Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak światłowodu w mieszkaniu
Autor Wiadomość
PatrykBezNeta00 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2022
Posty: 4
Wysłany: 03-10-2022, 19:32   Brak światłowodu w mieszkaniu

Dzień dobry
Zwracam się do państwa z zapytaniem, ale na wstępie wytłumaczę mój problem.

Wynajmuje mieszkanie długoterminowo.
Każde mieszkanie w bloku ma doprowadzony światłowód upc oprócz mojego, ponieważ wcześniej mieszkało w nim starsze małżeństwo które widocznie nie było zainteresowane doprowadzeniem.
Mam jedynie miedziane kable....
Dzwoniłem po każdym operatorze i jedynie upc świadczy usługi w mojej lokalizacji.

Po zgłoszeniu chęci światłowodu dostałem telefon (po 2miesiącach) że nie zostanie on do mnie doprowadzony, ponieważ kable umieszczone są w elewacji i są małe szanse że firma zgodzi się mi go zamontować w przeciągu 1-2 lat z powodu na kaszta.

Zwracam się do Państwa z prośbą, co mogę zrobić albo jak przyspieszyć proces podłączenia światłowodu?
pracuje zdalnie (w sumie cała rodzina i internet na karte itp nie wchodzi w grę)

z góry dziękuję i pozdrawiam!
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 03-10-2022, 21:41   Re: Brak światłowodu w mieszkaniu

PatrykBezNeta00 napisał/a:
Zwracam się do Państwa z prośbą, co mogę zrobić albo jak przyspieszyć proces podłączenia światłowodu?
pracuje zdalnie (w sumie cała rodzina i internet na karte itp nie wchodzi w grę)


pewnie najbardziej oplacalnym rozwiazaniem - wynajecie innego mieszkanie.
mozesz sprobowac w ofercie biznesowej jak masz firme, czasami firma moze dociagnac internet za dodatkowa oplata (nie mala)
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 04-10-2022, 08:22   

No niestety czasem tak bywa, że są ludzie, którzy nie widzą wartości w tym, że internet jest dziś jak kanalizacja - podnosi wartość nieruchomości :D . Pewnie powiedzieli nie, bo nie, albo nie chcieli, żeby ktoś im coś wiercił / zmieniał.
Znam przypadki z POPC, gdzie odmowa jakichś dziadków (panie, a po co mi to) zablokowało internet z programu dla całej ulicy xD.

Najlepszą odpowiedź dostałeś - dla firm czasem można zrobić to, czego nie da się dla zwykłego śmiertelnika.

Alternatywnie możesz czekać, bo kwestią czasu jest to gdy UPC odpowie na ofertę Vectry, która powoli w coraz większej liczbie lokalizacji oferuje 1,2Gbps / 90 Mbps. Nadal szału nie ma z uploadem i nadal to jest miedź (więc i narzut opóźnienia), ale zakładam, ze dla was największy problem to ten obecnie żenujący upload 40Mbps w opcji 1Gbps w UPC. Jak to zmienią to będzie pewnie oferta w okolicy 100 up. Ale nie wiadomo kiedy to zmienią.

Wspomniałeś, że sprawdzałeś operatorów. Patrzyłeś też na mapę Światłowód Inwestycje?
https://swiatlowodinwestycje.pl/

Może tam jest coś czego w Orange ci nie powiedziano.

Możesz też zobaczyć sobie mapkę POPC, aczkolwiek zdziwiłbym się gdyby tam była lokalizacja co ma już światłowód, aczkolwiek nie takie rzeczy też widziałem (Nexera budująca z tego programu światłowód do bloków gdzie jest UPC po miedzi xD).

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Możesz tez na mapie zobaczyć kto tam pod tym twoim adresem jest, oraz zgłosić popyt na tej mapce UKE, ale to też magicznie szybko nie rozwiazę problemu (a pewnie i nic nie da)
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/
 
 
kaykay 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 77
Wysłany: 04-10-2022, 08:30   

Bez przesady, po miedzi tez dostaniesz rozsądne, w zupełności wystarczające do pracy i rozrywki prędkości. Te wszystkie gigabity/światłowody to marketing by więcej płacić, 1% użytkowników tego nie wykorzystuje. Aby kabel miedziany UTP miał max 80m i będzie git, skoro światłowód jest już doprowadzony do bloku.
 
 
Teo 
Klikacz

Dołączył: 19 Wrz 2018
Posty: 8
Wysłany: 04-10-2022, 10:09   

@kaykay, jakbyś pracował z plikami po kilkaset mega to byś takich głupot nie pisał. Jest różnica gdy klikasz w edytorze tekstu, a kiedy zapisujesz wielowarstwowego .psd. Nie pisz więcej takich rzeczy, bo są użytkownicy który cholera bierze jak widzą prędkość na wysyłkę.
 
 
kaykay 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 77
Wysłany: 04-10-2022, 13:48   

Nie pisz mi czego mam nie pisać bo takiej władzy tu nie masz :) Tak jak napisałem wyżej, 99% użytkowników nie potrzebuje symetrycznego łącza 500/500. Kolega wyżej nie napisał do czego dokładnie internetu używa ale jest większe prawdopodobieństwo, że znajduję się we wspomnianym przeze mnie procencie aniżeli w promilu użytkowników, którzy edytują wspomniane przez Ciebie pliki .psd. 150/25 to aż nadto dla Teams, Office'a, i Netflixa. Większości się wydaje, ze do tych zastosowań potrzebuje gigabity po światłowodzie bo tak próbują nam wmówić w reklamach.
 
 
PatrykBezNeta00 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2022
Posty: 4
Wysłany: 05-10-2022, 18:33   

Internetu używam niestety do komunikacji oraz projektów w pracy (codziennie przesyłam i pobieram pliki ważące 5-20 gb kilkukrotnie , np zobaczyłem ostatnie 20 dniowe zużycie Internetu mobilnego, przekroczyło 320gb.... za te pieniądze mógłbym całą elewację zrobić w bloku :D

UPDATE : UPC wylicza koszt inwestycji doprowadzenia kabla, ponieważ okazało się że jest rozdzielnia w piwnicy i każde mieszkanie ma oprócz mojego ha....
Dziwi mnie fakt że każdy mówi że nie mogę mieć innego internetu niż mobilny ale kabel miedziany mam, dużo wolniejszy będzie od mobilnego?
dodatkowo ktoś na infolinii pocieszył mnie że takich spraw mają codziennie kilka i że udają się z powodzeniem... nie wiem komu mam w sumie ufać bo raz dzwonią i mówią że raczej nie ma opcji a potem że spokooo da radę to ogarnąć bo już jest sprawa w realizacji....
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 05-10-2022, 19:49   

PatrykBezNeta00 napisał/a:
Internetu używam niestety do komunikacji oraz projektów w pracy (codziennie przesyłam i pobieram pliki ważące 5-20 gb kilkukrotnie , np zobaczyłem ostatnie 20 dniowe zużycie Internetu mobilnego, przekroczyło 320gb.... za te pieniądze mógłbym całą elewację zrobić w bloku


Małe zużycie, ja mam 150/25mbps i miesięcznie mam ok. 1-2TB przesłanych danych. Dalej nie potrzebuje dużego uploadu.

z 20gb kilkukrotnie w czasie dnia to nijak 320gb nie wychodzi
 
 
PatrykBezNeta00 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2022
Posty: 4
Wysłany: 05-10-2022, 19:55   

bardziej chodzi mi o czas przesyłania i pobierania niż o samo zużycie,
dla komfortu pracy nie chciałbym takich sytuacji jakie mam teraz że plik 20gb do sprawdzenia przesyłam prawie pół dnia :(
może faktycznie nie potrzebuje aż 1gb/s ale temat w sumie nie o tym a o samych procedurach i rozwiązaniach/alternatywy przyłączenia w moim przypadku
 
 
PatrykBezNeta00 
Klikacz

Dołączył: 03 Paź 2022
Posty: 4
Wysłany: 05-10-2022, 19:57   

grzech1991 napisał/a:
PatrykBezNeta00 napisał/a:
Internetu używam niestety do komunikacji oraz projektów w pracy (codziennie przesyłam i pobieram pliki ważące 5-20 gb kilkukrotnie , np zobaczyłem ostatnie 20 dniowe zużycie Internetu mobilnego, przekroczyło 320gb.... za te pieniądze mógłbym całą elewację zrobić w bloku


Małe zużycie, ja mam 150/25mbps i miesięcznie mam ok. 1-2TB przesłanych danych. Dalej nie potrzebuje dużego uploadu.

z 20gb kilkukrotnie w czasie dnia to nijak 320gb nie wychodzi



W poprzednim mieszkaniu miałem dokładnie takie same parametry jak ty i było mega fajnie, teraz nawet nie mam wyjścia podłączyć cokolwiek na kabel, chyba że do miedzi można i będzie działało
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1260
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-10-2022, 20:59   

Jesli nie będzie szans na dociągnięcie kabla do mieszkania to zawsze zostaje ci nie limitowany Internet domowy LTE od TMobile, lepsze to nic nic, poza tym mozesz wziąć na 14 dni na testy, trudno operatora skłonić do inwestycji kiedy nie jesteś właścicielem tego mieszkania i nie ma żadnej gwarancji że kolejny najemca będzie chciał zamówić usługę u tego samego operatora, takie są konsekwencje kiedy właściciel lokalu zrezygnował z podłącznria do sieci, na miedzi nic ci nic sensownego nie podłączy, możesz podpytać w Orange czy vdsl mogą ci podłączyć ale to słaba alternatyw, poza tym napisałeś że masz kable miedziane...to.znsczy co? Kabel telefoniczny czy skrętkę ethernet?
W VDSL maksymalny upload to jakieś 8mbps więc nie urywa....czesto na LTE wyciągniesz dużo więcej zwłaszcza jak masz dobry zasięg i router LTE będzie korzystał z pasm pojemnościowych a nie zasięgowego 800Mhz ;)
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 21-10-2022, 22:22   

Teo napisał/a:
@kaykay, jakbyś pracował z plikami po kilkaset mega to byś takich głupot nie pisał. Jest różnica gdy klikasz w edytorze tekstu, a kiedy zapisujesz wielowarstwowego .psd. Nie pisz więcej takich rzeczy, bo są użytkownicy który cholera bierze jak widzą prędkość na wysyłkę.

Po kablu najwyższy pakiet to D:1Gb/s i U: 40Mb/s. Przy światłowodzie parametry są takie same.
Mówisz że przy światłowodzie będzie jakoś wyraźnie lepiej jeśli chodzi o transfery?
Musisz poszukać czegoś co ma wyższy upload, chociażby plan biznesowy a niekoniecznie napalanie się na światłowód z 40Mb/s
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: