Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana z ConnectBox na Horizon
Autor Wiadomość
js62 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2021
Posty: 36
Wysłany: 06-06-2022, 23:33   Zmiana z ConnectBox na Horizon

Cześć.
Mam obecnie taki zestaw - dekoder Horizon i ConnectBox. Łącze 150Mbps.
Ze względu na problemy z Puma6 chciałbym zrobić taki manewr, żeby internet mieć z Horizona a CB schować do szafy albo oddać. Czy ktoś orientuje się, czy jest taka możliwość bez przedłużania umowy?
Horizona chciałbym podpiąć pod własny router. Wiem o braku bridge w Horizonie, jednak podwójny NAT mi nie przeszkadza.
 
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-06-2022, 20:05   

Mała szansa żeby się udało to zrobić zwłaszcza jak nie masz TV i horizona obecnie, choć na upartego można próbować, tyle że Horizon w charakterze modemu to nie jest wcale najlepszy pomysł.

Poszedł bym inną drogą, umowa na pakiet 750/1Gb/s do którego dają GBC, następnie w ciągu 14 dni masz czas na wycofanie zmian i powrót do starej umowy, przy czym masz 90% szans że modem już zostawią i wszystko zostanie załatwione zdalnie.

Możesz też spróbować powalczyć o modem Ubee EVW 3226 może gdzieś im jeszcze zalegają i uda się go dostać.
 
 
js62 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2021
Posty: 36
Wysłany: 07-06-2022, 20:12   

Dzięki za odpowiedź. Mam obecnie TV (Horizona) i internet osobno na CB. Dzwoniłem już do UPC i okazuje się, że nie ma problemu żeby tak zrobić, ale jeszcze się nie zdecydowałem.
Możesz napisać, dlaczego Horizon w charakterze modemu to nienajlepszy pomysł, jeśli nie przeszkadza mi podwójny NAT?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 08-06-2022, 14:17   

js62, Horizon bonduje na tylko na 8 nośnych ds i 4 us, UPC w większości lokalizacji wykorzystuje 24 nośne ds i 6 us. Jeśli u Ciebie nośne są relatywnie mało obciążone to przy 150mbs to nie problem, jeśli jednak są mocno wykorzystywane to będą problemy.

Modemu możesz sobie sam zamieniać na stronce do selfprovisioningu kiedy tylko zechcesz.
_________________
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-06-2022, 18:32   

A Horizon przypadkliem nie jest na PUMA5?
W kilku żródłach widziałem, że sprawa dotyczy całej rodziny PUMA (nabytej przez intela od Texas Instruments). Nie jestem zatem pewnien czy taki ruch cokolwiek zmieni...
 
 
js62 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2021
Posty: 36
Wysłany: 08-06-2022, 18:48   

A na ilu kanałach bonduje TWG870UG? Miałem go przed Compalem i było ok jeśli chodzi o prędkości, więc może na Horizonie nie będzie źle?

Bento, tak, Horizon to Puma5, natomiast z poniższego posta wynika, że jest ok:

vezimir napisał/a:
Test na Horizonie, całkiem ok :) Nawet puszczając pingplottera co 0,5s nie ma skoków.
Obrazek

link: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=197785#197785
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: