Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z umowy - okres wypowiedzenia
Autor Wiadomość
mrbobster 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 6
Wysłany: 30-06-2022, 08:56   Rezygnacja z umowy - okres wypowiedzenia

Cześć,
Zmieniam adres zamieszkania i wypełniłem formularz rezgnacyjny na stronie UPC.
Wg zapisów w umowie (obecnie na czas nieokreślony) okres wypowiedzenia to 1 miesiąc.

Cytat:
4. W przypadkach określonych w ust. 1–3 powyżej, wypowiedzenie Umowy Abonenckiej
w całości lub części następuje z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia,
ze skutkiem na ostatni dzień Okresu Rozliczeniowego następującego po Okresie
Rozliczeniowym, w którym druga Strona otrzymała oświadczenie o wypowiedzeniu.
Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej powinno być złożone na piśmie.
Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej powinno zawierać Numer
Identyfikacyjny, nazwę Abonenta, Numer Identyfikacji Podatkowej Abonenta, adres
miejsca świadczenia Usług, których dotyczy wypowiedzenie, oraz informację, czy Umowa
Abonencka wypowiadana jest w całości, czy w części (jeśli w części, to w zakresie jakich
Usług lub Pakietów Taryfowych). Oświadczenie składane w imieniu Abonenta powinno być
podpisane przez Abonenta lub osobę upoważnioną do działania w imieniu Abonenta. Jeśli
oświadczenie składa osoba upoważniona do działania w imieniu Abonenta, powinno ono
zawierać dodatkowo imię i nazwisko tej osoby, a do oświadczenia powinien zostać załączony
dokument potwierdzający takie upoważnienie. W przypadku częściowego wypowiedzenia
Umowy Abonenckiej przez Dostawcę usług (to jest w zakresie niektórych tylko Usług),
postanowienie § 7 ust. 3 stosuje się odpowiednio, z wyłączeniem jednak wypowiedzenia
telewizyjnych usług dodatkowych, zamówionych przez Abonenta w trybie opisanym w § 5
ust. 1 powyżej.


Rezygnację złożyłem dzisiaj (30.06) i wg. UPC odłączenie usług nastąpi 01.09.2022 :shock:

Wg. mnie odłączenie powinno nastąpić 31.07.2022.

Czy dobrze myślę?


Cytując bota UPC
Cytat:
Jeśli jesteś w trakcie zobowiązania promocyjnego lub zawarłeś umowę bez zobowiązania:
Jeżeli okres rozliczeniowy trwa od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, a rezygnację otrzymaliśmy np. 20 lipca,miesięczny okres wypowiedzenia trwać będzie od 1 do 31 sierpnia. Wypowiedzenie Umowy Abonenckiej przyjmiemy ze skutkiem na 31 sierpnia.

Jeśli korzystasz z umowy po zakończeniu zobowiązania promocyjnego:
Okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc, np. jeśli rezygnację otrzymamy 21 grudnia, umowę rozwiążemy 21 stycznia.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 30-06-2022, 10:58   

Dobrze myślisz.
_________________
 
 
mrbobster 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2007
Posty: 6
Wysłany: 30-06-2022, 11:48   

no i d... bo wyszło na to, że mój okres rozliczeniowy zaczyna się 26.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-06-2022, 16:24   

mrbobster napisał/a:
no i d... bo wyszło na to, że mój okres rozliczeniowy zaczyna się 26.


Hmm, ale czy ty podpisałeś umowę z UPC od razu "bez zobowiązania" ? Czy może miałeś umowę 2 letnią która z automatu przeszła na umowę "bez zobowiązania" ?

Jeśli to drugie, to składając wypowiedzenie 30 czerwca, umowa wygasa 30 lipca.
_________________
  darknes
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 16-09-2022, 08:56   

Wczoraj zawarłem nową umowę na usługi z UPC poprzez rozmowę telefoniczną ,dokładnie sami dzwonili mimo że do końca głównej umowy mam jeszcze około 1,5 roku Miało być trochę korzystniej -wymiana modemu i szybszy internet za kilka dni podłączenie.Jednak po sprawdzeniu umowy w mailu nie do końca się pokrywa cenowo tak jak zapewniał konsultant UPC . Nowej umowy jeszcze nie potwierdziłem ,czy więc mogę bez wysyłania formularza telefonicznie zrezygnować,czy lepiej potwierdzić i złożyć rezygnację z nowej umowy i pozostanie na obecnej w związku z przysługującym prawem 14 dni odstąpienia,licząc może że się jeszcze odezwą z lepszą propozycją ?
_________________
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2022, 13:59   

Jak nie potwierdzisz umowy przesłanej mailem, wtedy nie wchodzi w życie.
Będą na pewno dzwonić i pytać dlaczego.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1654
Wysłany: 16-09-2022, 15:09   

piter7790, jeśli miała być wymiana modemu to umowa wchodzi w życie w momencie wizyty technika a nie potwierdzenia zmiany umowy. Tak więc nie ma znaczenia czy potwierdzisz czy nie. I najważniejsze jak nie potwierdzisz to technik się pokaże ale z umową papierową, jak potwierdzisz to tylko z modemem. Nie całe pół roku temu to przerabiałem dwa razy.
_________________
  ogromny
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 16-09-2022, 15:49   

Jednak ,,na wszelki wypadek,, potwierdziłem i złożę wypowiedzenie poprzez formularz bez podania przyczyny,w takiej sytuacji powinienem zostać na starej umowie i technik się nie pojawi ? Chyba że zadzwonią z nową lepszą propozycją i rzeczywiście będę tyle płacił ile zapewniają poprzez rozmowę,a nie że w umowie okazuje się że jednak trochę więcej.

Tu jest coś na ten temat...
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006882

w ciągu 14 dni od dnia odstąpienia zwróć sprzęt UPC
jeśli w dniu zawarcia/zmiany Umowy na odległość korzystałeś z usług UPC na podstawie innej umowy, odstąpienie od nowo zawartej Umowy lub dokonanej zmiany spowoduje powrót do korzystania przez Ciebie z usług UPC na podstawie dotychczasowej umowy
_________________
 
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 19-09-2022, 14:41   

Załatwiłem to ostatecznie poprzez czat i nie trzeba było wysyłać odstąpienia.Konsultantka odwołała wizytę technika i nadal będę na starej umowie.
_________________
 
 
Burito 
light master


Dołączył: 29 Wrz 2021
Posty: 65
Wysłany: 20-10-2022, 14:39   

Witam, mam umowę w UPC na Internet światłowodowy do 750 Mb/s z okresem zobowiązania do 30-11-2022 r. Miesięczne opłaty to 59,99 zł. Z racji tego, że umowa mi się niedługo kończy myślałem nad przejściem na 1 Gb/s, więc macie może wiedzę jaka oferta była by najkorzystniejsza ? Z telewizji UPC nie korzystam.

Kiedy mogę napisać wypowiedzenie umowy, aby dostać lepszą ofertę utrzymaniową ?

Jest jakiś wzór wypowiedzenia ?
  Burito
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: