Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekierowanie portów UPC Connect Box, modem Compal
Autor Wiadomość
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 17-01-2023, 22:32   Przekierowanie portów UPC Connect Box, modem Compal

Hej,

Zanim napisałem ten wątek przeszukałem sieć, jak przekierować porty do sieci lokalnej do serwera gier w UPC.

Posiadam modem Compal (Wersja sprzętu 5.01), Internet UPC 150Mbps.

Wczoraj miałem zmianę z IPv6 na IPv4.

W zakładce "Ustawienia zaawansowane -> Bezpieczeństwo -> Przekierowanie portów" mam taką regułę (serwer gry nasłuchuje na porcie 7777 - lokalnie można się podłączyć):

Nie mogę wstawiać jeszcze działających linków do zdjęć.

Lokalny adres IP: Moje IP ustawione w DHCP na sztywno.
Lokalny Zakres portów: 7777
Publiczny Zakres portów: 7777
Protokół: TCP
Włączony: Tak


Jednak z zewnątrz nie można się podłączyć po IP routera i numerze portu. Próbowałem z włączonym DMZ na lokalnym IP i to samo. Wyłączałem zaporę sieciową, wyłączyłem UPNP, bez zmian.

Zadzwoniłem na infolinię drugi raz (pierwszy raz, żeby zmienić IPv6 na IPv4) odebrała pani i przyjęła moje zgłoszenie, że mam zablokowany port 7777. Po chwili przyszedł e-mail:

Dzień dobry,
otrzymałam Pana zgłoszenie, które wpłynęło telefonicznie.
Dotyczyło blokady portów.
W UPC blokujemy wyłącznie porty od 135 do 139 i 445. Nie ma możliwości, aby inne porty były przez nas blokowane.
Przesyłam instrukcję przekierowania portów:
1. Naciśnij przycisk Utwórz nową regułę, aby dodać nową regułę przekierowania portów.
2. Wypełnij potrzebne informacje, a następnie naciśnij przycisk Zastosuj.
3. Utworzono regułę. W tym miejscu można także usunąć istniejące reguły.


Taką regułę wcześniej utworzyłem.

Sprawdziłem dostępność portu z zewnątrz na stronie portchecker (kropka) co, podałem publiczne IP routera, port 7777 i jest zamknięty.

Osoba z zewnątrz nie może się oczywiście połączyć z serwerem gry.

Czy komuś się udało na modemie Compal przekierować porty do sieci lokalnej do serwera gier (lub dowolnego innego)?
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 18-01-2023, 08:08   

Przełącz Comapala w tryb modemu i podłącz swój router. Wtedy powinno działać.
_________________
 
 
tomi127 
easy master

Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 21
Wysłany: 18-01-2023, 11:41   

Sprawdź czy przypadkiem serwer gry nie korzysta też z protokołu UDP. I możliwe, że nasłuchuje też na danym adresie IP (np. tylko localhost przy domyślnej konfiguracji), to też warto sprawdzić i ewentualnie poprawić konfigurację :)
 
 
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 18-01-2023, 22:45   

gabrychu napisał/a:
Przełącz Comapala w tryb modemu i podłącz swój router. Wtedy powinno działać.


To wiem, że powinno działać. Ale nie mam swojego routera, poza tym to urządzenie też ma tą funkcjonalność.
 
 
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 18-01-2023, 22:54   

tomi127 napisał/a:
Sprawdź czy przypadkiem serwer gry nie korzysta też z protokołu UDP. I możliwe, że nasłuchuje też na danym adresie IP (np. tylko localhost przy domyślnej konfiguracji), to też warto sprawdzić i ewentualnie poprawić konfigurację :)


Dzięki

Sprawdziłem i rzeczywiście ma być TCO oraz UDP. Ale zmiana nie pomogła.

Co masz na myśli pisząc "możliwe, że nasłuchuje też na danym adresie IP (np. tylko localhost przy domyślnej konfiguracji)"?
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 18-01-2023, 23:44   

gabrychu napisał/a:
Przełącz Comapala w tryb modemu i podłącz swój router. Wtedy powinno działać.

po co skoro compal obsuguje port forwarding, wielokrotnie korzystałem bez problemów. OP widoczne coś źle ustawia. Dla testu może sobie na chwile postawić np server http i połączyć się z komórki będzie wiadomo czy to kwesta konfigu czy coś innego, może lokalny firewall, można np telnetem z innego kompa w lokalnej sieci sprawdzić czy wogóle da się połączyć na dany port itd itd
 
 
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 19-01-2023, 00:01   

ra74 napisał/a:
gabrychu napisał/a:
Przełącz Comapala w tryb modemu i podłącz swój router. Wtedy powinno działać.

po co skoro compal obsuguje port forwarding, wielokrotnie korzystałem bez problemów. OP widoczne coś źle ustawia. Dla testu może sobie na chwile postawić np server h_t_t_p i połączyć się z komórki będzie wiadomo czy to kwesta konfigu czy coś innego, może lokalny firewall, można np telnetem z innego kompa w lokalnej sieci sprawdzić czy wogóle da się połączyć na dany port itd itd


ustawiłem w tym modemie Compal dostęp zdalny przez port 8443, próbuję z komórki (połączony przez LTE, nie wifi) wpisuję adres_IP:8443 - ta witryna jest nieosiągalna

postawię jeszcze serwer h_t_t_p, ale mam wrażenie że będzie to samo

czy ty masz może UPC i modem Compal z przekierowywaniem portów??
 
 
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 19-01-2023, 00:24   

ra74 napisał/a:
Dla testu może sobie na chwile postawić np server h_t_t_p i połączyć się z komórki będzie wiadomo czy to kwesta konfigu czy coś innego, może lokalny firewall, można np telnetem z innego kompa w lokalnej sieci sprawdzić czy wogóle da się połączyć na dany port itd itd


Postawiłem szybko apache'a (serwer h_t_t_p) i sprawdziłem z komórki publiczne_IP:numer_portu_publiczny i ..... działa. Z laptopa w ten sposób też działa... sprawdzam czy port jest otwary na portckecher . co - jest na zielono, czyli działa

muszę sprawdzić czy gra jest przepuszczana przez firewall...

dzięki za podpowiedź
 
 
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 19-01-2023, 00:32   

ra74 napisał/a:
gabrychu napisał/a:
Przełącz Comapala w tryb modemu i podłącz swój router. Wtedy powinno działać.

Dla testu może sobie na chwile postawić np server


dziwne, przekierowanie portu działa, dostaję się z zewnątrz, ale opcja dostępu zdalnego do modemu nie działa. wpisuję publiczne_IP:port_dostępu_zdalnego i nic...
 
 
pc132 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 23-01-2023, 10:20   

Działa - po prawidłowej konfiguracji przekierowania portów UDP można się połączyć z serwerem gry w sieci lokalnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: