Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HBO Max w UPC
Autor Wiadomość
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 08-03-2022, 19:07   

zylx, własnie dowiedziałam się w innym miejscu, że są wybrane pozycje w 720p na niezweryfikowanych urządzeniach.





Natomiast na tych z certyfikacją L1 bitrate dla Full HD jest dość wysokie.

_________________
  -Zuzia
 
jarix75 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2022
Posty: 1
Wysłany: 08-03-2022, 19:54   

A działa Wam dźwięk 5.1 z aplikacji na android TV? U mnie mimo że jest oznaczenie przy tytule 5.1 to leci PCM stereo obojętne czy w oryginale czy w PL. Jak to przeskoczyć? Na innych serwisach nie ma z tym problemu.
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 08-03-2022, 20:59   

4K też bardzo przyzwoite, prawie 30 Mb/s.



_________________
  -Zuzia
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 08-03-2022, 21:32   

Fajnie że są materiały w 4k w aplikacji HBOmax, ale nadal brakuje kanału HBO 4K :( , Oby jak najszybciej się z tym obudzili.
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-03-2022, 22:15   

- Zależy nam na widzu masowym, ale aby do niego dotrzeć, nasza cena musi być atrakcyjna. Te rzeczy pomogą nam wygrać z piractwem: jakość i ilość treści, łatwość obsługi i niska cena - mówi w wywiadzie dla Wyborcza.pl Christina Sulebakk, dyrektor generalna HBO Max w Europie. - Produkowanie treści robi się coraz droższe, ale wierzymy, że zyskując większą liczbę abonentów, będziemy mogli robić ich więcej, utrzymując stałą cenę - dodaje.

- Polska to dla nas istotny rynek, dlatego zależy nam na tworzeniu większej ilości polskich produkcji. Sama bardzo czekam na „Odwilż" [premiera w HBO Max 1 kwietnia] i wierzę, że ten serial będzie miał szansę zawojować też zachodnie rynki, tak jak wcześniej „Wataha" czy „Ślepnąc od świateł". Nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale powiem, że produkcje takie jak „Warszawianka" czy „Film balkonowy" to tylko przedsmak wysokiej jakości produkcji, które planujemy tworzyć w Polsce - zapowiada.

Pamiętajmy, że przed nami fuzja WarnerMedia z Discovery. - Gdy połączenie z Discovery nastąpi, prawdopodobnie będzie mocno opierało się o streaming, bo to naturalna droga rozwoju tej branży - twierdzi Sulebakk
_________________
 
 
npdnl 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 391
Wysłany: 09-03-2022, 00:49   

Ksiaze441 napisał/a:
nadal brakuje kanału HBO 4K :( , Oby jak najszybciej się z tym obudzili.

Raczej predzej zlikwiduja wszystkie linearne kanaly HBO niz uruchomia kolejny. Tak jak juz zrobiono na niektorych rynkach. Przyszlosc to rozbudowa HBO MAX i tam wiekszosc tresci w 4K. Po prostu w dekoderach 4K u operatorow powinna byc apka, tak jak jest od startu w Vectrze.
 
 
Nope 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 148
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 09-03-2022, 10:45   

Poprzednia aplikacja chyba była jakaś wadliwa bo wystarczyło, że zamieniła się w HBO Max i od razu mogę bez problemu oglądać na laptopie. Wcześniej same przycięcia i slow motion, teraz jak w kinie :D
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 09-03-2022, 17:33   

Nope napisał/a:
Poprzednia aplikacja chyba była jakaś wadliwa bo wystarczyło, że zamieniła się w HBO Max i od razu mogę bez problemu oglądać na laptopie. Wcześniej same przycięcia i slow motion, teraz jak w kinie :D


Bo tamtego pewnie od dwóch lat nie aktualizowali by własnie otrzymać ten efekt... Nie dość że oszczedzali na obsłudze to teraz plusują jaki to nowy jestr lepszy...
_________________
 
 
IQ 
classic master

Dołączyła: 07 Mar 2017
Posty: 241
Wysłany: 09-03-2022, 17:46   

Chyba narozrabiałam. Podczas instalacji HBO max na iPAD pojawiło się pytanie czy połączyć hbo max z apple tv+. I dziś zauważyłam, że faktycznie mam tv+ również hbo max. Czy to oznacza że uruchomiłam subskrypcję spoza UPC? Czy może to tylko działa jak hub?
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 09-03-2022, 20:37   

-Zuzia napisał/a:
4K też bardzo przyzwoite, prawie 30 Mb/s.

[url=https://i.postimg.cc/hQhKS9Bx/Screenshot-2022-03-08-20-37-28-555-org-xbmc-kodi.jpg]Obrazek[/url]

[url=https://i.postimg.cc/34jWVjZZ/Screenshot-2022-03-08-20-37-40-439-org-xbmc-kodi.jpg]Obrazek[/url]


czyli rozmumiem że jak sobie zainstaluję plugin w kodi do hbo max to będzie mi smigać w 4k?
przy okazji czy netflix też działa w 4k z kodi?
zastanawiam się czy warto ogarniać
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 09-03-2022, 22:12   

Jeśli odpowiada Ci oryginalna aplikacja i wszystko działa jak należy to nie ma sensu bawić się Kodi, bo to tor z przeszkodami jeśli chodzi o instalację i konfigurację. 4K będzie w nim tyle samo co w aplikacji.
_________________
  -Zuzia
 
kaykay 
light master

Dołączył: 19 Kwi 2019
Posty: 77
Wysłany: 10-03-2022, 08:51   

A jak ustawiliście napisy? :) Czy może standardowe ustawienia wam pasują? Ja wywaliłem tło napisów i dodałem styl "dropped shadow" (czy jakoś tak) by dodać cień, reszta bez zmian i chyba jest idealnie.
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 10-03-2022, 12:28   

-Zuzia napisał/a:
Jeśli odpowiada Ci oryginalna aplikacja i wszystko działa jak należy to nie ma sensu bawić się Kodi, bo to tor z przeszkodami jeśli chodzi o instalację i konfigurację. 4K będzie w nim tyle samo co w aplikacji.


chodzi o to że w przeglądarcę nie mogę wymusić 4k w żaden sposób, a w przypadku takiego netflixa no to jakość jest spała i myślałem że na kodi może da się to wymusić
 
 
-Zuzia 
plus master


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 27 Paź 2020
Posty: 600
Wysłany: 11-03-2022, 06:38   

Z tym wymuszaniem wyższej jakości skrótowo wyjaśnię o co chodzi i dlaczego się nie da. Mianowice o poziom zabezpieczeń DRM Google Widevine Security. Dla Androida jest apka DRM Info, która to wyświetla: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidfung.drminfo&hl=en&gl=US
Przy poziomie Widevine Security L1 jest dostępna najwyższa jakość łącznie z 4K. Natomiast z L3 są już restrykcje co do jakości, zostaje ona obniżona. Poziomy zabezpieczeń dotyczą oficjalnej aplikacji jak też Kodi. Zmodyfikowany, czy zrotoowany Android ma poziom L3.

Natomiast pod Windows polecam sprawdzić przeglądarkę Microsoft Edge, teoretycznie możliwe jest (nie sprawdzałam), że pod nią będzie więcej niż 540p/720p ponieważ ma ona certyfikację Microsoft PlayReady DRM.
_________________
  -Zuzia
 
anu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 172
Wysłany: 11-03-2022, 11:35   

Co się stanie z kontem hbo po ewentualnej rezygnacji z upc? Rozumiem, że wówczas ta dożywotnia zniżka 33 procent nie obowiązuje. Nie można się powołać na to, że w przeszłości używało się hbo poprzez pośrednika, nawet z zachowaniem ciągłości. Tj. w jednym miesiącu przechodzę z hbo z upc na hbo bezpośrednio od hbo?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: