Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Giga Connect Box 6
Autor Wiadomość
piotras71 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 193
Wysłany: 16-12-2022, 12:54   

A jak wcześniej sprawdzałeś kiedy wychodziło Ci 200-300Mbit? Innym speedtestem? Odpal speedtest.net i zobacz tam. Mi się wyniki z tego serwisu często pokrywają z realnym transferem jaki można uzyskać podczas normalnego użytkowania.
 
 
bgalka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-12-2022, 13:05   

Wychodzi na to, że przez przeglądarki idzie marnie. Nawet ściągając z ftp atman idzie 300mbit a jak ściągam przez filezille z ftp atman 1gb to idzie 80-105 MB/s.

Speedtest 300mbit wychodził tutaj:
https://www.speedtest.net/
https://www.speedtest.pl/

A przez aplikację PRO Speed Test wychodzi 840mbit, tak samo dobrze idzie przez Filezilla.
 
 
piotras71 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 193
Wysłany: 16-12-2022, 13:09   

No to wszystko jest OK, nie masz się czym martwić. Bezpośrednie ściąganie plików z atmana wydaje się być najbardziej wiarygodnym pomiarem.
 
 
bgalka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 103
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-12-2022, 15:48   

Tak tylko z atmana poprzez przeglądarkę mi idzie maks 300mbit.
Wszystkie przeglądarki - kiepsko
Programy, aplikacje - OK
 
 
blen_did 
Klikacz

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 4
Wysłany: 16-12-2022, 20:55   

kranu napisał/a:
blen_did napisał/a:
Udało mi się wymienić Compala na GCB6, co prawda na początku przedłuzyłem umowę na 1Gb/s ale po rezygnacji wróciłem na stare warunki (300Mb/s), modem został.


Pozwolili Ci go zostawić, czy po prostu nie odesłałeś?
Kosztowało Cię to opłatę aktywacyjną?


Tak, przedłużyłem umowę na warunkach 1Gb/s, tak naliczyli mi oplate aktywacyjna 29zl, bo wybralem samodzielny montaz. Po aktywacji nowego modemu, odeslalem stary pomimo ze pisali ze nie musze. Kiedy dostalem mejla, ze zwrot przetworzony dalem rezygnacje od przedluzenia umowy i wrocilem na stare warunki z internetem 300Mb/s. Potem mila Pani zaproponowala mi przedluzenie na podobnych warunkach ale troche taniej, oczywiscie bez oplaty aktywacyjnej. O modemie nikt nic nie mowil. Finalnie jestem na predkosci 300Mb/s a mam nowy modem.
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 24-12-2022, 14:36   

WiFi 6 ładnie zasuwa na tym sprzęcie, ale niestety starsze urządzenia 2.4Ghz bardzo mi zwolniły w porównaniu z własnym routerem.
Dlatego, że nie udało mi się ustawić szerokości kanału 40Mhz.
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 25-12-2022, 23:22   

Czy ten nowy GCB6 z wyłączonym ipv6, bez trybu bridge, po prostu służący sam za WIFI umożliwia w panelu czasowe wyłączenie 5GHz? Albo zmianę nazwy dla obu częstotliwości tak jak to jest w przypadku starego GCB? Mam kilka urządzeń, które wymagają 2.4GHz, urządzenie które je łączy też musi być w tej samej sieci w trybie 2.4GHz, jako, że mam takich urządzeń kilka pytanie bardzo ważne dla mnie :)

Drugie pytanie, czy panel zarządzania jakoś się zmienił, pojawiły się jakieś nowe ficzery czy jest to kopia panelu starego GCB?
 
 
kranu 
light master

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 62
Wysłany: 27-12-2022, 10:15   

Panel praktycznie jak poprzedni, bez problemu wyłączysz jedno z pasm albo ustawisz własne nazwy sieci.
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 27-12-2022, 12:05   

Dzień po rezygnacji miła Pani nawet nie z DUK tylko zwykła konsultantka zadzwoniła i po krótkich rozmowach za pierwszym zeszła z 80 do 70 zł za TV start, UPC TV GO (których wcześniej nie miałem), internet do 1000 Mb/s, także zaoszczędzone 10 PLN, umowa 24msc ze zgodami, oczywiście z wymianą na GCB6, jutro przyjdzie technik, także na dzień dzisiejszy chyba już brak niedoboru GCB6 jest zażegnany, albo to mi się przyfarciło:)

Wiem, że temat nie od tego ale na jakiej zasadzie działa pakiet TV start, od wielu lat telewizor służy mi wyłącznie do XBOX'a także wybaczcie niewiedze. Czy potrzebna jest do tego antena zewnętrzna, bo wyciąłem ją wraz z kabelkiem dobre kilka lat temu, czy mimo braku anteny będzie to działać w moim przypadku na TV?
 
 
mrk1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 13
Wysłany: 28-12-2022, 19:02   

askel napisał/a:
Wiem, że temat nie od tego ale na jakiej zasadzie działa pakiet TV start, od wielu lat telewizor służy mi wyłącznie do XBOX'a także wybaczcie niewiedze. Czy potrzebna jest do tego antena zewnętrzna, bo wyciąłem ją wraz z kabelkiem dobre kilka lat temu, czy mimo braku anteny będzie to działać w moim przypadku na TV?


Nie trzeba żadnej anteny. Normalnie monter powinien zastosować jakiś rozgałęźnik, puścić kabel koncentryczny do TV a następnie podłączasz sobie ten kabel do tv i wyszukujesz kanały tv kablowej (dvb-c) według częstotliwości podanej przez UPC. Możesz nawet mieć pakiet start na dwóch telewizorach. Aktualnie sam tak korzystam.
  mrk1
 
Ocp 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2022
Posty: 1
Wysłany: 29-12-2022, 11:19   

Witam mam nowego giga box i pojawił się problem w grze wyskakuje utrata pakietów. Połączenie kablem, Na starym Modenie do 750mb/s było ok, Cała reszta jest ok może coś poradzicie pozdrawiam.
 
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 31-12-2022, 13:13   

Obecnie mam modem CISCO EPC 3212 (150Mb/s) i przymierzam się do zmiany oferty na 1000Mb/s z Giga Connect Box 6.

Mam pytanie, czy ktoś z Was przechodził z takiej konfiguracji? i jak wygląda praca/stabilność tego nowego urządzenia względem modemu CISCO ???
O obecnym modemie CISCO EPC 3212 nie będę się rozpisywać - kto ma lub miał to urządzenie, ma świadomość świętego spokoju z internetem ;) przynajmniej ja złego słowa o nim nie powiem...

Giga Connect Box 6 będzie pracować u mnie w trybie bridge.

Proszę o wszelkie opinie ;)
 
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 03-01-2023, 23:38   

Jest tam tylko WPA3 czy WPA2 też jest? Co tam mamy?
 
 
Pagnite 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2020
Posty: 30
Skąd: Katowice
Wysłany: 04-01-2023, 08:41   

askel napisał/a:
Jest tam tylko WPA3 czy WPA2 też jest? Co tam mamy?

Do wyboru są opcje:
- brak
- WPA2-PSK
- WPA3-SAE
- WPA2-PSK/WPA3-SAE
 
 
axess 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2023
Posty: 1
Wysłany: 05-01-2023, 12:33   

Mam pytanie dla uzytkowników Giga Conect Box 6 , dzis Duk zaproponowal mi nowa umowe i przejscie na 1gbit + horizon. Aktualnie mam 300mbit i dekoder horizona ktory zajmuje sie rozsylaniem netu , w przyszlym tygodniu ma przyjsc technik z montazem modemu ktory osbluzy nową predkosc. Pytanie brzmi jak wygladac bedzie podlacznie czy beda ciagnac jakies nowe kable ? Nie chce wiercenia kolejnych dziur nie za bardzo wiem jak ma wygladac teraz podlaczenie tego modemu i jak ma on dzialac razem z dekoderem horizon ktory bedzie teraz jak rozumiem sluzyc tylko do tv ? Czy ktos wie jaki bedzie schemat podlaczenia ? Czy do skretki teraz jakies rozdzielenie pojdzie jeden kabel do modemu drugi do horizona ? A moze jakos inaczej ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: