Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeprowadzka - sąsiad zabrał kabel od UPC
Autor Wiadomość
Anaitis 
Klikacz

Dołączyła: 07 Wrz 2022
Posty: 1
Wysłany: 07-09-2022, 07:48   Przeprowadzka - sąsiad zabrał kabel od UPC

Cześć, piszę tutaj, bo nie wiem kompletnie jak ugryźć temat. Przeprowadzam się właśnie z wynajętego mieszkania do innego. W obecnym mam umowę na internet od UPC, więc zdecydowałam się na przeniesienie umowy do nowego mieszkania. Internet światłowodowy jest mi potrzebny "do życia", dlatego zanim wynajęłam mieszkanie sprawdziłam, czy UPC jest w budynku dostępne. Jest, poza tym to jedyny operator dostępny w tym budynku. Właściciele nigdy nie instalowali tam żadnego internetu, dlatego w mieszkaniu jest brak jakiegokolwiek okablowania.
Do rzeczy. Technik przyszedł, popatrzył, zapytał sąsiadów co i jak, bo sam nie wiedział gdzie jest kabel od internetu. Jak się okazało, kabel od UPC wychodzi z elewacji na mój balkon, z tym że sąsiedzi za zgodą poprzedniego właściciela mieszkania (o czym obecni nie zdawali sobie sprawy) pociągnęli sobie po elewacji ten kabel do siebie na balkon i przez niego obecnie pobierają usługi UPC. Zrobili tak, ponieważ ich kabel gdzieś zaginął/został uszkodzony bądź zakryty, itp.
Technik poinformował mnie, że nie może odciąć sąsiada od aktywnej usługi i zaczął mówił o możliwościach: wiercenie, ciągnięcie nowego kabla, itp. Wszystko wymaga zgody spółdzielni na ingerencję w elewację.

Czy ja/właściciele mieszkania możemy legalnie odciąć ten kabel pozbywając sąsiadów internetu i wywołując małą wojnę? Ewentualnie jakie inne mam możliwości oprócz przepychanek że spółdzielnią? Kompletnie nie wiem jak załatwić tą sprawę. Liczę na podpowiedź, chociażby w kwestii jak rozmawiać z obsługą, żeby załatwić sprawę jak najszybciej. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 07-09-2022, 10:35   

Anaitis, u nas było tak sąsiad pisał podanie o zgodę zaniósł do zarządu nieruchomości to podanie podpisane przez mieszkańców że się zgadzają by w tym lokalu podciągnąć usługi i tyle. Najlepiej zadzwoń do spółdzielni i się dopytaj
_________________
  ogromny
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-09-2022, 20:25   

W sprawie może występować wyłącznie właściciel mieszkania.
Jeśli nie ma umowy z UPC na udostępnienie balkonu na potrzeby ich instalacji śmiało można wszystko wyciąć.
Nowy właściciel mieszkania nowe zasady :) Można też bardziej elegancko powiadomić UPC,
że w związku z brakiem umowy na udostępnienie balkonu na potrzeby ich instalacji mają ją zlikwidować, wtedy będzie przestrzeń do negocjacji.
Można również zainstalować puszkę hermetyczną, a w niej spliter i wpuścić kabel UPC z balkonu do środka.
Trzeba się dogadać z monterem :) Opcji jest kilka.
 
 
zermel 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2019
Posty: 20
Wysłany: 29-12-2023, 11:38   

Mnie też czeka przeprowadzka, nie chcę zakładać nowego tematu. Co warto jest kupić w pierwszej kolejnośći
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-12-2023, 11:44   

Konkretnie o co pytasz ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: