAY BOX NET ROUTER HFC
 
 
jookra 
easy master

Dołączył: 02 Cze 2023
Posty: 45
Wysłany: 02-06-2023, 20:21   

Zamówiłem internet Play 5Gb/s, instalacji będzie w poniedziałek .
Na umowie router to: PLAY BOX NET ROUTER FTTH XGSPON
 
 
izok 
easy master

Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 47
Wysłany: 03-06-2023, 08:14   

jookra, czekamy na relację :D , może jakieś screeny interfejsu (tylko pamiętaj, że żeby wrzucić fotki trzeba mieć >10 postów) ;)
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 03-06-2023, 09:31   

izok napisał/a:
jookra, czekamy na relację :D , może jakieś screeny interfejsu (tylko pamiętaj, że żeby wrzucić fotki trzeba mieć >10 postów) ;)


Można to obejść wrzucając zdjęcie na zewnętrzny hosting (np. IMGUR) i wklejając link z np. spacją.
Wspominam o tym, bo chyba wszyscy jesteśmy ciekawi tych koreańskich cudów i fajnie, że mamy na forum już dwóch potencjalnych użytkowników dwóch wersji urządzeń - GPON i HFC.
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 03-06-2023, 09:44   

jookra napisał/a:
Zamówiłem internet Play 5Gb/s, instalacji będzie w poniedziałek .
Na umowie router to: PLAY BOX NET ROUTER FTTH XGSPON


Wstaw zdjęcia urządzenia ,portów itp , potem screeny z panelu urządzenia o ile da się wejść , czy zarządzanie jest z przeglądarki czy z apki play24 no i kluczowe pewnie dla wszystkich czy jest bridge :D
 
 
kasper93 
easy master

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 22
Wysłany: 03-06-2023, 16:25   

Bridge, szczególnie w wersji HFC, nie ma większego sensu. Ograniczamy się do połowy prędkości za jaką płacimy. Tylko wersja z portem 10Gb/s ma sens. Po za tym większość domowych sieci nie jest przystosowana do >1Gb/s więc korzystanie z ich routera może mieć sens, żeby lepiej wykorzystać dostępny bandwidth.

Trzeba poczekać na test, ale na papierze ten router nie wygląda źle jako urządzenie, oczywiście zawsze jest problem z opcjami konfiguracji itp. Sam mam opnsense postawiony i własną sieć, ale upgrade tego do 10Gb/s nie jest trywialnym wydatkiem.

Zastanawiam się też, jak by działało w wersji HFC link aggregation, żeby wyciągnąć więcej z dostępnych portów. Ale nadal wtedy nie możemy używać trybu bridge...
 
 
jookra 
easy master

Dołączył: 02 Cze 2023
Posty: 45
Wysłany: 03-06-2023, 22:43   

Zauważyłem że, 5Gpbs jest tylko dostępny przez FTTH XGSPON.

W miejscu gdzie jeszcze jest sieci HFC(FTTC/FTTB), dostępne jest tylko opcja do 1Gbps.
wersja HFC, jest jedna 2.5Gbe, teoretycznie byłoby możliwe internetu ponad 1 giga.

W miejscach gdzie sieci było modernizowane do FTTH, światłowód jest podłączona do wkładka SFP/SFP+.
Ostatnio zmieniony przez jookra 03-06-2023, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jookra 
easy master

Dołączył: 02 Cze 2023
Posty: 45
Wysłany: 03-06-2023, 22:53   

Yarecky napisał/a:


Wstaw zdjęcia urządzenia ,portów itp , potem screeny z panelu urządzenia o ile da się wejść , czy zarządzanie jest z przeglądarki czy z apki play24 no i kluczowe pewnie dla wszystkich czy jest bridge :D


Zarządzanie jest przez przeglądarka. Nie wiem czy jest opcja przez apki play24.
Za dwa dni, czy nie będzie żadnej niespodzianka ze strony Play, wszystko napiszę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: