Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia czy PLUS na Orange BSA, różne pytania
Autor Wiadomość
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 123
Wysłany: 30-12-2021, 03:53   Netia czy PLUS na Orange BSA, różne pytania

Witam wszystkich.

Śledzę to forum właściwie od samego początku, jednak potrzebuję porady,
gdyż "szukajka" nie do końca pomogła, to pora się zarejestrować. ;)

Do sedna...

Obecnie jestem jeszcze na UPC, ale pora na światełko.

Ze światła w budynku mam tylko Orange.
Gdybym miał możliwość wzięcia Netii, to nawet bym się nie zastanawiał.

Jedyna możliwość, to BSA
Teraz mam pytanie, bo przyznam, że mam trochę mętlik w głowie.

Czy będzie miało dla mnie znaczenie od kogo wezmę net?

Z tego co przeglądałem, ludzie którzy zakupili światełko od PLUSA na BSA Orangu nie narzekają.
Widziałem również trasy pakietów i wygląda na to, że są podobne jakbym miał światłowód od Netii

Niby to nie ma znaczenia, ale przyznam, że lepiej się dopytać, zanim zrobię jakąś głupotę.

Zrobiłem też mały "research" i podzwoniłem do obydwu operatorów.

Co ciekawe, PLUS za wszelką cenę chciał mi wcisnąć telefon, bo inaczej się nie da jak biorę net.
Niezła ściema z ich strony, tak samo za zakup publicznego IP kazali sobie płacić, śmiech na sali.

Zastanawia mnie czy BSA działa jak "ostatnia mila" tam gdzie Netia nie ma podejścia?
Czyli leci kawałek światłowodu z domu gdzieś do nazwijmy to umownie rozdzielnią i dalej wchodzi w szkielet Netii

Posiłkowałem się tym postem: forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=226131#226131

Zależy mi na routingu i pingach.

---

Kilka pytań:

1. Podpisać umowę z Netia czy PLUSem na Orange BSA?
2. Odnośnie TV, z tego co wiem Netia ma kiepską i problematyczną telewizję, raczej w to nie wchodzić?
3. Tryb bridge jest możliwy, gość od Netii mi powiedział, że dostanę login, pytanie jak jest z tym w PLUSIE

Będę wdzięczny za odpowiedź. :)
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-12-2021, 05:50   

Plus i Netia to jest to samo, ten sam sprzęt i routing, więc bez różnicy co weźmiesz.
Na BSA działa to tak, że operator jakiś udostępnia okablowanie w lokalizacji klienta, idzie to do jakiegoś punktu, a potem już Netia/Plus przejmuje stery.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 123
Wysłany: 30-12-2021, 06:27   

Czyli Netia oraz PLUS na kablach Orange = Netii sprzęt/routing
Krótko zwięźle i na temat, dziękuje brtk, plusik dla Ciebie :)

A tak z ciekawości zapytam gdybyś miał teraz możliwość wyboru od zera dla siebie.

PLUS/Netia BSA, Orange, T-lag? ;)

Obserwuje wątki tutaj jak i na forum Oranżady i wygląda na to, że Netia nie jest głupim wyborem.
T-lag coś tam drgnął, ale nadal nie jest idealnie, w Oranżadzie to samo.
A czekać to można w nieskończoność i trzeba się na coś zdecydować.

Przyznam, że chciałbym też wywalić ten ONT combo co daje Netia i zastąpić ich czystym ONTem + własny router
Pytanie jak trudno to będzie zrobić.

Z tego co wiem, przyjdzie ekipa od Orange, ale co oni właściwie zrobią?
Tylko samo gniazdko?

Bo tak patrzyłem i ten ONT Combo to ma podwójną wtyczkę.
Netia przynosi urządzenia?

Sam nie myślałeś by się pozbyć tego comba?
 
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-12-2021, 11:17   

SuperGod napisał/a:
Czyli Netia oraz PLUS na kablach Orange = Netii sprzęt/routing
Krótko zwięźle i na temat, dziękuje brtk, plusik dla Ciebie :)

A tak z ciekawości zapytam gdybyś miał teraz możliwość wyboru od zera dla siebie.

PLUS/Netia BSA, Orange, T-lag? ;)

Obserwuje wątki tutaj jak i na forum Oranżady i wygląda na to, że Netia nie jest głupim wyborem.
T-lag coś tam drgnął, ale nadal nie jest idealnie, w Oranżadzie to samo.
A czekać to można w nieskończoność i trzeba się na coś zdecydować.

Przyznam, że chciałbym też wywalić ten ONT combo co daje Netia i zastąpić ich czystym ONTem + własny router
Pytanie jak trudno to będzie zrobić.

Z tego co wiem, przyjdzie ekipa od Orange, ale co oni właściwie zrobią?
Tylko samo gniazdko?

Bo tak patrzyłem i ten ONT Combo to ma podwójną wtyczkę.
Netia przynosi urządzenia?

Sam nie myślałeś by się pozbyć tego comba?


Netia nie daje ont combo na sieci orange wczoraj przyszedł mi router od netii i przyszło ADB VV więc będzie ont oddzielne i możliwość podpięcia własnego sprzętu. Wychodzi na to że na sieci BSA orange netia daje tylko ont plus router.
_________________
  WiZaR5789
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 30-12-2021, 11:29   

BSA to nie okablowanie tylko cala infrastruktura czyli ONT/MODEM, swiatlowody oraz OLT (powiedzmy centrala swiatlowodowa) i dojscie do punktu styku z Netia/Plusem czy innym operatorem to caly czas infrastruktura Orange, dopiero od tego momentu przerzucaja Ci ruch do twojego operatora ktory ma przeciez swoje systemy i infrastrukture. Jakby to inaczej wyjasnic. Orange zapewnia rure miedzy klientem a operatorem, nie ominiesz ich infrastruktury ale internet faktycznie mozna ci dostarczyc inny operator.

Gdybys korzystali tylko z okablowania byłoby to LLU, wtedy operator dzierzawiacy wstawia wlasny sprzet ale Netia chyba tego nie praktykuje na swiatlowodzie.
 
 
kiram 
classic master

Dołączył: 23 Sty 2020
Posty: 172
Wysłany: 30-12-2021, 11:30   

BSA to nie okablowanie tylko cala infrastruktura czyli ONT/MODEM, swiatlowody oraz OLT (powiedzmy centrala swiatlowodowa) i dojscie do punktu styku z Netia/Plusem czy innym operatorem to caly czas infrastruktura Orange, dopiero od tego momentu przerzucaja Ci ruch do twojego operatora ktory ma przeciez swoje systemy i infrastrukture. Jakby to inaczej wyjasnic. Orange zapewnia rure miedzy klientem a operatorem, nie ominiesz ich infrastruktury ale internet faktycznie mozna ci dostarczyc inny operator.

Gdybys korzystali tylko z okablowania byłoby to LLU, wtedy operator dzierzawiacy wstawia wlasny sprzet ale Netia chyba tego nie praktykuje na swiatlowodzie.


Na wlasnej sieci Orange najczesciej wrzuca Funboxa czyli router zintegrowany z ONT, na sieci BSA pewnie wrzucaja ONT (najprostszy modem, jedno gniazdo na swiatlowod, jedno za skretke), dopiero za tym jest router operatora z ktorym podpisuje sie umowe.
Moga byc wyjatki, niby T-Mobile podpina nowe routery bezposrednio na sieci Orange jednak na poczatku mieli zestaw ONT plus router opisany wyzej.
 
 
Domin922 
plus master

Dołączył: 19 Maj 2021
Posty: 377
Wysłany: 30-12-2021, 14:07   

Cytat:
Kilka pytań:

1. Podpisać umowę z Netia czy PLUSem na Orange BSA?


Skoro to jedno i to samo, bierz tam gdzie będziesz miał taniej. A jak taka sama cena? To bierz Netię, wszak Netia to ''oryginał'' :D Internet w domu mam 15 lat i Netia póki co jest najlepszym dostawcą, jakiego miałem. Oczywiście pod względem prędkości, jak i jakości. Oby to się nie popsuło z czasem...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: