Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Giga Connect Box 6
Autor Wiadomość
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 05-01-2023, 15:09   

axess, założy rozgałęźnik na tv i router i tyle
_________________
  ogromny
 
Burito 
light master


Dołączył: 29 Wrz 2021
Posty: 65
Wysłany: 23-01-2023, 11:08   

Witam, co mi daje gniazdo LAN nr 4 oznaczone 2,5 Gbps w modemie Sagemcom FAST 3896 LG ?
  Burito
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-01-2023, 11:11   

Burito napisał/a:
Witam, co mi daje gniazdo LAN nr 4 oznaczone 2,5 Gbps w modemie Sagemcom FAST 3896 LG ?

To jest port 2.5Gbps Ethernet do podłączenia urządzeń które dysponują takim portem, oczywiscie można podłączyć pod ten port normalne urządzenie z portem 1Gbps
 
 
Burito 
light master


Dołączył: 29 Wrz 2021
Posty: 65
Wysłany: 23-01-2023, 11:13   

Co to są za urządzenia i one mają dostęp do szybszych transferów ?
  Burito
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 538
Wysłany: 23-01-2023, 12:51   

Burito napisał/a:
Co to są za urządzenia i one mają dostęp do szybszych transferów ?

kazde urzadzenie co ma sieciowke z takim portem. dopoki upc nie oferuje wiecej niz 1gbps internetu, to nie ma znaczenia ze taki port jest na modemie, chyba ze masz jakis serwer plikow dla lokalnych urzadzen.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-01-2023, 20:15   

Burito napisał/a:
Witam, co mi daje gniazdo LAN nr 4 oznaczone 2,5 Gbps w modemie Sagemcom FAST 3896 LG ?


Zwiększoną prędkość z 1gbps do 2.5gbps
 
 
Pa0l0s 
Klikacz

Dołączył: 23 Sty 2023
Posty: 1
Wysłany: 24-01-2023, 00:05   

friendlyvpndev napisał/a:
Wiecie może czy da się zmienić adresację na LAN na tym ustrojstwie ? Bo wygląda na to , że na sztywno ustawiona sieć 192.168.0.0/24 i nie ma opcji w ustawieniach.
Co by raczej było 'słabym' zachowaniem UPC w stosunku do klienta i wygody użytkowania jego 'wspaniałych' modemów :-)

Bardzo dobre pytanie też mnie to interesuje. Ale obawiam się ze jest zablokowany na sieć 192.168.0.0/24 niestety. Gdyby ktoś wiedział czy i jak da się zmienić sieć lokalną bardzo proszę o info.

Mam jeszcze ważne pytanie, czy modem umożliwia przekierowanie portu 25?
Mam jeszcze stary connectBox compal 750mbit i na nim zablokowane jest przekierowywanie portu 25 co wyklucza postawienie własnego serwera pocztowego.
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z forumowiczów posiadający modem Giga Connect Box mógł sprawdzić czy da się przekierować port 25.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 198
Wysłany: 24-01-2023, 14:37   

januszmk napisał/a:
Burito napisał/a:
Co to są za urządzenia i one mają dostęp do szybszych transferów ?

kazde urzadzenie co ma sieciowke z takim portem. dopoki upc nie oferuje wiecej niz 1gbps internetu, to nie ma znaczenia ze taki port jest na modemie, chyba ze masz jakis serwer plikow dla lokalnych urzadzen.


Nie do końca nie ma znaczenia. Pomijając inne zastosowania, to tak, już teraz można mieć (małą) korzyść z tego portu 2,5G na tym urządzeniu. Posiadając ofertę 1Gbps i będąc podłączonym przez gigabit ethernet to maksymalna prędkość pobierania jaką uzyskamy to około 940Mbps przez sposób komunikacji. Jeżeli mamy w komputerze port 2,5G (co jest coraz częstsze), do podłączając się nim do 2,5G w GCB będziemy mieli pobieranie w wysokości pełnego 1Gbps.
Czyli powiedzmy około tych 60Mbps korzyści.

Ten port jest bardziej pod przyszłosć i przyszłe oferty (może w końcu odpowiedzą na np. 1,2Gbps Vectry) i bąrdzo dobrze, że jest, bo taki Orange korporacyjnie zaspał i dali teraz ofertę 2Gbps down i 600Mbps up (co czyni upload w UPC już całkowicie nieśmiesznym żartem) w światłowodzie, ale w Funbox 6 nie dali portu 2,5G. Czyli prędkość do Funboxa jest, ale jedno urządzenie wyciągnie max gigabita po ethernecie (ale przynajmniej nie spowolni pozostałych i by mogły np. dwa komputery po pełnym gigabicie ciągnąć). Albo można zrobić bonding portów oczywście.

Choć lepiej mieć taki port 2,5G w urządzeniu, bo on się powoli upowszechnia.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 538
Wysłany: 25-01-2023, 22:47   

Sigmund napisał/a:
Jeżeli mamy w komputerze port 2,5G (co jest coraz częstsze), do podłączając się nim do 2,5G w GCB będziemy mieli pobieranie w wysokości pełnego 1Gbps.
Czyli powiedzmy około tych 60Mbps korzyści.

to wciąż zależy jak upc skonfigurowało łączę 1gbps. w orange po wifi6 można uzyskać kilka mbps ponad 1000, upc mogło skonfigurować w drugą strone :)
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 198
Wysłany: 26-01-2023, 11:19   

januszmk napisał/a:
Sigmund napisał/a:
Jeżeli mamy w komputerze port 2,5G (co jest coraz częstsze), do podłączając się nim do 2,5G w GCB będziemy mieli pobieranie w wysokości pełnego 1Gbps.
Czyli powiedzmy około tych 60Mbps korzyści.

to wciąż zależy jak upc skonfigurowało łączę 1gbps. w orange po wifi6 można uzyskać kilka mbps ponad 1000, upc mogło skonfigurować w drugą strone :)


Na drugiej stronie tego wątku są screeny, jak i dyskusja, które wskazują, że jednak korzyść jest jak opisałem. Nawet z korzyścią bliżej 100Mbps, jakoś to przeoczyłem.
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 31-01-2023, 19:22   

W końcu się doczekałem tego GCB6, ogólnie jakie polecacie routery żeby to ustrojstwo ustawić w tryb brdige i żeby było z nim kompatybilne. Nadmienie że: nie chce mi się bawić w żadne openwrt, chce router z najlepszym możliwym softem aktualizowanym na bieżąco, nie jestem obeznany w kwestiach zabezpieczenia sieci, zależy mi żeby router był funkcjonalny, żeby był ponadprzeciętnie bezpieczny, żeby miał wbudowany zaawansowany pod względem technologicznym intuicyjny firewall który chroniłby wszystkie urządzenia już z poziomu routera, czy najnowszy synology RT6600ax spełniłby taką funkcję? W jego przypadku bardzo podoba mi się panel, filtry internetowe i ogólnie cały soft jaki tym zarządza, co myślicie? Macie jakieś zastrzeżenia co do routerów synology? Macie jakieś inne propozycje w moim przypadku?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1261
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2023, 21:31   

Sorry ale jakbym brał GCB6 to nie po to żeby go przestawiać w tryb bridge :P
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 01-02-2023, 01:37   

hsurim napisał/a:
Pytasz o szczegóły RT6600ax w temacie o ... GCB ?
Załóż oddzielny temat.


Uznałem że to odpowiedni wątek bo udzielają się w tym temacie użytkownicy GCB6, który nieco odbiega standardem od GCB, dlatego nie wszystkie routery (tak zgaduje) będą kompatybilne w trybie bridge. Ale skoro masz już tyle postów to zakładam że jesteś bardziej doświadczony jeżeli chodzi o regulamin forum i pójdę za Twoją radą, założę nowy wątek.

Co do odpowiedzi kolegi wyżej, GCB6 to raczej dobry sprzęt, ale dalej ten sam soft i ograniczony firewall, jestem po prostu oczarowany tym jak działa i wygląda panel w routerach synology.
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 02-02-2023, 19:27   

pawelb napisał/a:
Sorry ale jakbym brał GCB6 to nie po to żeby go przestawiać w tryb bridge :P


GCB6 - stabilny i wydajny modem z ograniczonym softem.
W trybie bridge z Mikrotikiem wymiata.
Zwykły Connect Box pod obciążeniem zdychał nawet na łączu 300Mbps zarówno w trybie routera jak i bridge.
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 07-02-2023, 08:25   

jak oceniacie staty po przesiadce gcb na gcb6 (1gbit niezmiennie)? przesyłam link do całego albumu na imgur z zakładki status router

https://imgur.com/a/XiFfr3l
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: