Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Torrenty ubijają połączenie z Internetem
Autor Wiadomość
Biggie 
easy master

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 29
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 04-04-2024, 11:41   Torrenty ubijają połączenie z Internetem

Cześć wszystkim. Od kilku lat (!) borykam się z następującym problemem. Kiedy odpalam pobieranie z torrentów co kilka/kilkanaście sekund/minut (losowo) pobieranie zatrzymuje się do zera (bez znaczenia czy mam odpalony 1 torrent czy kilka) i dodatkowo w tym czasie nie mogę w ogóle przeglądać internetu albo strony wczytują się minutę i dłużej. Pobieranie torrentów oczywiście w tym czasie wisi na równym 0,00. Czasami problem nie występuje przez kilka godzin, a nawet dni, a czasami nie jestem w stanie odpalić żadnego torrenta. Problem nie występuje podczas pobierania z dowolnego innego źródła. Wtedy pobieranie może iść max prędkością łącza, a przeglądanie stron internetowych odbywa się w tym czasie bez żadnych zakłóceń. Korzystam z własnego routera ASUS TUF-AX3000 V2 podpiętego do modemu Compal CH7465LG-LC działającego w trybie modemu. Problem nadal występuje nawet gdy łączę się bezpośrednio przez Compala odpalonego w trybie routera. Odkąd się z tym borykam miałem jeszcze 2 inne routery, inny PC i różne laptopy podpięte po kablu i po wi-fi i problem występował na każdym z nich. UPC nigdy nie podjęło próby realnego rozwiązania problemu. Tylko raz udało mi się namówić ich do wymiany Compala na nowego, ale oczywiście niczego to nie zmieniło.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-04-2024, 22:51   

Limit sesji ustaw dla torrentów.
 
 
Biggie 
easy master

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 29
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 09-04-2024, 11:25   

Orion napisał/a:
Limit sesji ustaw dla torrentów.

Zmniejszałem limit połączeń globalny i na każdy torrent i oczywiście bez zmian. Najdłużej bezproblemowo pobieranie idzie najczęściej przy 1 odpalonym torrencie, a jak ustawię globalny limit nawet niższy ten na 1 torrent to przy odpaleniu kilku torrentów na raz problem pojawia się niemal natychmiastowo. Reasumując. Czy default czy niższe limity problem nadal występuje więc lecę na default czyli:
Global max number of connection: 500
Max per torrent: 100
Global max number of upload slots: 20
Max upload slots per torrent: 4
 
 
biorek 
light master

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 139
Wysłany: 09-04-2024, 20:38   

Nic z tym nie zrobisz -> Puma 6
 
 
Biggie 
easy master

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 29
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 10-04-2024, 09:54   

biorek napisał/a:
Nic z tym nie zrobisz -> Puma 6

Odpaliłem test puma 6 i puściłem sobie w tle ping do Google. Gdy odpalam torrenty, a w tle leci ping do Google to wygląda to tak, że dopóki pobieranie sobie leci bez zakłóceń to mam regularne pingi 15-25. W momencie gdy następuję zatrzymanie torrentów ping ma 1-3 timeouty i dopóki nie wróci pobieranie torrentów ping wynosi 500-700 ms, a przeglądanie stron jest bardzo utrudnione lub niemożliwe. Po losowym czasie przeważnie następują kolejne 1-3 timeouty, pingi wracają do normy, a pobieranie torrentów rusza.
Test puma odpaliłem na 10 minut (w załączniku wynik). Przez ten czas obserwowałem ping do Google (wynik w załączniku) i było ~25 pingów z zakresu 100-550 ms, ale w tym czasie przeglądanie stron działało bez zarzutu. Żadnych timeoutów w międzyczasie nie było.
Nie raz już wysyłałem do kolegi z innej części kraju, który też ma UPC i Compala ten sam zestaw torrentów i pobieranie u niego szło cały czas bez zarzutu. Również sporo pobiera i jak twierdzi nigdy nie miał takiego problemu.

Szczegółowy wynik z pumy. Nawet tam gdzie jest seria czerwonych Internet działał bez zarzutu.


Zrzut ekranu 2024-04-10 093610.png
Ping
Plik ściągnięto 1327 raz(y) 10,04 KB

Zrzut ekranu 2024-04-10 093410.png
Puma
Plik ściągnięto 5 raz(y) 23,6 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 17
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: