Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja UPC pod nowym adresem - zakres pracy technika
Autor Wiadomość
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 39
Wysłany: 05-05-2022, 17:39   Instalacja UPC pod nowym adresem - zakres pracy technika

Mam takie pytanie dotyczące nowej instalacji UPC w budynku typu blok, gdzie już istnieje sieć UPC (koncentryk z elewacji do każdego mieszkania). Otóż chciałbym większość przewodów położyć w listwach tak żeby były możliwie niewidoczne, niedługo będę zamawiał internet i technika UPC.

Schemat w załączniku

1. Czy istniejący przewód może być jakoś skrócony/połączony z nowym i wtedy przejść na drugą stronę ściany, czy zawsze musi się od razu kończyć trójnikiem?
2. Czy technik położy mi tylko przewód do internetu z trójnikiem i resztę mam robić we własnym zakresie, czy jeśli powiem mu jak chciałbym te przewody również do TV to mi je też położy (oczywiście do samodzielnego zakrycia listwami) czy będę to musiał robić we własnym zakresie?
3. Czy przewody sieciowe od routera technik też robi na miejscu, czy zostawia ten który jest w zestawie a jak będę chciał mieć jakoś inaczej to sam muszę dokupić lub dorobić takie przewody?
4. Jaką skrętką dysponują technicy UPC? Jak mam coś kłaść to wolałbym iść w cat 6 lub wyżej i mieć spokój, obawiam się że mogą mieć najtańsze cat 5e więc nie wiem czy dokupić samemu odpowiedni przewód
5. Na ile jest szansa wynegocjować GCB przy nowej ofercie do 750 mb/s?

kable.png
Plik ściągnięto 77 raz(y) 150,46 KB

 
 
TęczowyMiś 
light master

Dołączył: 30 Lip 2019
Posty: 65
Wysłany: 05-05-2022, 18:02   

1. Może być skrócony i przedłużony.
2. Nie do końca rozumiem, ale chyba chodzi o kabel koncentryczny, więc jeżeli nie zamawiasz dekodera, a chcesz tylko podłączyć kabel bezpośrednio do telewizora to w cenniku jest 30 za każdy odbiornik (jednorazowo).
3. Generalnie zależy od tego na jakiego podwykonawcę trafisz, ale się nastaw na to, że kabli utp nie będzie miał. No i znowu, podłączenie jednego urządzenia to 30 zł.
4. 5e średniej półki
5. UPC coś miało zmieniać w tej sprawie w najbliższym okresie, ale na bieżąco nie jestem.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-05-2022, 18:07   

Instalator UPC ma za zadanie wyłącznie uruchomić usługę we wskazanym przez abonenta miejscu. Sieć ethernet czy instalacja dystrybuująca usługę internetu poza router jest całkowicie po stronie abonenta. Użytkownik ma wskazać miejsce gdzie ma być zainstalowany router lub/ i gdzie stanie dekoder do telewizji to wszystko. Trójnik jest zawsze niezbędny do rozdzielania sygnału na dwa urządzenia router lub/i dekoder, telewizor.
 
 
wujaszekcarlos 
light master

Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 109
Wysłany: 05-05-2022, 18:55   

1) instalator doprowadzi Ci kabel koncentryczny do wskazanego miejsca. Przy czym jeżeli w lokalu istnieje już gniazdko abonenckie w ścianie tam będzie wyprowadzony kabel i nic poza to. Możesz postawić instalatorowi 1l czystej może uda Ci się ugrać coś więcej. Instalator ma płacone od punktu, więc spędzi u Ciebie max 45 min i ani minuty dłużej bo nie zarobi na siebie.
2) Przewody do internetu są po Twojej stronie. Instalator uruchomi internet + dekoder nic więcej
3) Instalator nie dysponuje skrętką tylko kablem antenowym. Skrętkę kładziesz sam. Instalator nie będzie Ci stawiał sieci.
4) wystarczy kabel 5e
5) Zainwestuj w swój router i będziesz miał z głowy kaprys CB czy GCB. Kup np. Asusa AX56U i po problemie ze stabilnością łącza. Modem od UPC będzie tylko punktem dostępowym wszystkie ustawienia sieci będziesz miał na swoim routerze. Natomiast przy każdej wymianie sprzętu od UPC tracisz swoją konfiguracje.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 05-05-2022, 19:08   

warepool napisał/a:
2. Czy technik położy mi tylko przewód do internetu z trójnikiem i resztę mam robić we własnym zakresie, czy jeśli powiem mu jak chciałbym te przewody również do TV to mi je też położy (oczywiście do samodzielnego zakrycia listwami) czy będę to musiał robić we własnym zakresie?

To zależy jakie usługi zamówisz. Jeśli będziesz mieć usługę TV, w tym TV na start, to technik podłączy telewizor.

Jeśli potrzebujesz więcej punktów to możesz też zamówić usługę TV i dodatkowo MR, technik podłączy wtedy każdy odbiornik. Pamiętaj, że gdybyś się rozmyśli to zawsze masz 14 dni na odstąpienie ;)
_________________
 
 
adamus31 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2019
Posty: 32
Skąd: Gdynia
Wysłany: 05-05-2022, 23:21   

Witam.
U mnie jak technik przyszedł podłączyć usługi to oprócz położenia kabla koncentrycznego zapytał czy chcę żeby mi położył też skrętki. Wszystko tak, jak chciałem. Byłem mile zaskoczony. Tym sposobem mam koncentryk i skrętkę w każdym pokoju. Nawet zostawił spory zapas kabli. Także to zależy chyba od rejonu i serwisu.
Pozdrawiam.
_________________
  adamus31
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: