Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plus (netia) BSA Fiberhost (INEA)
Autor Wiadomość
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-06-2022, 17:12   

darekk napisał/a:
Pytałem bo Domin922 na 117 i 118 stronie tematu "T-Mobile i oferta światłowodowa!" pisał, że nie wpisywał loginu i hasła.
Pokazał też jak to wygląda na jego routerze VV5822.


Przegapiłem kompletnie. Zaraz nadrobię zaległośći.
Niestety Temat TM oprócz wielu przydatnych informacji, zawiera także spory śmietnik. A kolega Domin922 całkiem sporo pisał, trudno nadążyć :)
 
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 11-06-2022, 10:23   

Bento napisał/a:
Niestety Temat TM oprócz wielu przydatnych informacji, zawiera także spory śmietnik. A kolega Domin922 całkiem sporo pisał, trudno nadążyć :)

Dzięki, że założyłeś nowy temat. Chciałem brać T-Mobile...
Na stronie Netii po wpisaniu adresu z obszaru objętego zasiegiem BSA (u mnie Nexera) ukazują się Często zadawane pytania:
Jak wygląda proces instalacji usług w programie Polska Cyfrowa?
Po zawarciu umowy, w celu instalacji kontaktuje się technik z firmy zewnętrznej. Router wysyłany jest kurierem. Po podłączeniu routera, następuje autokonfiguracja usług.

Poczytałem trochę i wychodzi na to, że przysłany router ma domyślną konfigurację połączenia z loginem internet i hasłem internet. Pozwala to na uruchomienie połączenia i netia zdalnie ustawia na routerze indywidualny login i hasło.

Indywidualny login możemy odczytać z routera ale hasło jest zagwiazdkowane.

Aby uzyskać login i hasło wpisywałeś swój numer telefonu na stronie Netii?
autokonfiguracja.netia.pl/index,sms.html

Plusa w promocji (12 m-cy po 26 zł) zamówiłem we wtorek a w czwartek był już kurier ale przywiózł tylko kartę sim.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-06-2022, 09:15   

darekk napisał/a:
Aby uzyskać login i hasło wpisywałeś swój numer telefonu na stronie Netii?
autokonfiguracja.netia.pl/index,sms.html


Próbowałem tego kroku, ale najwidoczniej klienci PLUS nie widnieją wprost w bazie Netii i nie mają dostępu do ich "ebok". Ogólnie nie byłem na miejscu i było spore zamieszanie z uzyskaniem tego od PLUS, dopiero bezpośredni kontakt do netii poskutkował przesłaniem user/passwd na nr telefonu.

PLUS/NETIA na BSA FIberhost to czyste, nagie PPPoE. Bez żadnych vlan itp. Po prostu podłaczyłem inny router do ONTa i działa bez problemów.
 
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 13-06-2022, 09:41   

Bento napisał/a:
PLUS/NETIA na BSA FIberhost to czyste, nagie PPPoE. Bez żadnych vlan itp. Po prostu podłaczyłem inny router do ONTa i działa bez problemów.

Wygląda to na standard Netii u osób, które mają sam internet. Inni użytkownicy też pisali tylko o autoryzacji PPPoE. Zobaczymy jak to będzie u Nexery.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 13-06-2022, 12:15   

Nie ma znaczenia jak jest u Nexery, oni z punktu widzenia klienta koncowego sa przezroczysci, to operator sie martwi jakie oni wystawia vlany do internetu, telewizji czy zarzadzania. Z twojego punktu widzenia musisz pilnowac zeby ONT nexery mial zasilanie i wpieta skretke do routera, z punktu widzenia routera Nexera wystawia siec operatora w pewnym uproszeczeniu.
 
 
marek3482 
Klikacz

Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 11
Wysłany: 14-06-2022, 19:23   

Bento
Mógłbyś (i ktokolwiek inny kto jest na fiberhoście) zrobić testy mtr/traceroute/ping i pokazać?
Te hosty mnie interesują, ale może być więcej :)
Kod:
1.1.1.1
8.8.8.8
46.238.123.9
78.47.177.120
146.59.188.59
162.247.72.40

Do tego napisz jakie to województwo/powiat i speedtest. Dzięki!
 
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 15-06-2022, 08:31   

Plus daje też router Huawei DG8245V.
www_wykop_pl wpis 65027137 moze-ktos-mial-podobna-sytuacje-nexera-buduje-swia #comment-234117785
_ => .
spacja => /

Router Huawei tak samo jak router ADB VV5822 jest zdalnie zarządzany przy wykorzystaniu protokołu TR069.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-06-2022, 08:53   

darekk napisał/a:
Plus daje też router Huawei DG8245V.
www_wykop_pl wpis 65027137 moze-ktos-mial-podobna-sytuacje-nexera-buduje-swia #comment-234117785
_ => .
spacja => /

Router Huawei tak samo jak router ADB VV5822 jest zdalnie zarządzany przy wykorzystaniu protokołu TR069.

Tak ale zarządzanie TR069 jest dla operatora a nie dla usera
 
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 15-06-2022, 13:40   

pawelb napisał/a:
Tak ale zarządzanie TR069 jest dla operatora a nie dla usera

Zgadza się.
Użytkownik ma tylko podłączyć router.
Zgodnie z punktem 5 Postanowień dotyczących technologii stacjonarnej Regulaminu Promocji:
Cytat:
5. W przypadku instalacji usługi na sieci innych operatorów Router WiFi zostanie dostarczony przez kuriera i Abonent samodzielnie podłącza go do zainstalowanego przez instalatora zakończenia sieci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: