Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozdzielenie internetu
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2022, 21:35   

zylx napisał/a:
pawelb,
Wszystko ok, tylko niepotrzebnie używasz takich słów jak mesh - to de facto określenie topologi sieci, które w tym przypadku jak i w większości zastosowań domowych nie ma zastosowaniea.
pawelb napisał/a:
bardzo wiele problemów które mają użytkownicy z sieciami mesh wynika z tego że klienci czyli smartfony albo tablety nie obsługują standardów 802.11k/v i/lub r, bardzo często jest to przyczyną tzw. przyklejonego klienta (sticky client), czyli urządzenia które trzyma się nie tego AP które jest bliżej i ma teoretycznie mocniejszy sygnał,

Ubiquity ma funkcję rozłączania takich urządzeń i blokowania ich na chwilę na danym AP przez co wymusza przełączenie urządzenia do innego AP. Aczkolwiek spootkałem się z tym jedynie w przypadku urządzeń IoT z wifi 2.4. Wszelkie Laptopy, androidy czy apple z ostatnich 5-6 lat powinno już wspierać wszystkie wymienione standardy.

Co do deco to dwie uwagi: Dużo gorsze wsparcie, dużo mniej intuicyjnei oraz wcale nie wychodzi taniej, przykładowo Deco x60 z mumimo 2x2 kosztuje w dwupaku około 650zł za sztukę.
Analogiczny u6-lite z podobnym radiem na stronie producenta jest za ~550 z vat.

@zylx
pierwsza sprawa, używam określenia mesh bo wiadomo że takie zestawy Wifi są sprzedawane najczęściej pod hasłem mesh a czy one wspierają standard 802.11s to jest odrębna kwestia ale większość użytkowników szukając nowych urządzeń kieruje się tym hasłem ;)
a druga sprawa to chyba mówisz o swoich pobożnych życzeniach w kwestii wsparcia standardów 802.11k/v/r na smartfonach i tabletach, ja z rozwiązywania konkretnych problemów u użytkowników...
niestety musiałem te problemy zgłębiać do poziomu kontaktów ze wsparciem technicznym różnych producentów więc odczułem to na własnej skórze wiem o czym mówię zwłaszcza w kwestii wspierania standardów, o których pisałem ;)
nie jest tak kolorowo jak piszesz a użytkownicy mają bardzo różne sprzęty i potem przychodzi rozczarowanie kiedy kupowane są rozwiązania z górnej półki a okazuje się że połowa sprzętu domowego nie wspiera tych rozwiązań, nie można zakładać że użytkownicy w domu mają same sprzęty 2 czy 3 letnie a i te miewają problemy ;)
WifiCalling jest świetnym testem dla roamingu Wifi w domu ale zaręczam że wiele rozwiązań nie przejdzie tego testu pozytywnie bo jest bardzo wymagający podczas przełączania między punktami AP ;)
oczywiście jeśli ktoś podczas rozmowy przez WifiCalling będzie siedział na przysłowiowej d...to oczywiście może nie odczuć problemu bo problemy pojawiają się w sytuacji przełączania pomiędzy AP sieci Wifi podczas rozmowy czyli przy przemieszczaniu się
Ubiquity nie znam ale powtórzę, o sprawności roamingu Wifi nie świadczy tylko sieć Wifi ale przede wszystkim urządzenie klienckie a na to wiele osób nie zwraca uwagi sądząc że ich urządzenia to wszystko wspierają
i tak na marginesie, laptopy są w ogóle kiepskim przykładem bo akurat od nich w najmniejszym stopniu wymaga się takiego sprawnego roamingu (chyba że ktoś lubi chodzić w kółko z laptopem po mieszkaniu i jednocześnie przez niego rozmawiać) i one najczęściej bardzo dobrze wspierają roaming WiFI w Windows, dużo częściej dobrego roaming oczekuje się od smartfona albo tabletu
a na koniec, żeby było jeszcze ciekawiej mamy 802.11r z wykorzystaniem mechanizmu Over-the-DS lub Over-the-Air ;)
i tu też są różnice w sprawności roamingu a producenci niechętnie mówią który wariant mają zaimplementowany (czasem zdarza się że oba)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: