Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet 1160 Mbps przez siec LAN
Autor Wiadomość
kyloren1 
Klikacz

Dołączył: 14 Kwi 2023
Posty: 1
Wysłany: 14-04-2023, 10:50   Internet 1160 Mbps przez siec LAN

Witam.

Mieszkam w UK i mam internet 1gig z Virgin Media. W koncu po 18 miesiacach czekania dostane ich nowy ruter hub 5, ktory ma port 2.5gb, a co za tym idzie bede mogl osiagnac w koncu prędkość 1160Mbps. Aktualnie osiągałem tylko ok 940mbps na ich Hub 4, ktory mial tylko 1gbps port. Zalezy mi na szybkim laczu na pc bo potrzebne do sciagania jest ;)

Kupilem juz karte pcie 2.5gb bo moja zintegrowana karta jest tylko 1gb wiec ta kwestia jest juz rozwiazana. Aktualnie mam hub 4 ustawiony w modem mode i uzywam ruter Asus RT-AC86U AC2900 i wszystko dziala jak trzeba, do ktorego mam podlaczony dysk portable 2tb pod usb i sobie z niego moge ogladac w calej sieci. Hub 5 nie ma usb.

Moje pytanie brzmi, co musze jeszcze dokupic zeby osiagnac maksymalna predkosc lacza na PC i miec nadal podlaczony moj dysk pod usb do rutera? Czy jak kupie nowy ruter z portem 2.5gb i podlacze pod niego hub 5 z trybie modem to na pozostalych portach uzyskam ponad 1gb? Czy potrzebuje switch 2.5gb pod ktory wszystko podlacze zachowujac stary ruter asus zeby miec wifi i podlaczenie usb i po temacie?



Nie rozumiem wlasnie co sie dzieje po tym jak polacze hub 5 z ruterem przez porty 2.5gb, to tylko na siec wifi jest rozdzielone czy na lan tez, czy siec lan trzeba odzielnie switchem wspomoc?

Jesli mialbym kupic ruter to ktory z ponizszych bedzie najlepsza opcja?

Router ASUS TUF-AX3000 V2
Archer AX5400 Pro
RT-AX86 Series
Router TP-Link Archer AX55 Pro
Router TP-Link Archer AX72 Pro
ASUS TUF Gaming AX4200



Switche widzialem jakies nie drogie sa w sumie ale wolalbym miec tylko 2 urzadzenia sieciowe a nie 3, idealnie byloby jedno no ale potrzebuje to usb..

Wielkie dzieki za pomoc bo nie ogarniam ;)
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2023, 20:01   

Poczytaj sobie tu i wybierz router który będzie Ci najbardziej pasował, powinien mieć co najmniej dwa port 2.5gbps WAN i LAN, jeśli tak Ci zależy żeby z kompa wycisnąć ponad 1gbps
https://dongknows.com/multi-gigabit-wi-fi-6-routers-to-bring-home-today/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: