Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z WiFi po zwiększeniu prędkości(?)
Autor Wiadomość
mauysz 
light master

Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-02-2022, 15:49   Problem z WiFi po zwiększeniu prędkości(?)

Witam,


Mam w UPC Internet światłowodowy do 300 Mb/s (teraz mi zwiększali ze 150, przez co mam ciut większy rachunek niż do tej pory miałem, ale 300Mb/s to nie jestem w stanie wyciągnąc, a szczerze powiedziawszy, to przez ostatnie dni/tygodnie - nie wiem, może od momentu zmiany prędkości, Internet po WiFi mi tak zaczął zamulać, że na Speedtescie na kilku urzadzeniach ktore są tuż obok modemu, jestem w stanie wyciagnac max 20-30MB/s.
Urządzenia które są podłączone po WiFi są w odległości od routera na kilkadziesiąt cm (Specjalnie sprawdzałem to z bliska).
Nie wiem jak prędkość po kablu (sprawdze to wieczorem).

Urządzenie które mam to: TECHNICOLOR TC7200U.
Może to kwestia routera, może kwestia po prostu takiego kijowego WiFi, albo czegoś innego.

Może któryś z fachowców jest w stanie mi coś pomóc, podpowiedzieć, przed ew. dzwonieniem do UPC (Bo wysyłanie technika, to pewnie mi powiedzą - sorry, taki mamy klimat? ;) )
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 25-02-2022, 16:15   

Technicolor TC7200U działa tylko w trybie router, te 300 Mb/s to jest na granicy jego możliwości przy obsłudze natowania. Sprawdź koniecznie speedtestem przy połączeniu kablem sieciowym. Wi-Fi, cóż za dużo się tu nie wymyśli, można zmieniać kanały.
_________________
  -Zuzia
 
mauysz 
light master

Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-02-2022, 18:14   

Po podłączeniu kablem przed zrobieniem RESETu to utrzymywało się na speedtest.net na poziomie 80-130mb/s.
Po zrobieniu resetu - na sppedtest.pl juz doszło do 250mb/s...
Ale z Wifi dalej problem - na telefonie na poziomie ok 50-60mb/s, a na kompie po Wifi to ok 30-40 ;(

Jest coś wartego uwagi, aby mi wymienili w UPC na nowszy model, lepszy router/modem?
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 25-02-2022, 18:26   

Do 300 Mb/s dadzą najprawdopodobniej Comapla i on ma dobre Wi-Fi, ale kiepski chipset Puma 6 i nie należy on do moich ulubionych modemów. Ale, żeby doszło w ogóle do wymiany modemu musi być podstawa, wyniki po Wi-Fi raczej nie będą dobrym argumentem. Wykonaj serię testów po kablu o różnych porach, jeśli nigdy nie zbliżysz się do 300 Mb/s jest podstawa do zgłoszenia usterki.
_________________
  -Zuzia
 
mauysz 
light master

Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-02-2022, 18:29   

-Zuzia napisał/a:
Do 300 Mb/s dadzą najprawdopodobniej Comapla i on ma dobre Wi-Fi, ale kiepski chipset Puma 6 i nie należy on do moich ulubionych modemów. Ale, żeby doszło w ogóle do wymiany modemu musi być podstawa, wyniki po Wi-Fi raczej nie będą dobrym argumentem. Wykonaj serię testów po kablu o różnych porach, jeśli nigdy nie zbliżysz się do 300 Mb/s jest podstawa do zgłoszenia usterki.


A zmiana umowy (bo mam wszystko na czas nieokreślony i myślę o tym, czy aby nie zmienić warunków mojej umowy) będzie też podstawą do zmiany routera? :)
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 25-02-2022, 19:11   

Przy zmianie umowy na pakiet wyższy niż 300 Mb/s dadzą nowszy modem. A teraz możesz kombinować ze speedtestem, a jeszcze sprawdź parametry sygnału EuroDocsis. Jak będą kiepskie, można wzywać technika.
_________________
  -Zuzia
 
mauysz 
light master

Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-02-2022, 12:12   

Zgłosiłem na pomoc techniczną temat, konsultant wysyła serwisanta. Na 99% na wymianę modemu na Connect Box, bo ten mój ma już prawie 10lat, więc istnieje ryzyko że się po prostu mu coś 'spsulo'.
Dam znać po wizycie czy pomogło i ew. zamknę temat.

Dzięki!
 
 
mauysz 
light master

Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-03-2022, 21:07   

Wymienili mi dziś modem na Connect Box.
Po kablu leci 290, po Wifi (zależy od pokoju) od 30 do 250.
Także to zdecydowanie pomogło rozwiązać problem.

Temat do zamknięcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: