Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plus (netia) BSA Fiberhost (INEA)
Autor Wiadomość
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2022, 09:34   Plus (netia) BSA Fiberhost (INEA)

Widzę , że lwia część o Netii jest w temacie Tmobile ale możę komuś się przyda do wyszukania jako osobny temat.

Przyszedł mi wczoraj router od Netii do BSA Fiberhost i jest to adb vv 5822. Trochę smutek , bo spodziewałem się raczej HW hg8425q z nieco lepszym radiem. Do pokrycia jest całkiem spory dom parterowy.

W odwodzie leży ac86u ze znacznie lepszym radiem niż dostarczony vv5822.
Pytanie czy ktoś ma doświadczenie z zabiegiem podmiany routera? W pierwszej chwili pomyślałem o prostym klonowaniu Mac, ale zapewne jest jeszcze jakiś sposób autoryzacji typu PPpoA/E. Instalacja typowa dla BSA Inea czyli pon do ONT nokia i skrętka do routera.
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 19-05-2022, 08:20   

Witam
Ja mam netię i mam ten router huawei i podpięty mój router asusa. Zrobiłem w tryb bridge i podłączyłem swój router asusa a autoryzacje PPpoA/E trzeba zrobić bo bez tego nie połączysz się. Mam na łączach netii internet.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-05-2022, 09:24   

Wstepnie wychodzi na to , że nie ma żadnej autentykacji. Nie jestem jeszcze na miejscu , więc nie mogę do końca zweryfikować ale .. :
- vv5822 nie widnieje u netii jako urządzenie końcowe z autokonfiguracją. Czyli zakładałem ręczne wpisane użytkownika/hasła do pppoa/e na routerze po podłączeniu.
- inforlinia twierdzi , że aktywacja usługi następuję automatycznie do 24h od instalacji. Beż żądnego hasła ani autentykacji. To z kolei sugeruje , żę jadą pewnie jedynie po MAC, albo założęnie z punktu 1 jest niewłaściwe i na routerze następuje jakoś automatyczna konfiguracja.

Jak będe na miejscu pobawię się z innymi zabawkami i klonowaniem MAC.
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2022, 12:56   

Bento napisał/a:
Wstepnie wychodzi na to , że nie ma żadnej autentykacji. Nie jestem jeszcze na miejscu , więc nie mogę do końca zweryfikować ale .. :
- vv5822 nie widnieje u netii jako urządzenie końcowe z autokonfiguracją. Czyli zakładałem ręczne wpisane użytkownika/hasła do pppoa/e na routerze po podłączeniu.
- inforlinia twierdzi , że aktywacja usługi następuję automatycznie do 24h od instalacji. Beż żądnego hasła ani autentykacji. To z kolei sugeruje , żę jadą pewnie jedynie po MAC, albo założęnie z punktu 1 jest niewłaściwe i na routerze następuje jakoś automatyczna konfiguracja.

Jak będe na miejscu pobawię się z innymi zabawkami i klonowaniem MAC.


Zwykła autoryzacja PPPoE. Login i Hasło do usługi znajdziesz na koncie Netii w zakładce jak na screenie poniżej.

4.png
Plik ściągnięto 160 raz(y) 69,91 KB

_________________
  WiZaR5789
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-05-2022, 18:48   

Niestety sprawa aż tak prosta nie jest.... :)
Usługa zakupiona w PLUS(promocja światło 1Gb/s na rok za 26 zł) i choć wskazanym podwykonawcą jest NETIA to numery konta/usługi nie przechodzą w systemie rejestracji NETIA i nie ma skąd pobrac wskazanego wyżej użytkownika/hasła. Na umowie nic takiego nie widnieje.

Dziś już kilka razy przełączali mnie z bok plus do netia i znów netia. Nic póki co nie udało się załatwić. Internetu jak nie było, tak nie ma.

Jutro ciąg dalszy nierównej walki.

Swoją drogą, dramatyczny poziom jeśli chodzi o bok. Tylko wspomnę o usłudze na sicei partnera Fiberhost/Inea to od razu panika i "to nie do nas:.
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2022, 22:15   

Bento napisał/a:
Niestety sprawa aż tak prosta nie jest.... :)
Usługa zakupiona w PLUS(promocja światło 1Gb/s na rok za 26 zł) i choć wskazanym podwykonawcą jest NETIA to numery konta/usługi nie przechodzą w systemie rejestracji NETIA i nie ma skąd pobrac wskazanego wyżej użytkownika/hasła. Na umowie nic takiego nie widnieje.

Dziś już kilka razy przełączali mnie z bok plus do netia i znów netia. Nic póki co nie udało się załatwić. Internetu jak nie było, tak nie ma.

Jutro ciąg dalszy nierównej walki.

Swoją drogą, dramatyczny poziom jeśli chodzi o bok. Tylko wspomnę o usłudze na sicei partnera Fiberhost/Inea to od razu panika i "to nie do nas:.


Próbowałeś zadzwonić bezpośrednio na bok Netii ?
_________________
  WiZaR5789
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-05-2022, 07:06   

WiZaR5789 napisał/a:
Próbowałeś zadzwonić bezpośrednio na bok Netii ?


Zrobiłem to dosłownie przed chwilą. Bez problemu mam hasło i logn już na telefonie.
Wczoraj dla nich takie oczywiste to nie było.. . Może zależy na kogo się trafi...

@WiZaR5789
sprawdzałeś może czy porsta podmiana routera z clonowaniem MAC za ont zadziała? Albo masz może taką wiedzę?
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2022, 10:31   

Bento napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
Próbowałeś zadzwonić bezpośrednio na bok Netii ?


Zrobiłem to dosłownie przed chwilą. Bez problemu mam hasło i logn już na telefonie.
Wczoraj dla nich takie oczywiste to nie było.. . Może zależy na kogo się trafi...

@WiZaR5789
sprawdzałeś może czy porsta podmiana routera z clonowaniem MAC za ont zadziała? Albo masz może taką wiedzę?


Szczerze Ci powiem że mam BSA na kablach Orange czyli bez żadnego klonowania zestawiłem na routerze OpenWrt sesję PPPoE i ustawiłem vlan 35. Jednakże na sieci innego operatora może to wyglądać inaczej. Dobrą praktyką byłoby sprawdzenie jak działa autoryzacja sieci na ADB tam wbrew pozorom jest wiele informacji które mogą Ci się przydać przy zestawianiu łącza np. na jakim vlanie pracuje siec jaka autoryzacja jest używana itd...
_________________
  WiZaR5789
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 03-06-2022, 00:45   

Bento napisał/a:

Zrobiłem to dosłownie przed chwilą. Bez problemu mam hasło i logn już na telefonie.
Wczoraj dla nich takie oczywiste to nie było.. . Może zależy na kogo się trafi...

@WiZaR5789
sprawdzałeś może czy porsta podmiana routera z clonowaniem MAC za ont zadziała? Albo masz może taką wiedzę?


Czy udało się podmienić router operatora na Asusa? Też myślę o skorzystaniu z oferty Plusa.
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2022, 16:07   

darekk napisał/a:
Czy udało się podmienić router operatora na Asusa? Też myślę o skorzystaniu z oferty Plusa.


Jeszcze nie. Nie byłem po prostu jeszcze na miejscu. Póki działa niby ten adb vv5822. W ciągu dwóch tygodni będę miał okazję się pobawić.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 160
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 04-06-2022, 12:41   

Na jakich kablach działa ta usługa ?

Pytam, bo chce zrezygnować z UPC. A w bloku mam tak, ze na korytarzu jest szafka skąd kabel koncentryk idzie do mieszkania do gniazda RTV. I z tego gniazda UPC podpina się do modemu w domu koncentrykiem.

Jak to działa w w tym przypadku ? Czy Netia (od Plusa) też wykorzysta ten koncentryk czy musza ciągnąc od nowa jakieś swoje okablowanie ? Pytałem w Plusie ale babka nie ma pojęcia a nie chciałbym zamawiać usługi i ciągnąc kable od nowa.
_________________
  darknes
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-06-2022, 10:57   

W tym wątku mowa o infrastrukturze światłowodowej wybudowamej w ramach programów POPC. Głównie realizowane na obszarach, gdzie wcześniej dostęp do kabli był bardzo ograniczony, w tym konkretnym przypadku mała wieś na lubelszczyźnie :)
 
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 07-06-2022, 13:09   

Bento napisał/a:
Jeszcze nie. Nie byłem po prostu jeszcze na miejscu. Póki działa niby ten adb vv5822. W ciągu dwóch tygodni będę miał okazję się pobawić.


Dopytam jeszcze czy router vv 5822 sam aktywował usługę w ciągu 24h od podłączenia czy wpisywałeś login i hasło uzyskane z infolinii Netii.
Router vv 5822 korzysta z ONT operatora światłowodu. Można router zamienić na swój...
Router HW hg8425q ma wbudowany ONT i tu brak możliwości zamiany routera - można przestawić na Bridge...
 
 
Bento 
light master

Dołączył: 09 Lut 2013
Posty: 138
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-06-2022, 13:35   

darekk napisał/a:
Dopytam jeszcze czy router vv 5822 sam aktywował usługę w ciągu 24h od podłączenia czy wpisywałeś login i hasło uzyskane z infolinii Netii.


W regulaminie usług PLUSa jest wyraźnie wskazane, że użytkownik sam podłącza i konfiguruje router w przypadku sieci partnerskiej. Dlatego też byłem przekonany o konieczności samodzielnej konfiguracji z użyciem hasła/usera PPPoE oraz dodania vlan itp.
Ku mojemu zaskoczeniu po kilku dniach "braku" internetu lokalni użytkownicy zgłosili temat na infolinię CP/PLUS i po poleceniu restartu ONT+Router usługa zadziałała.
Więcej info nie mam, pojawię się na miejscu za kilka dni na dłużej to sprawdzę co tam jest w konfiguracji/ podmienię testowo na C80.
 
 
darekk 
Klikacz

Dołączył: 03 Cze 2022
Posty: 12
Wysłany: 07-06-2022, 15:39   

Bento napisał/a:
Ku mojemu zaskoczeniu po kilku dniach "braku" internetu lokalni użytkownicy zgłosili temat na infolinię CP/PLUS i po poleceniu restartu ONT+Router usługa zadziałała.


Pytałem bo Domin922 na 117 i 118 stronie tematu "T-Mobile i oferta światłowodowa!" pisał, że nie wpisywał loginu i hasła.
Pokazał też jak to wygląda na jego routerze VV5822.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: