Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Play BOX NET UPC/Play
Autor Wiadomość
Tomek0 
Klikacz

Dołączył: 05 Mar 2024
Posty: 9
Wysłany: 11-03-2024, 09:36   

p1fhf7q06 napisał/a:
Mam internet Play po światłowodzie, zewnętrzny ONT + K562 od Playa. K562 zastąpiłem własnym routerem, bo tamten miał za mało portów Ethernet.
Czy da się jakoś przekonfigurowac tego K562 na punkt dostepowy WiFi? Albo zwrócić, aby niepotrzebnie za niego nie płacić?
Nie mam publicznego ipv4, jest za cgnat. Ipv6 w ogóle nie mam. Czy są tutaj jakieś możliwości, np. uzyskać chociaż Ipv6 publiczny?


Czy do zastąpienia K562 musiałeś coś specjalnego zrobić? Czy wystarczy podpiąć pod swój router i prosta konfiguracja? Pytam bo właśnie mi operator dostarczył taki sam zestaw i nie wiem czy mogę bez problemu zmienić router na swój.
 
 
ad3m 
Klikacz

Dołączył: 02 Mar 2024
Posty: 9
Wysłany: 11-03-2024, 16:17   

problem z głowy był dziś technik po długich bojach zrezygnowałem z umowy od Play i wróciłem do starego sprzętu od UPC i internet śmiga bez żadnego problemu najwidoczniej ten box net od play jest wadliwy
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 11-03-2024, 17:49   

Jaklą masz teraz umowę?
 
 
ad3m 
Klikacz

Dołączył: 02 Mar 2024
Posty: 9
Wysłany: 13-03-2024, 19:35   

hauj napisał/a:
Jaklą masz teraz umowę?


nie pamiętam jaką miałem w upc a pro po umowy dostałem miłą fakturę na maila od PLAY xD kompletnie nie wiem skąd oni sobie to naliczyli ale po rozmowie telefonicznej uznali to za błąd ciekawe

xDD.png
Plik ściągnięto 252 raz(y) 50,21 KB

 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 13-03-2024, 20:23   

Przecież miałeś playa niepełny okres rozliczeniowy ;) Coś ty myślał, że za darmo bedą ci świadczyć usługi? :lol:
 
 
ad3m 
Klikacz

Dołączył: 02 Mar 2024
Posty: 9
Wysłany: 13-03-2024, 21:16   

hauj napisał/a:
Przecież miałeś playa niepełny okres rozliczeniowy ;) Coś ty myślał, że za darmo bedą ci świadczyć usługi? :lol:



mam 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny po kontakcie z nimi stwierdzili błąd w fakturze
 
 
Michal_BDG 
Klikacz

Dołączył: 16 Mar 2024
Posty: 2
Wysłany: 16-03-2024, 17:02   

Udzielę się w temacie, ponieważ miałem UPC i dwa Compale z Intel Puma (pierwszy wymienili, bo poza niestabilnym internetem piszczały cewki) Czytając forum zwlekałem z przejściem na urządzenia Play, bo oferowali PLAY BOX NET HFC i PLAY BOX TV. Nie byłem zadowolony z Compala od UPC (już sam Horizon lepiej działał), więc przyszedł czas na PLAY. Jestem po 10h testów i ... jestem zadowolony. Na starcie są ustawione dwie sieci 2.4 i 5 GHz, wszystkie strony działają, wszystkie urządzenia domowe (drukarki po wifi, telefony, laptopy) działają. Sieć stabilna, prędkość po wifi lepsza niż w Compalu, streaming gier w Nvidia Now stabilniejszy. VPN'u nie mam, więc się nie wypowiem.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-03-2024, 19:30   

Napisz za tydzień.
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 17-03-2024, 11:32   

Michal_BDG napisał/a:
Udzielę się w temacie, ponieważ miałem UPC i dwa Compale z Intel Puma (pierwszy wymienili, bo poza niestabilnym internetem piszczały cewki) Czytając forum zwlekałem z przejściem na urządzenia Play, bo oferowali PLAY BOX NET HFC i PLAY BOX TV. Nie byłem zadowolony z Compala od UPC (już sam Horizon lepiej działał), więc przyszedł czas na PLAY. Jestem po 10h testów i ... jestem zadowolony. Na starcie są ustawione dwie sieci 2.4 i 5 GHz, wszystkie strony działają, wszystkie urządzenia domowe (drukarki po wifi, telefony, laptopy) działają. Sieć stabilna, prędkość po wifi lepsza niż w Compalu, streaming gier w Nvidia Now stabilniejszy. VPN'u nie mam, więc się nie wypowiem.


Podaj jaki masz net i jakie osiągi po wifi
 
 
Michal_BDG 
Klikacz

Dołączył: 16 Mar 2024
Posty: 2
Wysłany: 17-03-2024, 13:38   

marian_wierzbic napisał/a:
Michal_BDG napisał/a:
Udzielę się w temacie, ponieważ miałem UPC i dwa Compale z Intel Puma (pierwszy wymienili, bo poza niestabilnym internetem piszczały cewki) Czytając forum zwlekałem z przejściem na urządzenia Play, bo oferowali PLAY BOX NET HFC i PLAY BOX TV. Nie byłem zadowolony z Compala od UPC (już sam Horizon lepiej działał), więc przyszedł czas na PLAY. Jestem po 10h testów i ... jestem zadowolony. Na starcie są ustawione dwie sieci 2.4 i 5 GHz, wszystkie strony działają, wszystkie urządzenia domowe (drukarki po wifi, telefony, laptopy) działają. Sieć stabilna, prędkość po wifi lepsza niż w Compalu, streaming gier w Nvidia Now stabilniejszy. VPN'u nie mam, więc się nie wypowiem.


Podaj jaki masz net i jakie osiągi po wifi


Internet 600 Mb/s. Pobieranie/wysyłanie na telefonie po wifi stabilne 350/38 Mb/s, na laptopie 450/39 (to dużo nie mówi, bo każdy ma inny szum wokół - u mnie blok i sporo sieci). Dziś też grałem przez Geforce Now, bo tam widzę od razu jak coś w sieci zaczyna spadać i było dobrze. Podłączyłem jeszcze "inteligentne" gniazdka, które mam na 2,4 i też działają. Czytając forum nastawiłem się, że potestuję i zrezygnuję, ale Compale oferowane pod koniec życia UPC to niestety były śmieci (dawno nic mi tak nerwów nie napsuło). Jak pisałem nie mam VPN, nie potrzebuję mostu, tylko modemu/routera od operatora, na którym da się normalnie korzystać z internetu i urządzeń w mieszkaniu. Po 3 dniach testów wszystko wskazuje, że zostanę. A na papierze zrobiłem downgrade, bo w UPC miałem 750 Mb/s, ale bardzo niestabilną sieć przez chipset poprzedniego modemu.
 
 
p1fhf7q06 
Klikacz

Dołączył: 18 Sty 2024
Posty: 3
Wysłany: 17-03-2024, 20:13   

Tomek0 napisał/a:
p1fhf7q06 napisał/a:
Mam internet Play po światłowodzie, zewnętrzny ONT + K562 od Playa. K562 zastąpiłem własnym routerem, bo tamten miał za mało portów Ethernet.
Czy da się jakoś przekonfigurowac tego K562 na punkt dostepowy WiFi? Albo zwrócić, aby niepotrzebnie za niego nie płacić?
Nie mam publicznego ipv4, jest za cgnat. Ipv6 w ogóle nie mam. Czy są tutaj jakieś możliwości, np. uzyskać chociaż Ipv6 publiczny?


Czy do zastąpienia K562 musiałeś coś specjalnego zrobić? Czy wystarczy podpiąć pod swój router i prosta konfiguracja? Pytam bo właśnie mi operator dostarczył taki sam zestaw i nie wiem czy mogę bez problemu zmienić router na swój.

Musiałem ustawić adres mac i vlan id na takie same jak w K562. Nic więcej.
 
 
r3gex 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2024
Posty: 18
Wysłany: 18-03-2024, 09:20   

 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 18-03-2024, 16:03   

Michal_BDG napisał/a:
Compale oferowane pod koniec życia UPC to niestety były śmieci (dawno nic mi tak nerwów nie napsuło). Jak pisałem nie mam VPN, nie potrzebuję mostu, tylko modemu/routera od operatora, na którym da się normalnie korzystać z internetu i urządzeń w mieszkaniu. Po 3 dniach testów wszystko wskazuje, że zostanę. A na papierze zrobiłem downgrade, bo w UPC miałem 750 Mb/s, ale bardzo niestabilną sieć przez chipset poprzedniego modemu.
Jakim cudem nie dostałeś gigaconnectboxa do 750 mbps neta? :)
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 201
Wysłany: 18-03-2024, 16:14   

Michal_BDG napisał/a:
ponieważ miałem UPC i dwa Compale z Intel Puma (pierwszy wymienili, bo poza niestabilnym internetem piszczały cewki)

Może być tak, że piszczenie cewek to już finalny skutek, który przy okazji pociąga niestabilność działania.
Jakąś sekcję zwłok robiłeś takiemu Compalowi? Może się okazać, że wstawiali tam podłej jakości kondensatory elektrolityczne na liniach przetwornic impulsowych i potem finalnie piszczące cewki, próbujące filtrować to czego lichy elektrolit nie odfiltrował, bo wyschnął, spuchnął. Stąd by trzeba było tam małą diagnostykę zrobić czy tamtejsze napięcia przy tych cewkach są "czyste" czy raczej jeden wielki śmietnik. Potem takim syfem na liniach zasilania karmiony tor cyfrowy uprzędzenia i finalnie niestabilne działanie.
Są gdzieś zdjęcia tych cewek? Jakieś toroidy czy kubeczki ferrytowe?
Jak założymy, że kondensatory elektrolityczne sprawne, to może kwestia lichego mechanicznego wykonania tych cewek i popiskują.
Może potem się okazać, że taki zreanimowany Compal będzie lepszy niż te nowe, jeszcze bardziej kulawe zabaweczki.
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 18-03-2024, 19:16   

Cytat:
Jakim cudem nie dostałeś gigaconnectboxa do 750 mbps neta?

Przed końcem UPC tylko connect box dawali do 750Mb/s, sam takiego dostałem, choć chwilę wcześniej przez ok tydzien można było dostać nawet Giga Conect box 6 do tej prędkości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: