Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia na Swiatlowod-Inwestycje dostepny! Ale...
Autor Wiadomość
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-02-2023, 23:14   

Sigmund napisał/a:

W każdym razie na razie to bardzo świeża usługa i ciekawe czy te 280 zł będzie standardem za podłączenie niezależnie u jakiego operatora na łaczu ŚI. Chyba, ze to jest opłata za zwolnienie linii czy cokolwiek.

Opłata ma sie nadal bardzo dobrze, jak w Netii (280zl) tak i u PLUSa (259zl), w TMobile 0zl, ale w TM nie odstapisz od umowy bez kary 600zl nawet w próbnym okresie 14 dni.
_________________
  RobZon
 
OST_men 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2023
Posty: 6
Wysłany: 03-03-2023, 11:45   

U mnie Netia dolicza 25zł miesięcznie za niby dzierżawę łącza od INEA. Tak mi powiedzieli na infolinii i nic z tym zrobić się nie da.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-03-2023, 13:06   

OST_men napisał/a:
U mnie Netia dolicza 25zł miesięcznie za niby dzierżawę łącza od INEA. Tak mi powiedzieli na infolinii i nic z tym zrobić się nie da.

Pewnie to efekt umowy INEA - Netia, Orange dolicza obecnie 20zl.
_________________
  RobZon
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 21-09-2023, 21:08   

Przesiałem się na łączu Swiatlowod Inwestycje z Orange na Netię - router dostałem kilka dni temu kurierem, dziś przyjechał technik z ONT - sprawa sprowadziła się do wymiany ONT na ten skonfigurowany pod Netię. Zaraz dostałem dane do logowania więc podłączyłem swój router i wszystko działa jak należy.
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 21-09-2023, 21:50   

@seal, jaki miałeś ping na Orange, a jaki teraz w Netia?
_________________
 
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 21-09-2023, 23:28   

@adrjannn: jak podasz co mam Ci sprawdzić - adresy IP to nie ma problemu mogę porównać, mieszkanie obok jest dalej orange i mam dostęp do tamtego łącza.
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 22-09-2023, 16:03   

Wystarczy ping ze strony speedtest.pl :)
_________________
 
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 22-09-2023, 16:40   

niby 8 ms ale nie mamy informacji do czego puka.
 
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-09-2023, 23:32   

seal napisał/a:
niby 8 ms ale nie mamy informacji do czego puka.

ten test zrób
https://www.speedtest.net i wybierz Skynet DC Warsaw, albo Exatel Warsaw
_________________
  RobZon
 
RobZon 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2021
Posty: 348
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-09-2023, 12:49   

seal napisał/a:
Przesiałem się na łączu Swiatlowod Inwestycje z Orange na Netię - router dostałem kilka dni temu kurierem, dziś przyjechał technik z ONT - sprawa sprowadziła się do

Wczoraj dowiedzialem sie ze ONT jest wlasciciela swiatlowodu w moim przypadku Swiatlowod Inwestycje, a Router jest Netii.
Dlatego nie mogą mi zamienic ONT + router ... tylko Routera Combo z wbudowanym ONT. Myslalem o zmianie dwóch urządzen na jedno.
_________________
  RobZon
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 29-09-2023, 16:50   

seal napisał/a:
Przesiałem się na łączu Swiatlowod Inwestycje z Orange na Netię - router dostałem kilka dni temu kurierem, dziś przyjechał technik z ONT - sprawa sprowadziła się do wymiany ONT na ten skonfigurowany pod Netię. Zaraz dostałem dane do logowania więc podłączyłem swój router i wszystko działa jak należy.


Moja radość trwała krótko... internet działał super dziś do ... 10.15, o tej godzinie umarł... no to ok - nowy ONT może się zawiesił - restart, guzik... dobra po w mojej sieci do routera po drodze jest swirch więc może coś u mnie... restart switcha, routera .. guzik. Biorę router Netii i podłączam pod ONT (tu diody są OK) - nie ma sieci. Podłączam się "pomiędzy" i widzę czy to mój router czy netii wysyła pakiety PADI ale nic nie wraca...

Zgłaszam sprawę do Netii, czy restartowałem wszystko tak restartowałem - usługa na łączach innego operatora Pani zgłasza "dalej" - po godzinie dzwoni technik że ONT widzi, parametry są OK ale sesji PPPoE nie ma że z punktu widzenia ich wszystko jest OK mam zgłaszać do Netii - telefon do Netii a Pani że u nich wszystko na pewno w porządku że zgłasza znów do operatora zewnętrznego....
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-09-2023, 10:49   

seal napisał/a:
seal napisał/a:
Przesiałem się na łączu Swiatlowod Inwestycje z Orange na Netię - router dostałem kilka dni temu kurierem, dziś przyjechał technik z ONT - sprawa sprowadziła się do wymiany ONT na ten skonfigurowany pod Netię. Zaraz dostałem dane do logowania więc podłączyłem swój router i wszystko działa jak należy.


Moja radość trwała krótko... internet działał super dziś do ... 10.15, o tej godzinie umarł... no to ok - nowy ONT może się zawiesił - restart, guzik... dobra po w mojej sieci do routera po drodze jest swirch więc może coś u mnie... restart switcha, routera .. guzik. Biorę router Netii i podłączam pod ONT (tu diody są OK) - nie ma sieci. Podłączam się "pomiędzy" i widzę czy to mój router czy netii wysyła pakiety PADI ale nic nie wraca...

Zgłaszam sprawę do Netii, czy restartowałem wszystko tak restartowałem - usługa na łączach innego operatora Pani zgłasza "dalej" - po godzinie dzwoni technik że ONT widzi, parametry są OK ale sesji PPPoE nie ma że z punktu widzenia ich wszystko jest OK mam zgłaszać do Netii - telefon do Netii a Pani że u nich wszystko na pewno w porządku że zgłasza znów do operatora zewnętrznego....


Stawiam na awarię ONT po stronie lan. Skoro operator sieci widzi od strony światłowodu ONT a ty nie możesz się zalogować z 2 routerów do OLT Netii po protokole PPPoE, to znaczy, że chyba szwankuje sam ONT.

Miałem kiedyś podobny przypadek, że net mi umarł, strony się nie wyświetlały. Ale co ciekawe ping szedł do popularnych portali tyle, że podskoczył do 100-150 ms. Dzwonię na infolinię a tam mówią, że widza mojego ONT i widzą, że jestem zalogowany do nich. Mam jednak zapasowy ONT którego podmieniłem. I wszystko od strzała ożyło. Co ciekawe po 2 dniach podłączyłem z powrotem ONT Netii i internet działa.Domyślam się, że coś tam się może zawiesiło (może przegrzało) w samym ONT. I jak ostygł to wrócił do żywych. :)
_________________
  darknes
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 01-10-2023, 22:34   

Wyłączenie ONT na noc "aby ostygło nie dało nic" - usługa nie działała dalej, od rana - aż tu nagle o 20.30 równo sesja PPPoE została zestawiona i usługa ruszyła. Ciekawe czy się dowiem co było przyczyną. :)
 
 
seal 
easy master

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 36
Wysłany: 14-10-2023, 11:54   

No i znów radość nie trwała długo. Równo o 2 w nocy, wczoraj usługa umarła i do dnia dzisiejszego nie działa. Infolinia "technicy pracują nad tym" - dokładnie tak samo jak poprzednim razem - ONT zsynchronizowane, ruchu nie ma. Zasugerowałem wymianę ONT ale nic się na razie nie wydarzyło.

Wcześniej miałem Netię na ADSL po kablach Orange - chodziła jak burza, przez rok miałem światłowód z Orange bez żadnej przerwy a teraz po zmianie w ciągu miesiąca od instalacji dwie awarie!
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-10-2023, 13:43   

seal napisał/a:
No i znów radość nie trwała długo. Równo o 2 w nocy, wczoraj usługa umarła i do dnia dzisiejszego nie działa. Infolinia "technicy pracują nad tym" - dokładnie tak samo jak poprzednim razem - ONT zsynchronizowane, ruchu nie ma. Zasugerowałem wymianę ONT ale nic się na razie nie wydarzyło.

Wcześniej miałem Netię na ADSL po kablach Orange - chodziła jak burza, przez rok miałem światłowód z Orange bez żadnej przerwy a teraz po zmianie w ciągu miesiąca od instalacji dwie awarie!


Kup sobie swój ONT Huawia lub Leoxa, podmienisz serial i przynajmniej będziesz wiedział czy to awaria ONT czy coś większego. Wydasz trochę ponad 100 pln ale nie musisz czekać aż oni się wyrobią.
_________________
  darknes
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: